Jak nosit vintage?

christinka

26.08.12 21:53

Poslední dobou se mi začínají hodně líbit různé vintage věci, především kabelky, ale třeba i šperky a oblečení. Zatím jsem si žádné nepořídila, mám trochu obavy, abych to dokázala nosit, abych nevypadala „staromódně“ nebo nevkusně (zejména u nás na malém městě by to tak mohlo působit, moc takových věcí člověk na ulici nepotká).
Existuje třeba nějaké nepsané „pravidlo“, jak a s čím tyto věci nejlépe kombinovat? Nebo mám používat jen svůj cit? Jak byste nosily vintage kousky vy?


Reklama

 

Vintage můžete použít různě.
Podle fotek soudím, že se Vám líbí spíše vintage s nádechcem stepfordských paniček, tedy elegantní ženský styl, s malými kabelkami, kloboučky, rukavičkami, lodičkami na podpatku… v tomto případě je lepší styl vypilovat do detailů. Jak ale radí Rabbit-Heart, vyhněte se tomu, abyste nosila více starých věcí najednou. Když stará kabelka, tak boty a šaty sice v podobném stylu, ale nové.
Jinak samozřejmě můžete brát vintage hipstersky a kombinovat kousky z 80. let, můžete to pojmout indie a kombinovat prastarou krajku a kloboučky s jeansovými šortkami, můžete to brát jako známku punku a nosit křivák se sukní od kroje.
V českých vodách je milovník vintage (a majitelka obchůdku s touto módou) Eva Schön , ženskou variantu vyznává třeba Mici Mathonka , která si i sama šije.

durduin +365/-144

26.08.12 23:01

 

Staromódně vypadat nebudete, když se budete držet pravidla „méně je více“. Jeden vintage kousek na celý outfit stačí. Klíčem je nesnažit se vypadat vintage od hlavy až k patě. Takže když budete mít na sobě třeba krajkovou blůzu po babičce, tak si k ní nedáte sukni do půl lýtek a na noc natáčky, ale vezmete k ní džínové kraťasy - například. Pokud hledáte inspiraci, běžte na lookbook.nu, do vyhledávače zadejte „vintage“ a sledujte, jak si lookbookerky pohrávají se stylingem :)

Rabbit-Heart +8912/-2599

26.08.12 22:32

 

Myslím, že třeba vintage kabelkou nezkazíte nikdy nic. Tu první velkou na obrázku bych nosila klidně k jednoduché bílé košili a k džínám. Na nohy pak oxfordky nebo lodičky - zkrátka se držte stylu (elegance k eleganci), ale buďte moderní!

Druhá kabelka bude pěkná s sukním a šatům, ale je taky vlastně univerzální…

Svetřík je teda vážně dost „po babičce“ - ten vidím k něčemu barevnému, módnímu - třeba k veselým letním šatům. Abyste v tom nevypadala usedle:)

A určtě vintage noste, vždyť co kousek, to originál!

iveta_piveta +619/-233

26.08.12 22:53

 

Dle mého názoru se s vintage zachází stejně jako s čímkoli jiným: promyslet a sladit celý outfit a před odchodem ven se podívat do zrcadla.
Spíš je důležité, jestli zrovna máte náladu na kombinování a unesete, že budete působit netuctově. Co se týče konkrétních kousků na fotkách, tak se můžete podívat klidně do výloh nebo na stránky běžných řetězců, kde mají napodobeniny pro ty, kteří neměli štěstí na starší příbuzné s dobrým vkusem.
http://www.promod.eu/…27-look.html
http://www.promod.eu/…17-look.html
 http://www.promod.eu/…0061081.html

wednessday +954/-182

27.08.12 15:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama