Co se zničeným oblečením od používání deodorantu?

Vložit odpověď
Lacrimosa

1.6.12 15:14

Zdravím,

nevím, jak moc se sem tento dotaz hodí, nicméně:

Poslední dobou mívám nemilý problém. A to takový, že na tmavém oblečení se mi při používání deodorantu (pro tmavé oblečení) tvoří tmavé nevypratelné skvrny, materiál zároveň poněkud „tuhne“. Ráda nosím tmavé barvy. Mám v šatníku už pár oblíbených kousků, které jsou díky tomuto na odpis. Nikdy jsem se s tím nesetkala. Nevím si už rady a zajímalo by mě, jestli se s tím také potýkáte a hlavně, jak to z toho oblečení lze dostat? (Opomenu, že deodorantů jsem zkusila mraky a vždy to končí stejně).

Předem děkuji za případné odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Bohužel mám naprosto stejný problém . Používám pouze antiperspiranty (myslím, že se autorka dotazu pouze nepřesně vyjádřila a zaměnila antiperspirant za deodorant). Také mám některá trička tak zničená a tvrdá (asi jako přehnané škrobení) v podpaží, že se nehodí nosit mezi lidi, jinak jim není nic. Bohužel, nedá se s tím dělat vůbec nic. Možná to snad podchytit v začátcích a hned prát v Jelenovi. Ale příjde mi, že takovou neplechu dělají více antiperspiranty Nivea. Nyní mám Rexonu a zatím je vše v pohodě. Jestli má někdo zaručený recept, jak tento problém odstranit, budu ráda.
Ještě co se týče dricloru - tento přípravek mi příjde hodně agresivní (pocení zastaví na nulu) a to určitě není přirozené. Taky ho mám doma a můžu velice doporučit používat výjimečně, zejména na plesy, svatby, ke zkouškám apod. (Prostě tam, kde se člověk hodně potí, není to však na denní používání).

Lenicka07 +953/-445

1.6.12 17:07

 

Vypozorovala jsem, že mi stejný problém dělají zejména tuhé antiperspiranty a hlavě Nivea, teď používám garnier ve spreji a je to o dost lepší. Naučila jsem se tričko před praním v pračce vyprat ručně v Jelenovi a a pak ho dám teprve do pračky a dobrý. Chci tím říct, že jakmile už jsou jednou na tričku vyžrané bílé skrvny, už se jich nezbavíte. Pokud jdu třeba na koncert, kde je nedýchatelno a i přes antiperspirant se objeví „koláče“, tak po příchodu domů jde tričko automaticky do umyvadla a jelenem vyperu zejména oblast podpaždí a do pračky dám třeba až později. Jen to prostě nesmí zaschnout (pot v kombinaci s antiperspirantem), pak jsou bílé fleky téměř jistota. Chce to podchytit hned na začátku.

Harmonika +3141/-470

2.6.12 14:25

 

„Vyžrané“ skvrny od potu neodstraníš ničím. Možná by pomhlo znovu věc obarvit, ale nezkoušela jsem to. Tuhnoucí látka je divná - to snad zmizí hned po vyprání, ne? Vzpomínám si, že jsem měla obdobné problémy, když jsem ještě používala „průmyslové“ antiperspiranty, ale na to stačilo vyprat oblečení.
Doporučuji zaměnit deodorant za antiperspirant, a z vlastní zkušenosti mohu doporučit kamenec.

Na tom, že se ti to nestávalo dřív, není nic zas tak divného - složení potu se mění např. s věkem, některými nemocemi, jídlem.

modra_kocka +6596/-2230

1.6.12 16:06

 

Zkus předeprat mýdlem s jelenem, nebo ho nastrouhané přidat do praní, mělo by to pomoct.

Tleilaxan +4062/-1856

1.6.12 16:32

 

Stává se mi to taky, většinou spíš po tuhém deodorantu, tak jsem začala používat roll-on, ale výsledek zatím nemůžu moc posoudit vzhledem ke krátké době… ale ty tuhé fleky se mi daři trochu minimalizovat tím, že před praním naliju gel přímo na skvrnu a nechám působit pak ručně zaperu a pak teprve peru v pračce, ale nejde to odstranit bohužel úplně

ajuna +1896/-266

1.6.12 20:22

 

Ahoj, mám stejný problém. Usuzuji, že mě se to na tričkách dělalo nejvíce, když jsem používala Garnier minerals roll-on. Teď používám také Garnier minerals, ale ten proti skvrnám na oblečení (jak černém tak bílém) a příjde mi, že na nových tričkách se mi to už nedělá… tak zkusit variantu co nedělá bílé skvrny.
Jinak jednou jsem to zkoušela žlučovým mýdlem a výsledek žádný. Chystám se na Jelena.
Dricolor jsem si před časem koupila, ale po tom co jsem se dočetla i o případech, kdy to ženám spálilo podpaží a mají od toho doživotní skvrny, tak jsem od toho ustoupila. To si raději koupím o pár triček navíc…

beruskazelena +15/-1

2.6.12 08:17

 

Taky mi jedno mé (nejoblíbenější) tmavé triko v podpaždí „zprknovatělo“. Byl to boj, ale částečně a po obrovském úsilí to šlo odstranit. Vařící vodou přímo z varné konve, mýdla s jelenem a kartáčem a +/- 2 hodinách času. Neustále prolévat horkou vodou, mydlit a drhnout. Asi to není nejšetrnější způsob, ale pomohlo to.

irehrb +923/-83

4.6.12 13:24

 

Mě se tyhle skvrny dělaly v době, kdy jsem používala antiperspiranty. Protože jsem se začala trochu zajímat o složení kosmetiky, přešla jsem na deodoranty, které nejsou tak agresivní, a přestaly i skvrny. Konkrétně od Nivei řada Pure and Nature (bez hliníku) v roll-on podobě. Je pravda, že deodorant není tak účinný, ale moje zdraví mi za to stojí. Prostě si jen přes den otřu podpaží ubrouskem a použiju deodorant vícekrát. Jinak jsem někde četla, že na „koláče“ pomůžou vložky proti pocení. Protože jsou ale drahé a nedají se moc sehnat, prý jsou dobré i malé intimky, které si prostě ráno nalepíš do trika. Na léto to asi vyzkouším.

blue orange +194/-96

6.6.12 11:07

 

domnívám se, že ty tuhé fleky způsobuje opravdu spíš pot než deodoranty, mívala jsem problémy i s odbarvením do světla v podpaží, zvlášť choulostivé jsou vlněné svetry, Roky už používám kromě deodorantů a antiperspirantů, hned po vysprchování deokrystal od Becra minerals, nejste pak vůbec cítit potem, ty doedoranty používám hlavně pro vůni, ani oblečení není cítit, není propocené

motiva +1351/-285

1.6.12 21:10

 

pokud nejde o „vyžrané“ skvrny ať už od potu či od protipotivého přípravku (což si myslím že v dotazu nezaznělo), tak nejsnazší pomoc je vyprat daný oděv na vyšší teplotu. u většiny oblečení visačky přikazují prát na 30-40°C, třeba i u ponožek. Děs… jakkoliv úžasný prací prostředek pot v téhle teplotě neodstraní. Většinu věcí peru na 60°C. Maximálně se ten už tak k nepoužití kousek šatníku definitvně zničí, ale spíš to pomůže.

viktorka_od splavu +102255/-23890

3.6.12 22:22

 

Mám stejný problém, trika mi v podpaží „zanáší“ antiperspiranty (je jedno, jestli tuhý nebo roll on, časem to ztvrdne vždycky, na tmavém i na světlém). U nejoblíbenějších triček jsem si takhle - po mnoha snahách s jelenem, žlučovým mýdlem, bělidly apod. - jedno pěkné odpoledne sedla a zasucha jsem se to nehtama, příp. měkkým kartáčkem snažila „vyprášit“. Byl to sice běh na dlouhou trať, ale povedlo se. Kousky jsem zachránila a přežila to i látka v podpaží. Čas od času opakuju a zatím mi to přijde fakt nejefektivnější.

Martishka +903/-68

6.6.12 10:19

 

Nikdo tu ještě nezmínil podpažní vložky. Sama s nimi zkušenost nemám. Asi půjde o zvyk. Nicméně si myslím, že to by tento problém mohlo u oblečení s rukávy eliminovat zcela.

Adivey +1994/-318

4.6.12 22:20

 

Já jsem tvrdé fleky od antiperspirantu z tmavého bavlněného trička dostala tak, že jsem ho na noc namočila do kýble s vlažnou octovou vodou (na malý kyblík klidně půl lahve octa). Ráno jsem to v podpaží ještě přemyli mýdlem a bylo po fleku. Pak jsem celé tričko normálně vyprala s prádlem, po octu to po vymáchání a sušení venku nesmrdí. Barva trička byla přeci jen od antiperspirantu trochu vybledlá, ale ještě to šlo. S bílou barvou oblečení a antiperspirantem nemám zkušenost.

Tanos sister +0/-0

14.7.12 20:23

 

Recept na odstranění i starých a ztuhlých skvrn od antiperspirantu: postižené místo (většinou podpaží) navlhčím studenou! vodou, posypu kyselinou citronovou a lehce ji do látky promnu. Tričko poté ponořím do kyblíku se studenou vodou, kde klidně ještě rozmíchám trochu kyseliny. Po době působení (alespoň den, klidně dva) postižené místo vyperu. To, že jsem je místo skutečně dobře vyprané poznám tak, že se na látku podívám proti světlu… Důležité je, aby byla voda opravdu studená, aby se do ní mohlo naložit oblečení jakékoli barvy a materiálu. Jinak by kyselina mohla látku vyžrat… Mám to vyzkoušené na všem možném a zachránila jsem si tak spoustu triček.

Greeny +281/-78

30.9.12 21:34

 

No, pokud to, co opravdu používáte je deodorant, tak to oblečení může být klidně zničené od potu. Deodorant je pouze na odstranění zápachu, antiperspirant by měl být proti vzniku potu.
Pot je agresívní látka, deodorant je taky nějaká chemie, tak je celkem možný, že to udělá nějakou neplechu.
Jak to dostat z oblečení nevím, já většinou, pokud se mi už nějaká část oblečení takhle poničí, změní barvu, lehce zežmolkovatí, si to oblečení nechám buď na doma nebo na zahradu na „dodělání“. Protože tyhle věci se nedějou hned během prvních nošení, aspoň tak postupně a přirozeně obměňuju šatník …
Na zastavení pocení můžu z vlastní zkušenosti doporučit Driclor.

miichalka +882/-142

1.6.12 15:58

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek