Boty pro mamku - široká chodidla

Vložit odpověď
Laen

31.7.12 13:10

Zdravím, moje mamka má problém s velice širokýma nohama (i rukama, kostmi atd., ale to není pro dotaz důležité) - má to dané pravděpodobně geneticky díky prolaktinu, takže s tím ani nic moc dělat nejde (teprve až teď to doktoři začali řešit). Kdysi neměla s výběrem botů problém - prostě klasická šířka chodidel, ale vše se to rozjelo během těhotenství. Nyní bych tipla, že šířka nohy od místa pod malíčkem ke kůstce u palce je cca 13 cm (!)..
Momentálně opět shání několik párů bot - nějaké letní (jedny má rozbité, další jsou sportovnější a zatím drží a mamka by ráda elegantnější), pak také nějaké boty na podzim a zimu.
Takže pokud má někdo tip na obchody, kde by se daly sehnat boty, které jsou pro opravdu široká chodidla, budu ráda. Je to vždycky totiž na dlouho - Humanic, Baťu ani psát nemusíte, tam je zbytečné chodit. Občas má mamka štěstí v jednom obchůdku se zdravotnickými botami, ale ne vždy. Napadl mě už i švec, ale to by bylo pro naši rodinu opravdu finačně náročné (i v zhledem k tomu, že mamka boty zničí rychle).
PS: Okolí Ostravy a F-M.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Já bych zkusila zajít do lékárny (tedy ne každá lékárna má víc než pantofle, ale ty větší nabízí i vycházkovou obuv apod.) - značky sholl, medi shoes apod. určitě se něco vhodného najde. Na tom co píše panzorzka_uli něco je, vím že například obuv MEDI je na předpis diabetologa hrazena všemi zdravotními pojišťovnami, takže třeba něco podobného existuje i u jiných onemocnění, každopádně by stálo zato trochu popátrat…

ajuna +1896/-266

31.7.12 15:06

 

zkuste se podivat po riekeru nebo are. ara neni uplne levna, alety boty vypadaji dobre a delaji i siroke boty znaceny H. snad by ji to stacilo, je to potreba zkusit.

jeste mne napadl josef siebel.

continuity +58875/-11193

1.8.12 00:43

 

Pátrejte po botách šířky H. (V Deichmannu řada Medicus, ale tahle firma nemá boty moc kvalitní.) Nebo Rieker. Hloupé je, že té šířky H se vyrábí dost málo. Soustředila bych se na německé firmy.

JarkaJar +2544/-786

1.8.12 16:09

 

Nevím, jestli to platí i pro dospělé, ale pojišťovna myslím částečně nebo i zcela hradí zhotovení ortopedické obuvi. Tenhle odkaz se sice týká obuvi dětské (http://www.dzo.cz/poradna.php), ale možná by se od toho dalo odpíchnout a zkusit se poptat u lékaře.

panzorzka_uli +31/-1

31.7.12 14:21

 

nevím, jestli prodejna ještě funguje, ale v Porubě na ulici 17. listopadu býval obchod s nadměrnými velikostmi obuvi, možná by tam mohli mít i něco pro Vaši maminku. Obchod byl v místech mezi Fakultní nemocnicí a aulou VŠB, naproti na ulici, jak jsou tam různé obchůdky. Jestli je zrušený, tak naproti vchodu na polikliniku FN je 100 % stále prodejna zdravotních potřeb, kde zdravotní boty mají. Možná by šlo tam něco objednat nebo rovnou vybrat, i když výběr není úplně oslňující.
Sice to nebylo předmětem otázky, ale s radou ortopeda má Miluna Mia pravdu, mamka měla podobné problémy, pomohl jí dr. Vaněček, má ordinaci v Bílovci a Novém Jičíně. Jistě to ale není jediný dobrý ortoped v kraji :)
Pokud byste boty ani tak nesehnala dají se nechat udělat boty na míru, budou ale určitě podstatně dražší než z obchodu. Zkuste kdyžtak taky zajít do Futura, kousek od Terranovy je Stival, babička si tam koupila supr kožené široké boty (cca za 1800,–), třeba tam něco budou mít.

motorová pila +1366/-286

1.8.12 20:39

 

Nejspíše má maminka příčně plochou nohu, přitom se noha rozjede hodně do šířky, a to by měla řešit se specialistou v oboru podiatrie. Ale stačí ortoped. Poradí jí cvičení nohou, vhodné vložky i třeba korektory (rovnátka), která se nosí na noc. Jinak dobré zkušenosti mám s obuví Bama, Scholl, Medicus, Mosbacher.

Miluna Mia +1317/-740

1.8.12 11:55

 

Marks&Spencer nabízí dámské boty wide fit, jsou právě na širší nohu a velmi pohodlné

ROZINKA9 +21/-3

6.8.12 15:24

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek