Jak odstranit zápach cigaret z čalouněného křesla

Vložit odpověď
Nikississ

29.5.16 19:28

Hezký den všem,
sice se moje otázka tak úplně netýká mody, ale snad to nevadí, taky o péči o textilie. Do nového bytu jsme koupili od starožitníka čalouněné křeslo. Já u nákupu bohužel nebyla, jinak by nám možná ani kvůli zápachu z cigaret nešlo do bytu. Máme ho v ložnici a pořád cítím, že to křeslo nasmrádlo. V místnosti jsou otevření okna už 4: den. Nevíte někdo co s tím? Děkuji za všechny rady.

 

Zkusila bych vyčistit namokro („vytepovat“), profipřístroje jsou výkonnější, tak někoho pozvat nebo půjčit čistič. Krajní varianta je nechat přečalounit.

+/-

30.5.16 10:13

 

Jestli je křeslo starožitné, určitě nedoporučuji žádné experimenty (třeba s octem nebo autochemií), protože byste si mohla starý potah nenávratně poničit (záleží, jak moc starý čaloun je, v jakém stavu, co je to za tkaninu). Profesionální šetrné vytepování je možnost, přečalounění jistota, většinou to i přispěje k pohodlí, pokud ovšem na křesle není čaloun původní, ten by nejspíš byla škoda dávat pryč.

Hatta +2582/-471

1.6.16 11:51

 

Souhlas se SweetPotato … ještě mě napadá pozvat si profíka i s mašinou s tím, že mu řeknete, že to chcete hlavně odsmradit.

Snoopy100 +5793/-472

30.5.16 15:57

 

Zkuste křeslo vytřít octovou vodou - na litr vody asi tak 1 dl octa, namočit houbičku, a jako když tepujete, nechat vyschnout a vyluxovat, Nebo posypat práškem do pečiva, kartáčem ho zapravit do čalounění, nechat přes noc a potom vyluxovat. Na většinu pachů to pomáhá.

matka pluku +256/-22

31.5.16 12:37

 

Na odstranění cigaretového zápachu z oblečení používám sprej z DM (Denkmit Textilerfrischer), který funguje skvěle. Podle popisku na obalu by měl být určený i na polstrovaný nábytek, ale nikdy jsem to na nábytek natož starožitný nepoužívala, tak nedokážu posoudit účinnost nebo bezpečnost vzhledem ke stáří.

Baara +389/-64

1.6.16 21:30

 

Odstraňovače pachu docela fungují, kuchyňské metody (ocet, prášek do pečiva) míň, ale taky. Každopádně vyprání je vyprání, a profi stroj váým ušetří spoustu trápení.

Evženie +2337/-330

21.6.16 12:49

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek