Imatrikulace MUNI Brno

Vložit odpověď
helcza

9.9.13 11:01

Ahoj všem,

máte někdo zkušenost s formálností nebo naopak neformálností imatrikulací na Masarykově Univerzitě v Brně (konkrétně FSS a ESF)? Zítra se tam stěhuji, balím a zvažuju, jestli přibalit nějaké společenské šaty na imatrikulaci či nikoliv. Na stránkách lze najít všechny možné instrukce včetně textu a překladu Gaudeamus Igitur, ale praktické informace jaksi chybí :)

Díky předem!

 

Na společenskou událost této kategorie Vám bohatě postačí tmavé kalhoty nebo sukně (podle vlastních preferencí) a slušná halenka, v případě špatného počasí přes to celé kabátek. Imatrikulace je, co se oblečení týče, tak asi na úrovni ústní zkoušky.

helcza: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32757/-3909

9.9.13 11:41

 

Imatrikulace je taková navoněná bída, stačí vám krátké šaty nebo kostýmek, případně sukně a halenka. |Hlavně žádné mini mini, zas taková lážo plážo akce to není.

ProfZav +1469/-323

9.9.13 11:26

 

Sice studuju v Praze, na UK, ale připojím svou zkušenost. My jsme na imatrikulaci měli daný dresscode - zahalená ramena a kolena, takže bych se pro jistotu oblékla podle tohoto pravidla..

Ale myslím si, že ani pouzdrové šaty v neutrální barvě a sáčko nic nezkazí. :)

zloba +360/-52

9.9.13 12:44

 

Kostým, kalhoty či sukně a košile, popřípadě příčetné krátké šaty v decentní barvě, i přes ně si možná můžete vzít sáčko nebo něco, abyste zakryla ramena, bylo-li by to dle zvyklostí školy nutné. Ve velké večerní nechoďte. :-)

aailyyn +8057/-1745

9.9.13 12:57

 

Na imatrikulaci MU si vezměte slušnější kalhoty, halenku, sáčko nebo něco na ten způsob, rozhodně se nemusíte oblékat nějak honosně. Na imatrikulaci je spousta lidí, vytáhnou jednu slečnu, která za všechny řekne „slibuji“ a potom tam budou volat lidi jménem, aby si vzali imatrikulační list a strhne se trošku chaos, jak se tam všichni budou trousit pro ten list. (Tedy alespoň ta moje tak vypadala.) Rozhodně to není tak slavnostní událost, jak to může na první pohled vypadat.
Byla jsem svědkem i růžových saténových koktejlek, což byl hodně velký přešlap, a někteří jedinci si zvali i široké příbuzenstvo, což to bylo také mimo mísu. On není problém si potom vyzvednout imatrikulační list na studijním oddělení.

jeskyňka +192/-139

9.9.13 16:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek