Dress code - kozačky

MarkSchneider

08.03.13 14:11

Zdravím a jdu na radu: za týden letím do Dublinu, kde se mám v rámci pracovní cesty setkat s členkou parlamentu. Osoba, která setkání organizuje, mi napsala, že mám dodržet business-dressed or smart casual. Půjdeme tam rovnou z letadla a o počasí na místě nemám valné mínění. Mám nachystaný klasický kostým - pouzdrové šaty + sako, ale jde mi o boty. Bude velký prohřešek, pokud budu mít jednoduché hladké kozačky? Vzhledem k místu v kufru a celkové logistice bych lodičky fakt nechala raději doma. Pro upřesnění - vhodné kalhoty nemám momentálně k dispozici - vyrostla jsem z nich.


Reklama

 

Myslím, že kozačky by vadit až tak moc neměly, pokud paní vyžaduje smart casual, ale osobně bych raději vyrazila v lodičkách, nějakých pohodlných, aby se pak daly více použít během pobytu. V Irsku je touhle dobou většinou počasí příjemnější než u nás, takže bych tam tedy v polovině března určitě v kozačkách nevyrážela. Navíc na takovéto cestě stejně asi nebudete chodit celé dny po venku a uvnitř je v kozačkách dost teplo.

Evikk +606/-87

08.03.13 14:28

 

Souhlasím s Evikkem. V Dublinu bude o poznání tepleji a mnohem lépe budete na schůzce vypadat v lodičkách.

paradigm +403/-64

08.03.13 15:16

 

Lodičky budou samozřejmě vypadat lépe, ale cestovat a vláčet kufr by se mi v nich teď nechtělo. Asi bych použila taktiku chytré horákyně - vyrazila bych v kozačkách, a až to bude k tomu, někde bych se na toaletě během deseti minut přezula do lodiček (a logisticky bych se na to připravila - tzn. do kufru igelitovou tašku a nechat si v něm místo na boty). Tak jako tak se po cestě budete chtít někde upravit, můžete to vzít při jednom.

MP Vera +4028/-785

08.03.13 21:56

 

Já vám neporadím s oblečením, ale tohle je dost spolehlivá stránka na počasí, jestli neznáte: http://www.yr.no

eliza93 +867/-154

08.03.13 19:45

 

Kozačky zásadně ne!!! To vyčtete v každé učebnici etikety a obchodního protokolu. To je hrozný společenský hřích, hlavně ty s jehlama a do špice. To vás budou rovnou považovat za … No víte, kterou profesionálku. Zrovna jsme to probírali na přednášce, tak mi věřte.

Miluna Mia +1291/-733

10.03.13 19:14

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama