Co s příliš velkými svetry?

Vložit odpověď
emily 7

29.9.15 18:56

Přes několik mezičlánků ke mně doputovalo cca 15 kusů pánských tenkých svetrů s rolákem z velmi kvalitního materiálu a většinou v použitelných barvách. Jenže původní majitel byl mnohem větší postavy. Napadlo mě některé svtry zúžit a z dalších ušít dceři zimní šatičky jednoduchého střihu. Předpokládám správně, že bez overloku a s historickým šicím strojem, který považuje entl za sprosté slovo, nemám šanci? Nebo by nějaký fígl byl?

Najdete v encyklopedii: Vlna

 

Bez overloku je zúžování svetru problém. Pokud by stačilo zúžit trochu, mohla byste jen po stranách zabrat na obyč. stroji a původní látku tam nechat a nic by se netřepilo. Při šití bych podložila zespdu papírem, aby se šev nevytáhl (po ušití se jednoduše odtrhne) Pleteniny ale pouští hodně očka a když nastřihnete na šatičky, mohlo by se vám to pěkně vypárat. Ještě by šlo švové záložky třeba olemovat šikmým proužkem. A výstřih zkusit začistit ručně. Můžete to zkusit, když se to nepovede, nic tím neztratíte. Svetry byste tak jak jsou stejně nenosila.

emily 7: Odpověď mi pomohla, děkuji!

rudá růže +175/-55

29.9.15 21:24

 

jestli nemate prilis velka prsa a mate stihle nohy, noste je jako oversized k uzkym kalhotam

+/-

30.9.15 11:12

 

Jestli to je kvalitní přírodní materiál - např. vlna,tak se dají svetry přetvarovat v mokrém stavu a nechat uschnout.Já jsem si takhle předělala krátké široké svetry na užší dlouhé ,mám z nich docela dobré svetrošaty.Ale jde to jen u vlny,kašmíru a podobných přírodních materiálů.

emily 7: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Sheba +3616/-528

1.10.15 20:06

 

Zkuste nejdřív rozpárat ve švu. Nebo pokud to nejde, tak s dostatečným!! přídavkem (raději více) obšijte požadovaný obvod střihu rovným stehem. Papír, nebo pečící papír jak píše „rudá růže“ pomůže. Obstřihněte až za prošitím. No a pak můžete zkusit ušít, ale doporučuju třeba s podšívkou, pokud by se páralo. Tam se ale zase hodí to i s podšívkou sešít/obšít alespoň entlem (cikcakem). Aby vám to pružilo. Ale pokud budete šít jen tam kde není třeba aby šaty pružily… Příp. ručně. Jo a pokud je to možné zkuste šití na nějakém cvičném kousku svetru. Třeba z rukávu apod. Abyste si s tím nedala práci a při finálním šití nebo stříhání se dílo nerozpadlo, nebo vám s tím svetrem stroj vůbec nespolupracoval :).

emily 7: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Harka +216/-72

30.9.15 14:21

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek