Jak na šifon - rady a triky při šití

Vložit odpověď
Clover

3.6.14 11:26

Přeji krásný den!

Hrozně ráda bych si ušila šifonovou kolovou maxisukni, ale zatím jsem ze šifonu nešila, tak prosím o pár rad, protože nikde na internetu jsem na moc návodů nenarazila a jsem z toho docela nervózní. Jak jej začistit? Jaké nitě a stehy zvolit? Můj stroj bohužel nedisponuje overlockem.

Mockrát děkuji! :)

Najdete v encyklopedii: Materiály

 

u bočních švů můžete udělat dvojitý šev - nejdřív sešijete rubem k rubu, otočíte, pak lícem k líci. Dolní okraj dvakrát přehnout (u toho doporučuji kávu, čokoládu a hodně trpělivosti, to je k zbláznění). Asi bych to nastehovala. Nezapomeňte na slabší jehlu, doporučuji č. 70. Pozor na žehličku, ať si látku nespálíte.

Clover: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

3.6.14 12:13

 

Dvojitý šev bych taky doporučila u bočních švů a dolní okraj bych doporučila ohnout a prošít pomocí „zahybací“ patky, kterou bývá vybavena většina šicích strojů. I mezi šifony je rozdíl, u některého to může jít velmi dobř, také je třeba použít šicí hedvábí stejné barvy jako šifon, u některého se to nemusí podařit. Zkuste nejprve na zbytku látky natrénovat.

erima +93/-30

3.6.14 12:36

 

Já ze šifonu šila jen jednou a zařekla jsem se nikdy více. Samotné šití nebyl takový problém, šila jsem dvojitým stehem (myslím, že se mu říká také francouzský), jak už tu bylo psáno a okraj jsem začistila nějakým stehem, který mi to jakoby zaroloval dovnitř - to jsem zkoušela různé stehy na zbytcích, až jsem na to přišla, ale byla to piplačka. Největším problémem však bylo stříhání, i když to vypadalo, že mám látku na zemi dobře rozprostřenou, tak nebyla a po vystřižení to skoro vůbec neodpovídalo střihu, podle kterého jsem stříhala, naštěstí to nakonec vyšlo, jen o trochu kratší, tak jsem to nemusela vyhodit. Ale bohužel neporadím, jak tu látku pořádně napnout, aby všechna vlákna běžela jak mají.

Clover: Odpověď mi pomohla, děkuji!

adelahl +120/-30

3.6.14 18:28

 

Jelikož šiju taneční kostýmy, pár šifonových sukní už mám za sebou. Po několika adrenalinových zážitcích s klasickým strojem jsem naštěstí přešla na overlock, což mě zřejmě zachránilo od alkoholismu :-) Jak píše adelahl, když se látka „svěsí“, střih neodpovídá původnímu, přestože jinak je střižená perfektně. Většinou je nutné pak okraje zarovnat (pověsím si sukni na ramínko nebo zaúkoluju přítele, aby mi sukni držel a stříhám). Přeju pevné nervy :-)

Clover: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evuleee +86/-5

4.6.14 20:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek