Dress code - kozačky

Vložit odpověď
MarkSchneider

8.3.13 14:11

Zdravím a jdu na radu: za týden letím do Dublinu, kde se mám v rámci pracovní cesty setkat s členkou parlamentu. Osoba, která setkání organizuje, mi napsala, že mám dodržet business-dressed or smart casual. Půjdeme tam rovnou z letadla a o počasí na místě nemám valné mínění. Mám nachystaný klasický kostým - pouzdrové šaty + sako, ale jde mi o boty. Bude velký prohřešek, pokud budu mít jednoduché hladké kozačky? Vzhledem k místu v kufru a celkové logistice bych lodičky fakt nechala raději doma. Pro upřesnění - vhodné kalhoty nemám momentálně k dispozici - vyrostla jsem z nich.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Myslím, že kozačky by vadit až tak moc neměly, pokud paní vyžaduje smart casual, ale osobně bych raději vyrazila v lodičkách, nějakých pohodlných, aby se pak daly více použít během pobytu. V Irsku je touhle dobou většinou počasí příjemnější než u nás, takže bych tam tedy v polovině března určitě v kozačkách nevyrážela. Navíc na takovéto cestě stejně asi nebudete chodit celé dny po venku a uvnitř je v kozačkách dost teplo.

Evikk +619/-88

8.3.13 14:28

 

Souhlasím s Evikkem. V Dublinu bude o poznání tepleji a mnohem lépe budete na schůzce vypadat v lodičkách.

paradigm +404/-65

8.3.13 15:16

 

Lodičky budou samozřejmě vypadat lépe, ale cestovat a vláčet kufr by se mi v nich teď nechtělo. Asi bych použila taktiku chytré horákyně - vyrazila bych v kozačkách, a až to bude k tomu, někde bych se na toaletě během deseti minut přezula do lodiček (a logisticky bych se na to připravila - tzn. do kufru igelitovou tašku a nechat si v něm místo na boty). Tak jako tak se po cestě budete chtít někde upravit, můžete to vzít při jednom.

MP Vera +4362/-814

8.3.13 21:56

 

Já vám neporadím s oblečením, ale tohle je dost spolehlivá stránka na počasí, jestli neznáte: http://www.yr.no

eliza93 +868/-155

8.3.13 19:45

 

Kozačky zásadně ne!!! To vyčtete v každé učebnici etikety a obchodního protokolu. To je hrozný společenský hřích, hlavně ty s jehlama a do špice. To vás budou rovnou považovat za … No víte, kterou profesionálku. Zrovna jsme to probírali na přednášce, tak mi věřte.

Miluna Mia +1317/-740

10.3.13 19:14

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek