Co s pelichajícím svetrem?

terezatereza

20.01.15 19:35

Milé dámy a pánové,

obracím se na Vás s prosbou o moudrou „babkovskou“ radu… Dostala jsem svetr krásného složení vlna/angora/kaš­mír/nějaká umělina a tento po šetrném vyprání ve studené vodě začal příšerně pelichat. Vše v okruhu cca 12 metrů je chlupaté, leze mi to do nosu, očí, no hrůza… připadám si jako pes. Neporadil by mi prosím někdo, zda existuje nějaký fixátor na vlnu, ve kterém bych tu línající potvoru mohla vyráchat a tím situaci zachránit?

Předem děkuji za každý nápad!


Reklama

 

obávám se, že to dělá ta angora (která to dělá vždycky a je proto třeba se jí obloukem vyhýbat) - a proti pouštění angorského chlupu neuděláte prostě nic. pokud tu někdo dá moudrou radu, která moji zkušenost vyvrátí, budu jen ráda, angorské věci se mi často líbí, ale z těchto důvodů se jim vyhýbám.

terezatereza: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +245817/-57443

20.01.15 19:48

 

Mám jedny šaty s angorou, prala jsem je mnohokrát v tekutém růžovém Perwollu a nepelíchaly. Pak jsem je jednou vyprala v tekutém Woolite a začaly pelíchat jako divé. Po vyprání v Perwollu zase pelíchat přestaly. Asi to zní jako reklama na Perwoll, ale mně vážně pomohl. Můžete ho vyzkoušet, než se rozhodnete se svetrem provést nějaký rychlý definitivní proces, třeba Vám to pomůže.
Jinak se angoře teda taky vyhýbám, tyto šaty jsou mé jediné oblečení s ní. Takže nevím, jak moc je moje rada univerzální.

terezatereza: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Myrtila +2639/-155

21.01.15 13:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama