Co se zářivě žlutým tričkem?

Vložit odpověď
panvi

6.7.12 23:54

Dobrý den,
pochopila jsem, že se tu MP nemusím stydět za to, že chci vypadat hezky. Doufám, že mi pomůžete, protože teď si opravdu nevím rady.

Nastoupila jsem do práce prodavačky a jsem v přímém kontaktu se zákazníky (ve stoje - nikoliv zalezlá za pokladnou). Bohužel můj pracovní oděv je XXL (jsem droubounká) zářivě žluté tričko.

Vypadám v tom následovně:

  • zeleně (jde to řešit makeupem? nevím, nikdy jsem nepoužila)
  • jako když se chystám spát (místo rozpuštěných vlasů mám culíky apod., což stejně moc nepomáhá)
  • děsně (co k tomu? nosím ráda sukně, ale k tomuhle se opravdu nehodí žádná, kterou mám, tak nosím blbé jeany nebo šortečky)

Snažím se oveselit nějakými doplňky, náramky a pod., ale moc si nevím rady, do jaké barvy/stylu je ladit.

Neraďte, že se na to mám vyprdnout (ani pokud si to myslíte).

Jsem tvamovláska.

Děkuji za radu.

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Make-up určitě dokáže od té „zelenosti“ v obličeji pomoct, zvlášť když máš tmavé vlasy. Nemyslím teď make-up jako podklad (nemá smysl natírat se na jakoukoli jinou barvu, než je tvá vlastní, takže tady bych se rozhodně držela pravidla, že podklad se má co nejvíc podobat přirozené barvě pleti), ale určitě bych vyzkoušela trochu ztmavit oči. Pokud nejsi vůbec zvyklá se malovat, tak si můžeš ze začátku připadat zmalovaně, ale vůbec to tak být nemusí (ale taky lehko může, takže pozor na to). Na youtube najdeš spoustu návodů, jak se malovat. Zkusila bych tmavší neutrální barvy jako třeba hnědošedá nebo khaki, určitě ne černá nebo tmavě fialová apod., to by bylo moc tvrdé a do práce nejspíš nevhodné. Taky si zkus lehce zvýraznit obočí, řasenka je k namalovaným očím myslím samozřejmost. Naopak bych nedávala nic výrazného na rty, protože by to jenom posílilo bledý/zelený dojem. Mně například hodně pomáhá tmavá linka podél vnější poloviny dolního víčka (ale zas ne černá, spíš tmavě šedá nebo hnědá) a trocha bronzeru na tvářích, ale to už jsou takové konkrétní detaily, které si musí každá sama vychytat :) Jednoduše svázané vlasy podporuju.

Sukně asi nebude k XXL tričku nikdy ideál, leda mě napadá navléct pod něj upnuté šaty (třeba úplně obyčejné černé bavlněné, mívali v H&M), možná by to nevypadalo zle, ale neumím si to dost dobře představit. Džíny by možná v téhle zoufalé kombinaci dopadly o půl bodu lépe, kdyby nebyly modré, ale černé, zelené, vínové, … Jestli má to tričko krátké rukávy, tak můžeš pod něj nahodit něco s dlouhým, dát si na krk šálu nebo šátek, ať nemáš tu žlutou hned u obličeje. Nakonec mě ještě napadá udělat na tom triku uzel na břiše (takže by končilo v pase a bylo upnutější), to by teoreticky bylo kompatibilní třeba s těmi upnutými bavlněnými šaty, ale něco mi říká, že takový model ti neprojde… Tak pak už se leda dožadovat menšího trika. A zas tak hrozně moc to neřeš, zákazníci přece jen nechodí do obchodu kvůli tobě. Hodně zdaru v nové práci! :)

prettywoman +539/-158

7.7.12 03:11

 

1. otravovat zamestnavatela, kym ti neda to mensie tricko

2. skusila by som ho napriklad zastrcit do obycajnej ciernej minisukne (nemusi byt zas az tak uplne mini), vyrolovat trochu rukavy a nejake doplnky (opasok, nejaky velky privesok, naramky, mozno nejaka zaujimava celenka do vlasov…) , to by mohlo pomoct

3. trocha makeupu tiez neuskodi

veronika k +108/-27

7.7.12 09:50

 

Slušně požádat o menší velikost, slušně se dotazovat kdy menší velikost bude, nebo vypátrat kdo má fasování na starosti a svou prosbu směřovat tam. Nebo přinést tričko k někomu kdo umít šít, aby ho zabral a vypasoval na dívčí postavu.

Sharene +540/-211

7.7.12 14:58

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek