Dlouhá sukně a vysoká postava

Vložit odpověď
marple

25.10.12 19:06

Ahoj, jsem vysoká 180 cm, štíhlá. Odjakživa mám rezervovaný postoj k dlouhým sukním, protože mi připadá, že mi postavu ještě prodlužují, že mi dělají až přílišně ultrasuperdlouhé nohy, přičemž ale půvab těch nohou (moje deviza) zůstává kytlovitě zahalen. Nicméně můj přítel je ctitel dlouhých sukní a trpí na takové ty batikované rozevláté přírodní slečny, ehm. Ne že by kus mě takový nebyl, jinak bych mu těžko padla do oka… No, zpět k dlouhým sukním. Říkala jsem si, že mu udělám radost, ale tápu, JAK dlouhé sukně nosit, aby se minimalizovalo to prodloužení nohou a celkový dojem ještě vyšší postavy - to nechci. Jaké střihy byste mi doporučily? Jaké vzory? Nějaké řasení/aplikace/optické fígle? Kam až mi má správná dlouhá sukně sahat? Až na boty? (Podpatky nenosím.) A jaká délka kabátu k dlouhé sukni? Samozřejmě mi jde o běžné denní a volnočasové nošení, nic večerního. Předem děkuju za rady.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Ahoj,
páni ty se máš.. co já bych dala aspoň za 5cm navíc.. no nic..
Myslím, že jakákoli dlouhá sukně ti bude slušet, patrovou sukní rozhodně nic nezkazíš..
Jen bych pas posazovala někam mezi pas a boky, případně klidně až na boky.. to pomůže zkrátit výsledný dojem..
Délku zvol jak ti bude pohodlná, někde mezi zemí a kotníky..

marple: Odpověď mi pomohla, děkuji!

megusa +4489/-328

25.10.12 19:40

 

Já mám 176 a v podstatě nosím JEN dlouhé sukně (výjimečně i krátké, na kalhoty jsem přibližně před třemi lety úplně zanevřela) :D Pro mě tedy „dlouhá“ znamená „až na zem“, ale přiznávám, že je to taková moje… skoro úchylka, takže hádám, že za dlouhou by se dalo považovat něco po kotníky a dál. :) Délka po kotníky také docela zrkacuje nohy a pokud bude sukně posazená na bocích, výsledek je zaručen. Vyvarovala bych se vypasovanějším střihům a volila hlavně sukně do áčka, jinak se přidávám k už zde několikrát doporučovaným vodorovným proužkům. Ale osobně také nechápu, proč zkracovat dlouhé nohy, po kterých prakticky každá žena touží - já bych sice ráda také měřila tak o 6 cm méně, v podpatcích si připadám jako žirafa (ano, vím, jsem na tom ještě docela dobře… :)), ale délku svých nohou bych tedy nevyměnila. :)

Hwi +9324/-1520

26.10.12 15:36

 

Milá slečno Marple, dlouhé sukně se nebojte, na nikom nevypadá tak hezky jako na vysokých štíhlých ženách. Sukně musí být opravdu dlouhá, aby to vypadalo dobře, cca po kotníky, ať si na ni nešlapete. A kabátek vypasovaný a krátký, nejlépe padnoucí sáčko, tak, aby jen zakrylo horní lem sukně.
A ty dlooouhé nohy vám bude každá závidět:o)

+/-

26.10.12 07:40

 

Dívala bych se po horizontálně členěných kouscích - kanýry, proužky. Pokud nemáte problém s šířkou boků, klidně může být sukně nabíraná i v pase. A dolní lem kdekoliv mezi kotníky a kolenem zkracuje nohy taky perfektně :-) Jinak mně se líbí, když sukně tak akorát kryje kotníky.

ccci +440/-32

25.10.12 19:24

 

Co já bych dala za Vaši výšku!!! Závidím těm, co můžou nosit sukni až po kotníky a k tomu žabky (viz. Ivana Gottová v jednom z Adiných článků). Jako vysoká a štíhlá se navíc nemusíte vyhýbat výrazným vzorům, vodorovným pestrým pruhům (viz. Vaše úvodní foto - jedna krásnější než druhá), boty bych klidně volila placaté, myslím, že si to můžete dovolit! Kabátek určitě kratší, no úplně Vás vidím! A navíc, jestli navíc víte, že se v to budete líbit i partnerovi, není nad čím váhat! :-)

Pinka +90/-102

26.10.12 08:37

 

Výškou a vztahem k dlouhým sukním jsem na tom podobně jako vy :-). Jsem hodně štíhlá, chlapecký typ. Dlouhé sukně jsem několikrát zkoušela, ale pak jsem je vzdala. Připadala jsem si v nich jak v pytli - pěkné nohy zakryly a hubenost horní poloviny těla vynikla. Asi bych k nim musela nosit pořád vypasované sáčko, to by možná pomohlo, ale jen v nějakém topu prostě nic moc. Nikdy jsem podle mě nevypadala tak dobře jako v kratší sukni. Jinak ale asi, jak už bylo výše psáno, to horizontální členění.

Elm +604/-104

26.10.12 09:43

 

Dlouhá sukně podpatky chce, neboj se jich. Mám 178 cm a nosím i podpatky (v mém případě až 8 cm), i dlouhé sukně.

Pokud opravdu nechceš vypadat vysoká, vol horizontální členění (proužky, volánky), jak už bylo řečeno. Dost rozdíl dělá i jak vysoko je sukně posazená - na bocích/výše. A určitě si k ní ber vypasovaný vršek.

Nicméně mi přijde, že se bojíš zbytečně. To, co popisuješ, to je právě to hezké. Dlouhé sukně jsou jako dělané pro vysoké modelky.

Ani +7632/-2740

25.10.12 19:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek