Červená a puntík k maturitě?

Vložit odpověď
Terináč

12.4.16 14:40

Zdravím:)

Zajímal by mě váš názor na tyto šaty s puntíky. Sedí mi, jako ulité, délka je po kolena, výstřih téměř nic neodhaluje, a proto jsem si myslela, že by k maturitě mohly být vhodné.
Jednou z učitelek mi ale bylo řečeno, že cokoliv takto výrazné „provokující“ barvy a ještě k tomu s puntíky se nehodí ani trošku.
Jsem nejistá, protože z loňských let si pamatuji, že holky chodily v obyčejných šatech, často vyloženě letních bavlněných šatech, které sotva zakrývaly zadek, nebo rovnou v legínách a košili, která ten zadek nezakrývala vůbec. To mi přijde nevhodné.
V těchto šatech se cítím příjemně, puntíky zbožňuju a tuhle barvu taky, a nechci se rvát do něčeho „uměřeného“ a tmavého, v čem si budu připadat nesvá, jen abych si nerozzlobila zkoušející. Nevím, jestli to opravdu může někdo jiný chápat tak, jako zmíněná paní učitelka. Mně i mamince šaty přijdou „slušné“. Navíc nemám kromě dlouhých plesových šatů nic, co by zakrývalo kolena, a nechci si kvůli maturitě kupovat nové oblečení..
Budu ráda za každý názor:)

 

Šaty jsou slušné, pěkné, myslím že neprovokují. Určitě jimi nikoho nerozzlobíte, o to tady nejde. Nejsou to však šaty na maturitu, na pohovor k zaměstnavateli, na jakékoliv příležitosti, při kterých by člověk měl i svým oblečením říkat - jsem dospělý a tohle umím.
Jsou to moc hezké šaty na letní tancovačku, na svatbu kamarádky, na babiččiny sedmdesátiny, na křtiny apod…

Terináč: Odpověď mi pomohla, děkuji!

LEVEBE58 +791/-380

12.4.16 15:15

 

Jedna učitelka nám ve čtvrťáku řekla, že když vidí někoho v červené barvě, má potřebu ho vyvolat ke zkoušení. Všeobecně červená, oranžová jsou barvy ve kterých člověk působí velmi sebejistě a průbojně, proto není dobré brát si je na zkoušky, pracovní pohovory. Šaty jsou krásné, střihem vhodné, ale osobně bych sáhla po něčem modrém, šedém nebo do hněda, tím spíš pokud zmiňovaná učitelka bude u zkoušek. Cítit se dobře nebude stejně v ničem :D Přeji hodně štěstí

Soneli +19/-1

12.4.16 16:46

 

Ty šaty vyvolávají chtěj nechtěj takový hravý a rozverný dojem. To se k maturitě prostě nehodí. Tam holt nemáte prezentovat, jak vám to sluší, ale co umíte… Nevzala bych si je.

aailyyn +8057/-1745

12.4.16 20:40

 

Šaty jsou krásné, mám ráda tenhle styl, ale i ja se klonim k názoru, že se k maturitě úplně nehodí, na oslavu zkoušky z dospělosti značka ideál. Kdyby neměly tak výraznou barvu, asi bych je klidně za sebe doporučila, ale ta červená (sama mám velmi podobné šaty) je za me k maturitě taková provokativní a příliš výrazná.

Prettywillow +22/-7

12.4.16 21:55

 

Osobně mi nepřipadají k maturitě jako špatná volba, ale jestli paní učitelka, které připadají jako nevhodné a provokující, bude u té maturity také sedět, tak bych to ještě uvážil. Někteří zkoušející umí být opravdu nepříjemní.

Jirkátor +16464/-4174

13.4.16 06:42

 

Podle mě jsou ty šaty úplně v pořádku, rozhodně nic provokativního. Když jsem maturovala před dvěma lety já, taky jsme nebyly všechny navlečené v černé a nikdo problém neměl. Pokud je vám v šatech příjemně, tak si je vezměte, přece jen se na zkoušku cpát do něčeho, v čem se člověk necítí, to mi nepřijde moc rozumné.

Terináč: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Mirt +7887/-554

12.4.16 15:13

 

Tak pokud všechno na maturu budete umět, je jedno, co máte na sobě :) Ale je fakt, že budete určitě vyčnívat. Myslím, že investice do pěkných jednobarevných šatů se vám do budoucna vyplatí, nemusí být zrovna černé, třeba nějaké pudrově růžové atd.

arwenn +6182/-866

13.4.16 13:27

 

Šaty jsou pěkné, ale zcela neformální, tudíž k maturitě, jakožto události současně slavnostní i pracovní, zcela nevhodné, a to jak střihem, tak barvou a vzorem. Na Vašem místě bych si je nechala na slavnostní předávání maturitních vysvědčení a samotnou zkoušku absolvovala v oblečení typu „mladá bankovní úřednice“.

Betty J. +32767/-3909

14.4.16 08:21

 

Taky zkouším, ač na VŠ. Člověk se nedokáže oprostit od toho, jak zkoušený působí - vystupováním a oblečením. A vždycky na mě líp působí člověk, který něco umí a který je zároveň oblečený slušně a „jednoznačně,“ než člověk, který něco umí, a zároveň je slušně oblečený ve stylu: „dobrý den, já jsem přišel pokorně prosit, jestli i mně nepatrnému tu zkoušku dáte.“
Chytrá slečna v těchto červených šatech podle mě prokazuje i další kvality než vědomosti: umí se obléci nejen vkusně, ale i se zdravým sebevědomím. A zřejmě má radost ze života a mladistvou dávku optimismu.
A rádkyním propagujícím „hnědou nebo jiné tlumené barvy“ vzkazuju: Propána,děvčeti je osmnáct, ne dvaatřicet!

Lenio +52/-13

2.5.16 23:13

 

Šaty jsou moc hezké. Jestli vám navíc opravdu sedí a cítíte se v nich dobře, tak si je vezměte :-) U maturity je potřeba být v pohodě, ne se cítit nesvá z oblečení, jen by vás to zbytečně znervózňovalo. Přeji hodně štěstí u maturity :-)

Terináč: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Petra1510 +324/-81

12.4.16 15:07

 

Šaty jsou krásné a vůbec by mě nenapadlo, že by se nějakému učiteli mohly zdát nevhodné.
Co je na nich provokativního? Kdy jindy než na střední škole byste si je měla vzít?
Předpokládám teda, že se nebudete stylizovat do výrazně nalíčené pin up girl se síťovanýma punčochama na podvazkách …
Na pracovní pohovor bych je však také nedoporučila, ale to je podle mne jiná situace.
Hodně štěstí u maturity!

Anka F. +2788/-406

12.4.16 22:43

 

Šaty jsou moc pěkné a decentní, klidně si je vezměte, pokud se v nich cítíte dobře. Já bych neváhala vzít si je klidně i ke státnicím. Když jsem maturovala, tak jsem k jedné zkoušce šla i v džínách, protože ten den bylo dost ošklivo a zima a do šatů se mi nechtělo. Nikdo mi tenkrát nic špatného neřekl. To samé k jedné státnici jsem šla ve žvýkačkově-růžových šatech, říkala jsem si, že si o mně budou myslet, že jsem nějaká bárbína, ale bylo to úplně v pohodě. Myslím si, že v té zkušební místnosti těm učitelům jde hlavně o vědomosti a toho, co má člověk na sobě, si mnozí ani nevšimnou, zejména když se jim tam za den vystřídá třeba dvacet studentů.

hranostaj13 +513/-119

12.4.16 16:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek