sianax

17.1.13 22:49

chtěla jsem se zeptat, jestli někdo má zkušenost s nákupem látek ve flex texu? Ty nízké ceny jsou lákavé na jednu stranu, ale na druhou mám strach, že budou nekvalitní. Můžete někdo poradit, jestli má smysl tam něco kupovat? Děkuji :o)

 

Nakupuju tam celkem často, ale v kamenném obchodě. Některé materiály jsou jedním slovem příšerné, některé jsou luxusní, záleží na co natrefíš. A vzhledem k tomu, že nejsem žádná geniální švadlena, spíše nadšený začátečník, střihnout do flauše za stovku mě bolí méně než do toho za 400. U každé látky, která je ve slevě, najdeš popis kazu. Někdy se jedná jenom o špinavý okraj, vyšisovaný hřbet, někdy jsou to chyby v probarvení (ale to mi naopak přijde zajímavé) nebo chyby v tloušťce vlákna (a to mi přijde taky fajn), někdy je chyba ve vazbě - látka má tendenci se trhat, vazba povolovat. Je dobré se zeptat. Ženské co tam prodávají se vyznají. Látky zkouší i prát - v prodejně jsou i vzorečky toho, jak vypadá daný materiál po vyprání - hlavně, pokud dochází k velkým změnám (srážlivost 30%). Jo, a seženeš tam vlnu i hedvábí za ceny které jsou jinde vyhrazeny pro bavlnu. To je taky fajn.

durduin +370/-144

18.1.13 11:21

 

Mají tam látky všech kvalit, od velmi levných, po dražší i hedvábné. Ale ani ty velmi levné nemusí být zcela k ničemu, mám od nich kostýmovku za 9 Kč metr a na pouzdrové sukni dělá více než dobrou službu.

Moir +23892/-3809

18.1.13 09:46

 

Osobně bych si asi žádnou látku na internetu netroufla koupit. Mám ráda ten pocit, když si ji můžu osahat a na vlastní oči vidím jaký ten odstín nebo barva je.

queenmargot +9786/-1708

18.1.13 10:58

 

Záleží na tom, jakou látku chceš. Nějakou slavnostnější např. na večerní šaty bych tam asi nekupovala, ale hodně tam kupuji látky např. na zkušební modely (nejdřív se ušije z levné a až pak na ostro), podšívky, materiál na spodničky mají kvalitní, teď v zimě budou spíš teplejší látky - tartan, ten mají (loni měli) nádherný. Obecně je dobré si látku osahat. Najdeš tam stejně jako jinde látky za 200/m, které se vytahují, vypere se barva, apod. na druhou stranu jsem si šila taneční šaty z elastického sametu za 60/m a drží pořád i po několikerém přešObecně, na oblečení pro denní nošení najdeš látek hodně a docela kvalitních.

sally7 +25/-3

19.1.13 10:36

 

řekla bych, že za tu cenu neočekávej nic extra kvalitního. na plesové šaty bych tam nenakupovala, ostatní klidně jo

elesse +1755/-400

18.1.13 00:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek