Co k vzorovaným modrým šatům?

Vložit odpověď
kessi22

4.1.18 22:01

Dobrý den,

poradíte, co k těmto šatům? Potřebuji vypadat elegantně a korektně.
Bohužel mam menší hrudník, takže na mě nedělají křivku…přemýšlela jsem nad tenkým páskem pod prsa. Vypadá to mnohem lichotivěji, ale mám jen hnědý.

Poradíte, prosím?

Najdete v encyklopedii: Modrá barva

 

Předně k Vaší postavě a „co s tím“: Prosím Vás (zvláště pokud tak chcete chodit do práce), snažně Vás prosím, vyhněte se hlavně takovým nebetyčným nesmyslům, jako jsou dvě podprsenky přes sebe. Nejenže Vám to bude nejspíš pod šaty deformovat ňadra a asi to nebude zrovna pohodlné, ale s trochou smůly budou při dvou podprsenkách některé jejich části ležet tam, kde rozhodně ležet nemají, čímž riskujete vážné zdravotní problémy (Víte, co se může stát, když se Vám dlouhodobě zapichuje kostice někam, kam nemá…?). Stahovací tílka, co prsa „stlačí“ k sobě, můžou fungovat na „vytvoření“ bujnějšího dekoltu, ale z profilu a pod šaty vypadají obvykle ňadra ještě „spláclejší“, takže pod Vaše šaty to nejspíš také nebude vhodná volba. Pokud chcete jít cestou „větší hrudník“ a nebudete ty šaty nosit moc často, zkuste raději kvalitní push-up podprsenku s rozumně velkým efektem (ne, ty molitanové polokoule z H&M opravdu ne, vypadá to většinou nepřirozeně a pro věci znalé oko často až směšně) - znovu podotýkám, že push-up podprsenky ale nejsou určeny k častému nošení, stlačují poprsí do nepřirozeného tvaru. A podle mě úplně nejlepší a nejvhodnější první volba - hlavně se ujistěte, že nosíte doopravdy správnou podprsenku (byť bez push-up). Špatná velikost prádla často poprsí zbytečně „rozplácne“ a se správnou podprsenkou se dámy nestačí divit, jaká mají prsa (vlastní, nevycpaná). Pokud si kupujete něco jako velikost 75A (jako většina plošších dam), s největší pravděpodobností máte špatnou velikost podprsenky (pokud tedy nemáte hrudník jako trochu štíhlejší běžný muž).

Co se „optického řešení“ týče, bolerko svázané přes prsa (ideálně uprostřed na mašli) většinou funguje, ale obávám se, že se střihem Vašich šatů si nebude moc rozumět a s elegantně-korektním stylem také ne (můžete to ale zkusit, třeba budete mít štěstí a nějaké vhodné seženete). Pásek pod prsy je z mé zkušenosti báječný nápad, ale pozor - pečlivě si před nošením doma vyzkoušejte, jestli Vám pásek nebude sklouzávat do pasu. Pokud ano, chce to do správné výšky přišít po stranách „poutka“ na pásek (mohou být i velmi nenápadná).

Co se barev doplňků (boty, kabelka, případně pásek) týče, hodně záleží, jak moc „formální“ musíte být. Vysoce formální by byla tmavě modrá ve stejném tónu, vhodný odstín béžové (nejlepší bude přímo doma zkoušet přikládat barvy k šatům nebo šaty vzít s sebou do obchodu, podle téhle fotky a bez znalosti Vašeho barevného typu Vám přesný odstín neporadím), vhodný odstín šedé (dtto). (V té tmavě modré asi bude lepší nebrat si boty, kabelku i pásek zároveň, ale třeba boty tmavě modré a kabelku nude.) O něco méně formální, ale stále krásné by mohly být některé odstíny temně rudé, bordó a podobně, výraznější světle modrá (jako je na květech - viz kousek vzoru v podpaží), podle mého citu ještě o kapku méně formální i ta hnědá, jestli odstín ladí… Pokud na to máte odvahu, vhodný barevný typ a výsledek může být i „hravější“ a ne až tak vážný (to já bez znalosti situace neposoudím), myslím, že zajímavá by byla i třeba malinová, jahodová, žlutá… Případně můžete barvy i kombinovat (zvlášť u té malinové, jahodové a žluté by to bylo i vhodnější než všechny doplňky v takové barvě), například si koupit pásek v té modré na vzoru (v současných výprodejích seženete i pod stovku), ale k tomu nějaké neutrálnější boty a kabelku, které snáz využijete i k jiným šatům a budou se Vám lépe shánět než v přesně určeném odstínu…

Hodně štěstí!

kessi22: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Philogia +1057/-143

6.1.18 01:03

 

Pokud potřebujete vypadat elegantně a korektně a je to oblečení do práce, pak si myslím, že nejlepším řešením by bylo vhodné tmavé sako, elegantního střihu a z kvalitní látky. Možná i bolerko, ale jen možná :) Ostatní doplňky decentní, lodičky nepříliš vysoké.
Stužku nebo pásek bych na šaty já osobně nedávala, protože pod sakem střih přes prsa nebude vidět a linie saka prodlužuje postavu - ale pokud se s tím budete cítit líp, zkuste to :)

linda21 +2183/-497

5.1.18 23:23

 

Osobně mě překvapila a pobavila první odpověď. Ano, zní to jako fakt dobré řešení.

Pásek bych volila tenký bílý nebo třeba bílou stužku? Případně opticky zvětšit prsa lze bolerkem svázaným přes prsa… A co třeba ještě taková ta stahovací tílka, co stlačí k sobě a opticky zvětší prsa?

zelwice +270/-214

5.1.18 17:48

 

Já bych tam pásek nedávala, k šatům se to nehodí. Vím, že mě tady asi ukamenují, ale co si ta prsa prostě… ehm… lehce vycpat? nebo si vzít 2 podprsenky. Nevypadá to, že by Váš fígl přes tuhle látku někdo prokouknul… ehm…

Nayada +1010/-436

5.1.18 09:01

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek