Co na sebe na školní akci do divadla?

Vložit odpověď
minato

18.1.15 14:42

Ahoj, se školou pojedeme do divadla a já nevím, co na sebe. Vím, že do divadla by se měla nosit malá večerní, ale mám pocit, že na divadlo se třídou to nebude to pravé. Momentálně nevlastním společenskou sukni. Prosím poraďte, co tedy na sebe. :)

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Záleží, kdy začíná představení a do jakého divadla jdete. Ale obecně byste určitě neměla přijít v džínách. Nevím, jak ostatní, ale v tričku a džínách bych nevyšla ani na dopolední představení v nejmenším divadle v tom nejmenším městě v republice. Ať už bych šla se třídou, nebo třeba s Obamou.

Tak pokud nic jiného nemáte, moje rada je využít ještě stále probíhajících výprodejů a koupit úplně obyčejné formální šaty nebo sukni + halenku, pokud šaty neseženete. Stejně je ještě budete potřebovat, protože v něčem budete muset jít k maturitě a pak na předání vysvědčení a případný oběd s profesory. A pokud jste na základní škole, tak i tam už bývá zvykem pro poslední vysvědčení přijít lépe oblečená.

Šaty by měly být ze slavnostnější látky (ne tričkovina), zhruba ke kolenům. Ideální jsou tlumenější, neukřičené barvy. A pokud nemáte podprsenku s odepínacími ramínky, pak je nejlepší sahat po šatech s tlustšími ramínky, případně rukávky.

Pokud zvolíte sukni a halenku, pak sukně také někam ke kolenům. Halenka by neměla být průhledná, anebo byste pod ní měla mít alespoň stejnobarevné tílko.

Takže třeba něco takového:
http://dressesview.com/wp-content/uploads/F045EC22-4fd444622dd34.jpg
http://1-moda.com/wp-content/uploads/2014/07/wpid-Black-Pencil-Skirt-White-Blouse-2014-2015-0.jpg

minato: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

18.1.15 16:11

 

Souhlasím s @andiedvorakova. Pokud běžně sukně ani šaty nenosíte a máte obavy, že se v tom nebudete cítit, můžete zvolit i společenské kalhoty + halenku. Ideálně asi černé kalhoty, popř. šedé s puky. Halenka v oblíbené barvě, k tomu decentní kabelka. Pokud to není večerní představení, nemusíte mít psaníčko, ale taková ta nákupní kabela, do které se vejde 1/2 chleba a kilo brambor, opravdu není vhodná. Ideálním doplňkem je elegantnější obuv, ke kalhotům nemusíte mít klasické lodičky, ale můžete mít i kotníčkové boty na nižším podpatku.

minato: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

18.1.15 18:30

 

Možná by bylo dobré zeptat se třídní/ho, jak se očekává, že přijdete oblečeni. Tuhle otázku určitě neřešíte sama, a nějaké základní hromadné instrukce ohledně dress codu by vás třeba ocenilo víc. Nějakou dobu jsem na střední učila a vím, že není divadlo jako „divadlo“. Může to být klidně i sál nějakého kulturáku, kam přijede nějaký poloprofesionální soubor, nebo standardní městské divadlo. Každé místo má samozřejmě jiné požadavky na oblečení. Druhá věc je, jak přijdou oblečeni spolužáci. V navrhovaných outfitech byste taky mohla být oproti ostatním těžce overdressed. Je sice pravda, že byste měla spíš koukat na etiketu, a co mají na sobě ostatní, vám může být ukradené, ale na druhou stranu, přiznejme si, vybočovat na střední z davu se mnohdy nevyplácí. Proto ještě jednou doporučuji zeptat se někoho, kdo tam s vámi půjde jako pedagogický doprovod. Pravděpodobně vám doporučí něco podobného jako tady, ale vědět, jak se obléct, budou všichni, a tím pádem se zmenší riziko toho, že jediná slušně oblečená tam budete vy.

minato: Odpověď mi pomohla, děkuji!

MaggieCassidy +1369/-364

18.1.15 22:19

 

Snažila bych se o nějaký kompromis, abyste nebyla moc.. Nebrat džíny, mikiny, bundu, sněhule… Vzít si kabát, kotníčkové boty nebo kozačky, pak kalhoty, sukni nebo šaty a svetřík. Nedávno jsem pořídila v CAčku fajn sukni do akorát do divadla za dvě stovky ve slevě. A pokud máte nějaký jednobarevný svetřík, budete vypadat slušně. Můžete volit i jasnější barvy, abyste nevypadala jako stará mladá jak v posledním článku..

Markymar +694/-194

20.1.15 19:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek