Co s příliš velkými svetry?

emily 7

29.09.15 18:56

Přes několik mezičlánků ke mně doputovalo cca 15 kusů pánských tenkých svetrů s rolákem z velmi kvalitního materiálu a většinou v použitelných barvách. Jenže původní majitel byl mnohem větší postavy. Napadlo mě některé svtry zúžit a z dalších ušít dceři zimní šatičky jednoduchého střihu. Předpokládám správně, že bez overloku a s historickým šicím strojem, který považuje entl za sprosté slovo, nemám šanci? Nebo by nějaký fígl byl?


Reklama

 

Bez overloku je zúžování svetru problém. Pokud by stačilo zúžit trochu, mohla byste jen po stranách zabrat na obyč. stroji a původní látku tam nechat a nic by se netřepilo. Při šití bych podložila zespdu papírem, aby se šev nevytáhl (po ušití se jednoduše odtrhne) Pleteniny ale pouští hodně očka a když nastřihnete na šatičky, mohlo by se vám to pěkně vypárat. Ještě by šlo švové záložky třeba olemovat šikmým proužkem. A výstřih zkusit začistit ručně. Můžete to zkusit, když se to nepovede, nic tím neztratíte. Svetry byste tak jak jsou stejně nenosila.

emily 7: Odpověď mi pomohla, děkuji!

rudá růže +175/-55

29.09.15 21:24

 

jestli nemate prilis velka prsa a mate stihle nohy, noste je jako oversized k uzkym kalhotam

razorblade_reloaded +63535/-15462

30.09.15 11:12

 

Jestli to je kvalitní přírodní materiál - např. vlna,tak se dají svetry přetvarovat v mokrém stavu a nechat uschnout.Já jsem si takhle předělala krátké široké svetry na užší dlouhé ,mám z nich docela dobré svetrošaty.Ale jde to jen u vlny,kašmíru a podobných přírodních materiálů.

emily 7: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Sheba +1637/-283

01.10.15 20:06

 

Zkuste nejdřív rozpárat ve švu. Nebo pokud to nejde, tak s dostatečným!! přídavkem (raději více) obšijte požadovaný obvod střihu rovným stehem. Papír, nebo pečící papír jak píše „rudá růže“ pomůže. Obstřihněte až za prošitím. No a pak můžete zkusit ušít, ale doporučuju třeba s podšívkou, pokud by se páralo. Tam se ale zase hodí to i s podšívkou sešít/obšít alespoň entlem (cikcakem). Aby vám to pružilo. Ale pokud budete šít jen tam kde není třeba aby šaty pružily… Příp. ručně. Jo a pokud je to možné zkuste šití na nějakém cvičném kousku svetru. Třeba z rukávu apod. Abyste si s tím nedala práci a při finálním šití nebo stříhání se dílo nerozpadlo, nebo vám s tím svetrem stroj vůbec nespolupracoval :).

emily 7: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Harka +212/-72

30.09.15 14:21

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Černá jako... podzimní kolekce Zary

Netušíme, kde se u kreativních návrhářů značky Zara stala chyba,... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Plavky do města nepatří

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Na Instagramu možná vypadají úžasně a cool. Plavkovina postupně... Celý článek


Reklama