Do divadla v zimě + co k botám?

Vložit odpověď
arasidova

29.10.12 18:34

Zdravím všechny,
koupila jsem si tyto pěkné boty a po svých předchozích zkušenostech mám první otázku - jak v nich jít do divadla tak, abych si je nezničila a zároveň tak, abych nemusela přijít do Národního s velkou igelitkou (např. až bude marast) a tam se přezout, připadá mi to docela trapné a asi si chci užít i příchod do divadla hezká. Jak to řešíte vy? Je ještě nějaká možnost než podchlazení, utrpení a riziko zničení bot? :)
Druhá otázka je ohledně kombinování - Mám jedny červené a jedny modrozelené šaty (jednoduché, jednobarevné, z tenké hladké matné syntetiky, spodní díl do A asi ke kolenům) - myslím, že oboje půjdou. Co k nim, tak nějak na oživení? (šperky, pásek..svetřík? Jde ten vůbec k šatům?) Můžu mít i šaty s nějakým vzorem, když mám pruhy na lodičkách?
Jsem bledá černovlasá zelenoočka, jen tak pro představu.
Moc děkuji za odpovědi!

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Co se přezouvání týče: dá se to řešit taky velkou kabelkou, do které dáme boty i malou kabelku. Po přezutí velkou kabelku s venkovními botami necháme v šatně a tu malou si vezmeme s sebou.

wednessday +954/-182

30.10.12 15:52

 

Odpovím vám jen částečně. Jeďte do divadla taxíkem a neřešte přezouvání a nabalování se do teplých svršků. Tím se dostávám k druhé části odpovědi - svetr se rozhodné nehodí, spíš sáčko/bolerko/šál.

+/-

29.10.12 18:46

 

A v případě nouze tramvaj staví přímo před divadlem.

mujercita +6840/-1331

29.10.12 19:59

 

Jsem studentka bydlící daleko od centra a nedisponující autem ani penězi na taxík, takže mi rady o taxíku i o tramvaji stojící u divadla přijdou celkem k smíchu. Jasně, tramvaj stojí od divadla kousek, ale taky musím dojít na tu tramvaj, předtím na metro, předtím na autobus… Takže moje rada zní: vzít nějakou „inteligentní tašku“ (prostě ne igelitku, ne sportovní, ne vzorovanou), do ní dát boty a smířit se s přezouváním… Pokud chcete již do divadla přijít hezká, naproti je kavárna Slavie, můžete přezouvní absolvovat tam a pak jen přeběhnout a dát tašku do šatny.
Co se oblečení týče, souhlasím se Zoe, jen snad bych nezavrhovala ani ty druhé šaty, barevně by podle mě také šly. A nebála bych se ani hezkého elegantního propínacího svetříku.

firefly +5490/-789

30.10.12 23:52

 

Co se týká přezouvání - na krátkou vzdálenost a pokud není bláto nebo sníh - v lodičkách přejdete/přejedete. Na velkou vzdálenost (třeba z Horních Počernic do Národního) a ve špatném počasí bude lepší se přezout. Můžete použít i jinou tašku než igelitku :). Já nosím v zimě do divadla černé kožené kotníkové boty, ale uznávám, že zrovna prudká elegance to není.
K vašim lodičkám se budou hodit červené šaty, u modrozelených bych váhala. Svetřík se spíše nehodí, jenže fakt je, že do menších divadel se běžně nosí. Doplňky dodají oblečení do divadla ten pravý lesk, ale já bych doporučovala maximálně 2 věci (náušnice + náramek nebo řetízek na krk + pásek), protože platí, že méně je více.
Vzorované šaty bych k lodičkám volila, jen pokud budou na šatech také stejné barvy (černá, šedá) nebo jiné barvy, ale hodně podobný proužek.

Zoe +2709/-400

30.10.12 15:44

 

Já do divadla jezdím autem, takže nemusím nikam dlouho chodit a navíc jsem v zimě jenom chvilku. Takže myslím, že nejlepší bude jet autem a zaparkovat co nejblíže divadlu, popřípadě požádat někoho o svezení nebo jet taxíkem. Tím pádem nebude muset řešit nějaké přehnaně teplé oblečení, ani opotřebování bot. Na druhou otázku vám asi úplně přesnou odpověď nedám, ale myslím si, že svetr není ke společenským šatům úplně vhodný.

VeronicaMP +450/-98

29.10.12 19:02

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek