Formálnější oblečení do práce

Vložit odpověď
Kaackac

8.10.12 19:53

Zdravím, předpokládám, že podobné otázky tu jsou často, ale přesto se zeptám. Vždy jsem se oblékala slušně, snažila jsem se o elegantnost s trochou šmrncu. Jelikož dělám ve finančnictví, tak je pro mě důležité dobře vypadat a nedávno mě překvapilo, když mi bylo vytknuto, že chodím free stylově oblečená a měla bych začít nosit formální oblečení. A já vás žádám o radu, co konkrétně teda koupit? Mám černé a světlé společenské kalhoty, ale jsou úzké, mám si koupit takové ty se širokými nohavicemi? Jinak předpokládám nějaké kostýmky. Ale nevím jaké halenky a košile a kde je za přijatelnou cenu v Brně sehnat? Také řeším velký problém s botama. Ze zdravotních důvodů nemohu nosit podpatky, maximálně něco na miniklínku, ale jinak vůbec. Co tedy mám nosit v tomto období, jsem opravdu bezradná. A taky nevlastním automobil, takže veškeré papíry a podobně tahám s sebou v kabelce, společně s netbookem, takže potřebuju velkou tašku, co hodně zvládne, ale aby zase vypadala dobře. No doufám, že máte nějaké rady a tipy. Děkuju za odpovědi

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

No asi to fakt bude chtít kalhoty s pukem a nějaký střídmější saka a taky pouzdrovky. Mně se pouzdrovky docela osvědčily, mám je v různých barvách - s menším a větším výstřihem a různou délkou (podle příležitosti), saka k tomu střídám, beru různé boty, pod pouzdrovky se dá vzít i košile nebo rolák (aby nebyla zima), nebo se přes ně dá vzít svetr do véčka apod…
já teda odlišuju běžný den v kanceláři - to chodím třeba i v úpletových šatech, pak na jednání a prezentace nosím to formálnější - saka, košile apod. :-)
Možná by taky pomohlo okouknout, co nosí spolupracovnice a tím se nechat inspirovat… :-)

Nitouche +115/-78

8.10.12 20:53

 

Nosila bych to, co nosí mí kolegové, u nich bych se inspirovala, protože v každé společnosti je kultura oblékání trochu jiná.
Co se tašky týče, do té bych vrazila peněz dost, přecejen ji budete mít zřejmě jen jednu a bude pořád v akci :-) Koukněte třeba na Samsonite, ty jejich dámské brašny nebývají úplně nejhorší a jsou funkční a praktické.

Curlygirl +12979/-2519

9.10.12 11:23

 

nedávno som sa celkom rozpísala k tvojej téme, tak sa mrkni na https://www.modnipeklo.cz/…ovni-satnik/ a držím palce, určite to chce len jemne doladiť to na čo si zvyknutá.

paploska +25/-12

8.10.12 20:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek