hedvábná košile - údržba

lipe

21.10.13 20:47

Zakoupila jsem si v Zaře košili - pravé přírodní hedvábí, neměla by se ´prát. Když bych ji šetrně vyprala ve vlažné vodě, jemně v ručníku vymačkala, stalo by se něco ? Prosím o zkušenosti, jak hedvábné věci udržujete, fakt je neperete a nosíte do čistírny ??


Reklama

 

Peru v ruce, v obycenjem samponu na vlasy. Zehlim jeste lehce vlhke pres bavlnenou uterku.

Oni by do cistiren nejradeji posilali vsechno. Asi se tim jisti proti pripadnym reklamacim?

lipe: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Martishka +901/-68

21.10.13 21:33

 

Hedvábí jako takové je odolný materiál, kvalitní hedvábné tkaniny můžete prát i žehlit při vyšší teplotě, snesou i ždímání (zato s aviváž si příliš nerozumějí). Ale právě v kvalitě může být problém, pokud není dostatečná, je možné, že se následkem takového zacházení tkanina „rozjede“, tedy osnovní i útkové nitě se posunou, čímž vzniknou řidší a hustší místa. Tuto neblahou vlastnost můžete odhalit i bez namočení: jednou rukou látku pevně držte, druhou ji vezměte přiměřeně pevně mezi prsty a prsty pak táhněte po tkanině po směru osnovy. Pokud za nimi zůstává výraznější stopa různě hustých nití, mohla byste mít při praní problém (a budete jej mít i při běžném nošení takového kusu oděvu).

Betty J. +32622/-3896

22.10.13 08:23

 

Peru v ruce v prostředku na vlnu, ve vlažné vodě. Máchací voda by měla mít stejnou teplotu. Věším to mokré bez ždímání na ramínko, žehlím opatrně na nízkou teplotu.

dagur +4214/-839

21.10.13 22:52

 

Peru doma v pračce, ale v ochranném sáčku na praní prádla, program na šetrné praní (vlna, ruční praní) a bez ždímání, tekutý prací prostředek na jemné prádlo, bez aviváže. Pračka by neměla být přeplněná, spíš poloprázdná. Hned po vyprání vyvěsit na ramínko a nechat volně uschnout. Na kousku, kde to nebude přiliš vidět, vyzkoušet, jak vysokou teplotu žehlení látka snese. Obecně hedvábí často snese vyšší teplotu žehlení, než je doporučeno výrobcem. Já hedvábí žehlím na vyšší teploty se středním stupněm napařování, žehlím přes ochrannou síťku na žehlení (koupila jsem v Tchibu, lze použít i nějakou tenkou látku), vyžehlím tak i „zmuchlaniny“, které bych při doporučované teplotě nevyžehlila.

vendulael +22996/-2915

22.10.13 08:32

 

Peru doma v pračce nebo i ručně v tekutém prášku na nízkou teplotu - protože hedvábí vydrží celkem hodně, ale bohužel ta barva na něm dost často ne. Nesouvisí to s cenou - můžete mít superdrahou hedvábnou věc, která pustí barvu už ve chvíli kdy přijde do kontaktu s potem (v podpaží k tomu dojde prakticky vždy). Ale přesto bych si u halenky ze Zary dávala pozor - jejich produkce patří do katergorie módní - takže se dá předpokládat, že kvalita bude nižší a proto bych s halenkou zacházela opatrně, prala ji v ruce ve studené vodě a pokud možno okamžitě po použití.

solei +587/-546

22.10.13 10:07

 

Mám dvě hedvábné halenky ze Zary a obě je peru v pračce na šetrný program. Žehlím bez problémů.

Lucelle +3132/-1358

22.10.13 14:38

 

Ja by som hodvab nikdy nedala do vody, davam zasadne do cistiarne. Hodvab v styku s vodou moze dost vyrazne pustat farbu, to by som v pripade ciernej kosele extra neriskovala.
Ak je na stitku preciarknuta nadobka s vodou a je odporucane pranie v perchlore, cize chemicke cistenie, v pripade poskodenia ti to na 100% nezreklamuju.

papavera +1345/-485

28.10.13 13:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama