Červené šaty na promoci?

Vložit odpověď
smajiska

22.4.17 18:30

Dobrý den,

v červnu jdu na promoci (jako absolvent) a uvažuji o ušití šatů. Zaujaly mě šaty viz obrázek, střihově jsou dle mě OK, ale uvažuji o barvě. Nechci černou klasiku, kterou bude mít většina. Červené je také klasická, ale nevím zda není moc výrazná???
Případně ve stylu námořnické, nebo jiná kombinace? Chci mít šaty pěkné, ne tuctové ale nemusí být příliš nápadné, zase nemám extrémní důvod vyčnívat z davu.
Lodičky mám černé a asi u nich zůstanu, moc boty na podpatku neunosím a je pro mě zbytečnou investicí kupovat další.
Je třeba žlutá špatný nápad? Chtěla bych je pak například od divadla, jako host na svatbu a podobně…

Děkuji za rady :)

 

Mně ty šaty nepřipadají špatné. Záleží, kde promujete. Pokud budete mít černé lodičky, dala bych k nim místo té holčičkovské mašle (předpokládám, že to není pevná součást šatů) jednoduchý černý pásek, který dodá šatům víc elegance. Se střídmými doplňky a jednoduchým líčením to bude dobré. Osobně mi žlutá s černou tak trochu poněkud evokují vosu, takže bych se držela spíš té červené, která vám sedne.

Veroniq +3955/-460

23.4.17 10:55

 

Je to Vaše promoce, vezměte si, co chcete. Nelíbí se mi, když všechny slečny přijdou v černé. Copak je to pohřeb? Tahle červená je určitě moc pěkná a nemusíte se bát, že byste byla středem pozornosti. Lidi se dívají na své potomky, ne na cizí ;). Maximálně si potom řeknou, že ta holka s červenými šaty byla moc pěkně oblečená.
Já dneska byla na promoci a jedna slečna tam měla šedivou kostkovanou sukni, k tomu nějaké tričko či halenku a sako, které bylo sice šedé, ale rozhodně se sukní neladilo. A k tomu okopané lodičky. To opravdu bylo nevhodné a nepěkné. Takže radši výraznější barvu, ale správný styl a střih.

katejohnsson +13/-24

25.4.17 20:19

 

V prvé řadě jste krásná :)
Možná by byla fajn tmavě fialová, něco jako je ten závěs nebo co za vámi, ale trochu „osudovější“/„bouřkovější“ odstín.

carnifax +908/-279

23.4.17 17:26

 

Mám už jednu svou (a asi 4 cizí) promoce za sebou a PLÁČU nad tím, jak buď jsou slečny v tom nejobtaženějším a nejkratším oblečení, co doma našly (děs a hrůza a lesklé silonky navrch!), anebo jsou v šedo-černé šedi, styl jak do kanclu či na pohřeb (lepší variantu vyberte sama!)

Prosím, uvědomme si, že promoce je OSLAVOU několikaletého snažení, dřiny, probdělých i probrečených nocí! Jd to oslava VAŠEHO ÚSPĚCHU v životě! :) Za mě jsou šaty velmi pěkné a slušivé, pokud ej to příjemný materiál, určitě je berte! :) Červená vám sekne, mašle je extravagantní, ale určitě celkovému dojmu nevadí. Možná bych na obřad vzala něco přes ramena, ale třeba světlé sako.

Já osobně jsem promovala s dalšími 40 lidmi, většina holky. Byla jsem nejvýraznější - kolové šaty s květy, trochu výstřih, délka na koleno a spodnička pro mega objem. Bylo to skvělé! :) Mezi holkami s hadrama laciné sekretářky a nepadnoucími asijskými hadrami jsem byla sice středem pozornosti, ale i proděkan mi oblečení pochválil. :)

Na závěr tedy připomenu, že je to VAŠE - OSLAVA! Užijte si ji na maximum a vyrazte třeba v těchto šatech, jsou veselé, pěkné, sednou vám a sluší!

zelwice +270/-214

27.4.17 19:49

 

Mě se na Vás ta červená líbí. Jste mladá, takže i ta mašle je v pohodě. Šla bych do toho, černé lodičky, černé bolerko nebo krátké vypasované sako.
Souhlasím s Kohlidou, že na svatbu by se červená barva moc nehodila, byla byste výraznější než nevěsta a to by byl průšvih!

KRAKATICE73 +121/-23

26.4.17 14:15

 

Podle mě jsou šaty krásné a na promoci vhodné, jen to chce možná přikrýt paže. Na svatbu, jak už tu říkali, je barva trochu moc výrazná, ale jinak jsou prima. Lodičky si nechte černé, pokud je jinak nenosíte, nemá smysl vyhazovat peníze. Já bych si k šatům vzala černé sako i lodičky a máte nesmrtelnou kombinaci, kterou bez problémů využijete ke spoustě příležitostí.

Pokud byste uvažovala o jiné barvě, aby byly šaty ještě univerzálnější, tak by stačilo zvolit tmavší, tlumenější červenou, vínovou nebo do fialova, a můžete v nich i na tu svatbu. Námořnická kombinace je na promoci trochu moc rozverná, i když pro jinou příležitost by se hodila dobře. Stejně to vidím se žlutou.

Se žlutými střevíčky a doplňky je ta potíž, že jsou velice výrazné a ne každý takový kontrast unese, leda byste zvolila nějaký tlumenější, pastelový odstín. Zkombinovat žlutou barvu s jinou výraznou tak, abyste nebyla za papouška, je obtížné, i když to jde. A taky se správný odstín hůř shání, není-li zrovna ta módní vlna.

Evženie +2337/-330

4.5.17 02:22

 

Myslím, že šaty jsou krásné, dopňky se taky hodí, klidně tak běžte. Tohle mi přijde jako rajský pohled pro oči po tom, co jsem kdy viděla na promocích za oděvy.

arw +2303/-686

4.5.17 16:41

 

Je to moc hezké. A mašle na vašem útlém pase je krásná. Šaty na mě působí slavnostně, neokoukaně a zároveň i decentně. Určitě vynosíte i na jiné příležitosti. Černé lodičky k tomu budou fajn.

Evergrace +168/-15

9.5.17 14:39

 

Těžko se hledá jedna barva ke všem těm příležitostem, které jste uvedla. Obecně se na promoci a do divadla hodí spíše tmavší barvy a na svatbu světlejší. Ta červená Vám sluší, ale není příliš vhodná ani na promoci, ani na svatbu (moc výrazná). U žluté hodně záleží na odstínu, pastelová se hodí na svatbu, ale na promoci i do divadla bude docela divoká a hlavně s těmi černými lodičkami to nebude úplně nejlepší volba. Já bych přemýšlela asi o nějakých tmavších odstínech fialové, zelené nebo modré.

smajiska: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

22.4.17 20:47

 

Šaty přiměřeného střihu jsou v červené na ty příležitosti naprosto ok, ovšem střih šatů, které ukazujete je poněkud rozvernější, příliš ležérní. Já na svou promoci měla červené pouzdrové šaty s červeným bolerkem a nemyslím, že by to bylo jakkoli nevhodné.

Moir +23896/-3814

23.4.17 07:42

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek