jak mají na noze sedět tyto boty

Vložit odpověď
TinkaH

12.6.12 08:17

Poprvé v životě jsem si koupila tyto boty, zatím jsem vždy měla nějaké s přeskou kolem kotníku. Je pravda, že jsem je zkoušela, dalo by se říct z rychlíku, pořádně jsem se v nich neprošla, proto jsem byla doma překvapená, že když udělám krok, botka )respektive pata boty)zůstane na zemi. Dalo by se to přirovnat k cuklíkům (nazouváky), zadní část boty nedrží pevně na patě. A já teď marně uvažuju, jestli to tak má být nebo špatně chodím. Děkuji všem pekelnicím za rady. Lucy

Najdete v encyklopedii: Modrá barva

 

Myslím, že to normální jev. „podrážka“ je velice tlustá a neprohýbá se, proto jakmile prohnete prsty při kroku, odtlačíte tím patovou část směrem k zemi. a protože ji nedrží pásek kolem kotníku, aby se odtlačit nedala, ale jen „slingback“ kolem paty, odtlačí se od paty směrem dolů.
Aby to bota nedělala, tak jedině chodit tak, že nepropínáte prsty, ale jen nohou „plácáte“ před sebou. (což je velmi nepřirozené a vypadá to divně) - viz toto video

Je na něm vidět, jak boty drží, když majitelka boty nepropíná prsty, a jak hned padá dolů, když ke konci videa, kdy už odchází, normálně došlapuje. není to až tak markantní, protože jde o menší platformu, než na vašich botech.

Mně toto u slingback bot hodně vadí, proto je vůbec nenosím.

Jiná Realita +246241/-57511

12.6.12 09:56

 

tenhle problém jsem ještě nikdy neřešila. Každopádně na noze by to držet mělo i při chůzi (právě proto tam ten pásek přece je). Myslím, že by měly sedět tak, že když stojíte, pásek by měl nad patou přiléhat k noze. Nemáte je velké? Zkuste přitáhnout pásek, příp. kdyby byl krátký udělat další dírku.

motorová pila +1366/-286

12.6.12 09:35

 

Normální jev, neboť pásek kolem paty je upevněn až ve středu nohy, takže pata se chová jako pantofel.
To, že to vypadá pěkně blbě, je věc jiná :).

Kulíšek nejmenší +21/-9

13.6.12 16:36

 

Zkuste si pořídit nalepovací gelové vložky do lodiček (např. u Bati), zrovna jsem si pořídila podobné boty na klínku, ani nemají ten nastavitelný pásek, ale s těmito vložkami krásně drží a navíc jsou o dost pohodlnější =)

RoyalistGirl +645/-218

12.6.12 11:47

 

Skúste silikónový prúžok (kúpený?, vyrobený zo starého ramienka na podprsenku) vlepiť na remienok nad pätou. Na bosých nohách by to mohlo držať.

tiziana +1/-0

12.6.12 13:36

 

Muzete si pasek kolem kotniku pridat. Bud jen privazat dve satenove (nebo jake se vam libi) stuzky, nebo je prichytit par stehy zevnitr boty. Nebo prilepit. No a nebo jakykoliv jiny system, treba pres nart gumu (samozrejme vhodne koukatelnou, barevnou, vzorovanou…) nebo primo dalsi pasek se sponou.

DanielaS +66332/-3644

12.6.12 15:46

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek