Jak omezit mačkání látky

Curry

09.07.14 21:02

Po dlouhém a vyčerpávajícím hledání jsem konečně našla šaty, které odpovídají dress kodu v práci (délka po kolena, zakrytá ramena, decentní výstřih, jednoduchý, pěkný střih, z neprůsvitného materiálu), jsou příjemné v parných dnech (neobepínají a nemají vystřižená kola v oblasti podpaží), nevypadám v nich jako stará mladá a mají svěží jarní/letní barvu = NEJSOU černé, hnědé nebo šedivé. Nevýhoda je, že se hodně mačkají. Po hodině nošení vypadají jako by je sežvýkalo stádo krav. Jenže sehnat v současnosti šaty, které by splňovaly mé požadavky a nebyly mačkavé, to je myšlenka, která patří do žánru sci-fi. Proto zvažuju nákup nějakého spreje na oblečení (wrinkle free, wrinkle remover, wrinkle releaser, iron softener apod.) který by měl vyhlazovat omačkaniny. Jenže moc s tím nemám zkušenosti a nechci zbytečně vyhazovat peníze. Pomůže některý z takových sprejů „zafixovat“ látku tak, aby se při nošení méně mačkala? Nebo nemáte ještě nějaký jiný typ, jak omezit mačkání látky? Děkuju za odpověď.

Poznámka: šaty jsou ušity z dvou druhů látek - ca 80 % šatů je bavlna, zbytek viskoza.


Reklama

 

Nevím, o jakou barvu se jedná, nicméně já občas používám (ale pravda jen na bílé - na nic jiného jsem dosud nepotřebovala) škrob ve spreji. Zkušenosti dobré, nastříká se, ihned vyžehlí. Fleky nedělá, nelepí. Vyrábí se spousta značek, běžně k dostání v drogériích.

MP Vladenka +9449/-3325

10.07.14 12:56

 

Jak píše MP Vladenka - škrob ve spreji, k dostání v „dm“ jejich privátka. Funguje i na košile :-) žehlí se lépe a vydrží. Používám jej i na věci, které nežehlím a jen nechávám „vyvěsit“ - většinou postříkám ještě vlhké.
Ale dost zajímavý je tip daqur .-)

dorotheaD +116/-31

31.07.14 14:34

 

Spreje na odstranění mačkání oblečení neznám, ale momentálně řeším stejný problém a přemýšlím, jestli by nepomohlo lehké naškrobení.

Moir +18200/-2818

10.07.14 08:49

 

Nemám se spreji zkušenost, osobně jsem to u jedné košile vyřešila tak, že ji nechám při praní hodně odstředit, aby byla po uschnutí zmačkaná a případně ji za sucha trochu přežehlím přes ty „mačkance“ a předstírám, že je to takový schválně zmačkaný materiál. Ale nevím, zda to je řešení pro vaše šaty.

dagur +4214/-839

10.07.14 12:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

H&M vytvořilo novou značku ARKET

Už 25. srpna 2017 se v Londýně otevře nový obchod s luxusnějšími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama