TeaS

12.8.15 15:04

Ahojky,
chtěla bych se Vás zeptat na Váš názor na dready. Vím, že to tu už několikrát bylo, ale mám pocit, že jsem trochu odlišný případ. Jsem afro typ a obvykle nosím rasta copánky nebo podobný účes, protože moje vlasy jsou sice hodně kudrnaté, ale nejsou kvalitní a pevné jako klasické afro vlasy a dost se s nimi trápím. Proto uvažuji o dreadech, ale ne těch umaštěných, nesouměrných a smradlavých, jak si to asi mnozí představují. Chtěla bych hezké, tenké, upravené dready. Ráda bych věděla, zda jsou pro Vás osobně dready výrazem neslušně upraveného zevnějšku, znakem uživatelů drog, či něco podobného. Vyvolávají u vás i ve slušné, upravené formě nějaké negativní konotace? Pro představu přidávám fotku dreadů, které bych si sama představovala a svoji fotku s copánky. A jen aby nedošlo k nějakému nedorozumění - nejde mi o to, zda si dready udělat nebo ne, v podstatě jsem už rozhodnutá. Jde mi spíše o názory na ně, protože mi připadá, že v současnosti by už dready neměly vyvolávat (pokud, znovu opakuji, nesmrdí apod.) nějaké negativní reakce, podobně jako třeba tetování (v rámci „normálního“ motivu, velikosti, umístění..)
Moc děkuji za Vaše názory :)

 

Jděte do toho, ALE..
Moje dcera měla spoustu let.. cca 10, nebo víc, krásné husté tenké dredy. nakonec měla délku až pod zadek.
nejčastěji je nosila stočené do takového afrického drdolu, nebo rozpuštěné se šátkem.
Hodně náročné bylo mytí vlasů, schly jí celý víkend :-)
Byla to hodně velká zátěž na krční páteř, ke konci jí už často pobolívala hlava a krk.
Volné chvíle trávila s háčkrm v ruce. Stále bylo co opravovat, zaplétat, vylepšovat
Nakonec, přesně před rokem, zjistila, že se jí mezi dredy začaly objevovat malé lysé plošky - velkou zátěží vlastní vlasy slábly a vypadávaly. Tak šla dohola.
Teď po roce, má zase krásné husté svoje vlasy, délku až pod bradu a to je už asi dvakrát nechávala zastřihnout. Občas ale hlavou pohazuje, jakoby odhazovala dredy :-) Ještě si úplně nezvykla.
Takže.. pokud po dredech toužíte, jděte do nich.
Ale znamená to opravdu hodně práce a péče. Počítejte, že je budete nosit jen dočasně. A potom nejspíš dohola :-)

Dadoo +128791/-24839

12.8.15 21:55

 

Ve mě osobně dready na uvedených obrázcích rozhodně nic špatného nevyvolávají. Pokud je k nim doladěn i zbytek - oblečení, líčení… Působí to lehce extravagantně, ale k vašemu typu se hodí. Jinak copánky vám moc sluší :-).

TeaS: Odpověď mi pomohla, děkuji!

rudá růže +175/-55

12.8.15 16:32

 

Přesně jak říká Dadoo, dredy jsou dost těžké. Bude vás to táhnout, bolet, svědit. Udržet dredy v čistotě a stále upravené je opravdu nelehký úkol. Ale pokud nosíte copánky, asi už víte, co to obnáší.
Jinak ve mě taky nevyvolávají odpor, ale já jsem je měla taky a jsem v tomto směru dost benevolentní.

+/-

13.8.15 09:02

 

Dobrý den, ačkoli se mi dredy vysloveně protiví a v mých očích je nezachrání ani když rámují krásný obličej a jsou opečovávané, tak bych jejich nositele nepovažovala za nijak špatného člověka, pokud je z jeho zevnějšku patrné, že o sebe dbá. Jen bych viděla člověka, který má jiný vkus, to je vše.

TeaS: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Azarewa +256/-20

13.8.15 12:38

 

Já jsem měla dredy asi 5let a jak píše kokoska, je to spousta práce, aby opravdu vypadaly, tak jak si přejete. Začínala jsem s dready po ramena, po letech už jsem je měla dlouhé po zadek a proto jsem je neustále nosila v dredolu na temeni hlavy, z čehož mě pak bolel krk a záda. Ke konci už mě právě nebavilo to pořád doháčkovávat a taky jsem šla do zaměstnání, kde to není až tak žádoucí a dredy jsem ostříhala. Nikdy jsem kvůli tomu neměla problém. Moje kamarádka má dredy 9let, ale pracuje s drogově závislými, takže to bere jako plus, protože jsou k ní klienti pak více otevření, když vidí dredy. Sama se musíte rozhodnout, zda Vám brzy nezačnou zavazet. Ale jinak směle do toho, jsou to jen vlasy. :-)

NellieLovett +29713/-5496

13.8.15 12:52

 

Copánky Vám moc sluší, dredů bych se nabála, budete s nimi jistě výjmečná a krásná a jak už bylo výše napsáno, vždy se najde někdo, kdo nemá rád " vybočení z řady" a zkritizuje Vás.

TeaS: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Melickar +27/-5

12.8.15 19:34

 

Myslím, že dneska už to zas tak děsivé není a lidi jsou na to zvyklí. A takovéto jemné dredy vypadají moc pěkně. Žádné negativní pocity to ve mě nevyvolává (možná jen trochu závist, že na dredy nejsem vhodný typ).

TeaS: Odpověď mi pomohla, děkuji!

ADAD +1860/-783

12.8.15 18:55

 

Vzhľadom k tomu, že ste veľmi osobitý typ, myslím, že účes s vami bude plne konvenovať. Ja som sa teda viac zamyslela nad praktickou stránkou veci a to: keď sa dredy upletú a potom odrastú, ako sa to rieši? Dajú sa dodatočne odrasty zmotať a koľko vyjde následná údržba? Dajú sa dredy rozpliesť, alebo sú na furt a musia sa ostrihať? Priznám sa, že som lenivá to googliť, takže ak tieto otázky máte poriešené, nájsť dobrú kaderníčku a smelo do toho.

Dalajlámov škrpál +1077/-116

12.8.15 21:26

 

Obecne dredy nemam rada, ale v provedeni na fotkach to nevypada spatne. Pokud to udrzite takto hezke pak do toho jdete, k vam se to hodi. Ale jeste zvazte zda se to hodi k vasemu soucasnemu/ budoucimu profesnimu smerovani.

BarcaAri +11110/-1794

13.8.15 14:44

 

Já jsem bývalý „hipík“ a pro dredy mám slabost. Ale chce to kvalitního člověka, co vám je udělá a taky pořádnou péči, aby se pravidelně zaháčkovávaly a dodělávaly odrosty.

Dahllie +31569/-3983

12.8.15 21:09

 

Praktickou zkušenost nemám, tak jen za vzhled. K vašemu typu se hodí velmi. Celkový dojem pak samozřejmě dotváří oblečení. Takže můžete vypadat i jako fetka nebo jako zajímavý exotický typ. Je jen na vás ke které možnosti se přikloníte :-).

Oblázek +1940/-441

13.8.15 08:47

 

Mně se dredy nelíbí v žádné podobě. Ale je to otázka osobního vkusu a s tím mým se zásadně míjí a ani ta nejlepší péče to asi nezachrání. Na druhou stranu já na základě vzhledu povahové vlastnosti nepřisuzuju (nebo se aspon snažím předsudek potlačit a udělat si na člověka vlastní názor na základě zkušenosti s ním). Jak to pak má s dredy široká veřejnost těžko odhadovat. Nezapoměnte, že na tento portál chodí přece jenom lidé, kteří se o styl a modu alespon trochu zajímají a alespon za sebe musím říct, že od doby co si občas na podobných portálech rozšířím obzory jsem mnohem více tolerantní a otevřená k jiným stylům něž je ten můj vlastní.

AnaKarenina +4690/-1312

13.8.15 15:08

 

Vždycky tu bude skupina lidí, která vás pro dready odsoudí. To jistě víte sama. Rozhodnete-li se pro dready, určitě počítáte s tím, že se lidé budou otáčet, dělat si na vás názory a podobně.
Sama jsem je nosila několik let. Nebyla to chyba, ale dnes už bych se k nim nevrátila. Z praktických, estetických i osobních důvodů. Ale kdyby mi tohle někdo řekl v době, kdy jsem po nich toužila, také bych ho neposlechla:-).
Tedy, běžte do toho, ať máte osobní zkušenost:-).
PS: Až to budete sundávat, nemusíte jít do hola, cca 5 - 10 cm jde určitě zachovat (dle typu vlasů a trpělivosti:-)). Jen musíte najít ochotnou kámošku / kadeřnici, která si na vás udělá pár hodin čas.

sou.mei +42/-33

1.9.15 11:34

 

Vykašlete se na to, co si myslí ostatní a jděte do toho. :) Ostatně, co si budeme povídat, vždycky se najdou tací (a ano, většinou to budou starší lidé), kterým to nebude nikdy po chuti. Ale takovým nebývá po chuti poměrně dost věcí, včetně krátkých vlasů, krátkých sukní, velkých výstřihů nebo barevných nehtů. Samozřejmě, pokud budete chtít pracovat ve firmě s přísným dresscode, tam by to asi problém byl taky, ale snad vám to nehrozí :)
Je to možná pro někoho extravagantní, ale vám to bude sedět jedna báseň. :)
Navíc, z dredů se dají dělat super účesy, a to včetně svatebních, co jsem teď tak koukala na google obrázky. :)

TeaS: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2207/-788

12.8.15 16:43

 

Na blbce, kteří vás budou odsuzovat, můžete narazit vždycky. Pro některé lidi je prostě jednodušší žít v černobílém světě a spoléhat na stereotypy. Nemusejí pak myslet. Obávám se, že když na takového člověka narazíte, je jedno, jestli máte dready, kabelku od Hermése, nebo se oblékáte jako G-Dragon - stejně mu nebudete po chuti. Leda byste zapadla do průměru a nebylo na vás vůbec nic osobitého. Ale takových je už víc než dost, takže na pitomce kašlete. To máte jako s tou přihlouplou otázkou na potetované: A nebude ti to v sedmdesáti líto? Přece si ale člověk nebude padesát let upírat něco, co chce, pro těch posledních deset dvacet let, kdy už stejně nikde tělo vystavovat nebude a takové prkotiny jako jestli je kůže povislá a vrásčitá, nebo povislá, vrásčitá a barevná, mu budou úplně fuk. Takové otázky můžete jen ignorovat. Snažit se to vysvětlovat je zbytečně namáhavé a ti lidé stejně nestojí o to, abyste jim překopávala jejich pravdu. S těmi dready to máte stejné. Bude-li si vás někdo chtít spojit s feťačkou, udělá to, i kdybyste se samou upraveností a čistotou leskla na míle daleko. Ignorujte je a dělejte to po svém.

Pokud by to nějak pomohlo, výborné jsou šampony a balzámy od Desert Essence. Mám ty s tea tree oil. Pění minimálně, myjí skvěle, hydratují, hojí a je to jediná věc (kromě henny), co si doopravdy poradí s lupy. Rozdíl oproti drogerkovým šamponům (a to některé nejsou špatné) byl vidět hned po prvním umytí. Cena je trošku vyšší než v drogerce, ale ne o moc (necelých 400 ml je asi za 300 kč). Možná by to na ty dready nebylo špatné zkusit :)

TeaS: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

14.8.15 10:27

 

Jsem poměrně výrazně potetovaná a málokdy na mě lidé mají negativní poznámky a ani v práci to nikomu nevadí. Myslím, že co se týče takových věcí, jsme jako národ už docela otevření. Jste na dredy typ jako dělaný, být vámi, jdu do toho okamžitě. Líbí se mi i ty „ombré“ dredy a myslím, že by vám také slušely.

Mulletson +65/-8

12.8.15 23:34

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek