Jak omezit mačkání látky

Vložit odpověď
Curry

9.7.14 21:02

Po dlouhém a vyčerpávajícím hledání jsem konečně našla šaty, které odpovídají dress kodu v práci (délka po kolena, zakrytá ramena, decentní výstřih, jednoduchý, pěkný střih, z neprůsvitného materiálu), jsou příjemné v parných dnech (neobepínají a nemají vystřižená kola v oblasti podpaží), nevypadám v nich jako stará mladá a mají svěží jarní/letní barvu = NEJSOU černé, hnědé nebo šedivé. Nevýhoda je, že se hodně mačkají. Po hodině nošení vypadají jako by je sežvýkalo stádo krav. Jenže sehnat v současnosti šaty, které by splňovaly mé požadavky a nebyly mačkavé, to je myšlenka, která patří do žánru sci-fi. Proto zvažuju nákup nějakého spreje na oblečení (wrinkle free, wrinkle remover, wrinkle releaser, iron softener apod.) který by měl vyhlazovat omačkaniny. Jenže moc s tím nemám zkušenosti a nechci zbytečně vyhazovat peníze. Pomůže některý z takových sprejů „zafixovat“ látku tak, aby se při nošení méně mačkala? Nebo nemáte ještě nějaký jiný typ, jak omezit mačkání látky? Děkuju za odpověď.

Poznámka: šaty jsou ušity z dvou druhů látek - ca 80 % šatů je bavlna, zbytek viskoza.

Najdete v encyklopedii: Módní styly

 

Nevím, o jakou barvu se jedná, nicméně já občas používám (ale pravda jen na bílé - na nic jiného jsem dosud nepotřebovala) škrob ve spreji. Zkušenosti dobré, nastříká se, ihned vyžehlí. Fleky nedělá, nelepí. Vyrábí se spousta značek, běžně k dostání v drogériích.

MP Vladenka +9533/-3345

10.7.14 12:56

 

Jak píše MP Vladenka - škrob ve spreji, k dostání v „dm“ jejich privátka. Funguje i na košile :-) žehlí se lépe a vydrží. Používám jej i na věci, které nežehlím a jen nechávám „vyvěsit“ - většinou postříkám ještě vlhké.
Ale dost zajímavý je tip daqur .-)

dorotheaD +116/-31

31.7.14 14:34

 

Spreje na odstranění mačkání oblečení neznám, ale momentálně řeším stejný problém a přemýšlím, jestli by nepomohlo lehké naškrobení.

Moir +23423/-3708

10.7.14 08:49

 

Nemám se spreji zkušenost, osobně jsem to u jedné košile vyřešila tak, že ji nechám při praní hodně odstředit, aby byla po uschnutí zmačkaná a případně ji za sucha trochu přežehlím přes ty „mačkance“ a předstírám, že je to takový schválně zmačkaný materiál. Ale nevím, zda to je řešení pro vaše šaty.

dagur +4357/-848

10.7.14 12:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek