Dlouhé štítky u oblečení

Vložit odpověď
Diamanta

17.4.12 15:51

Zajímalo by mě, jestli máte také někdo problém s tím, že v poslední době se téměř u každého oblečení objevují ty neuvěřitelně dlouhé a tlusté štítky, které tam nelze nechat, protože jsou při nošení cítit a leckdy i vidět a když se odstřihnou, tak se zase nepěkně začnou párat. Opravdu nechápu, co to je za módu. Vždyť na tom štítku bohatě stačí značka, jak to prát a složení v jednom jazyce, nemusí to tam snad být v době velice rozšířené angličtiny v 10 jazycích. Jak toto řešíte?
A také mě docela zaráží, že se často setkávám s tím, že cenovky a další etikety jsou nastřeleny přímo do oděvu (nikoli do štítku) nebo jsou dokonce s papírovým obalem přímo sešity, takže po odstřihnutí v oděvu zůstává dírka. Všimla jsem si, že na to nastřelování pouze do štítku dbají hlavně luxusní značky, ale běžné značky v obchodních centrech si s tím hlavu nelámou. Přijde mi to škoda, protože se tím vlastně to oblečení zbytečně ničí už v obchodě. A přitom si myslím, že tohle by člověk ještě se zavřením oka odpustil Vietnamcům, ale ne obchodům, které chtějí za tričko třeba 5, 6 stovek.

 

Já odstřihuju co nejblíž u švu, ale tak, aby se to nezačalo párat. Pářu jen na šátcích a šálách. Ale ty trhací kalendáře mi teda taky lezou na nervy

Carrie35 +442/-55

17.4.12 21:42

 

Já ty dlouhé štítky taky odstřihuju co nejblíže švu a ještě se snažím to udělat dokulata, protože i ten zbyteček umí dost potrápit. V poslední době navíc lihovkou na ten ocintek poznamenám jak se má to oblečení prát a žehlit (stupně celsia a počet teček). Ale zrovna včera mě mile překvapilo jedno triko - mělo tyhle symboly natištěné blízko švu, takže stačilo jen odstřihnout ten ooobr zbytek :-))
Jo a nejradši mám trika, která tyhle pokyny k údžbě (a značku) mají natištěné přímo na látce zevnitř u krku.

Coballtino +1096/-417

17.4.12 22:45

 

se štítkama jedině odstřihnout, nebo pokud to oděv dovoluje, si to odpárat a na místě znovu zašít. Lepší řešení bych řekla není.
Taky mi to vadí mám pak rozdrápanej krk, bok, zadek, nebo prostě na místech, kde se štítky vyskytují,

seznam.mih +10086/-4562

17.4.12 20:36

 

Kdyby ty štítky byly aspoň z materiálu příbuzného tomu oděvu, ale to je buď škrabavě zatavená umělina nebo plastový papír.
Já odstřihnu u látky, a když škrabe dál, tak si vezmu jehlu a nůžtičky a kousek po kousku vypreparuju i ten zbytek zpod nití švu.

Občas se najdou osvícení výrobci, co mají informace dle EU na plastu, ale informace o praní je na příjemnějším a krátkém textilu, takže stačí vystřihnout ten plast.

Evženie +2337/-330

20.4.12 02:40

 

Já si myslím, že ty dlouhé štítky jsou hlavně kvůli EU a jejím nařízením… Každopádně i já to řeším tím, že to odstřihnu co nejblíže švu… Já také nedávno koupila triko, kde vše bylo natištěno přímo na látce na rubové straně, takže žádný dlouhatánský štítek :)

Wendelina +27/-11

18.4.12 12:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek