Jak přišít flitrový pásek na látku?

Vložit odpověď
linda21

30.10.17 09:28

Jsem šicí primitiv, proto se ptám zkušenějších :) Chtěla bych si „vylepšit“ povlak na polštář (nepružná látka) a možná i nějaké vhodné tričko (pružná látka). V galanterii mají různé typy flitrových pásků/stuh (nebo jak se tomu říká). Viděla jsem nějaké fotky na Pinterestu, kde je třeba vylepšené tričko, ale nebyl u toho návod.
Můj dotaz je: mohu na obyčejném stroji (není to overlock) obyčejně přišít/prošít flitrový pásek na pružnou/nepružnou látku nebo je na to speciální postup/jehla/patka atd?? Jde mi o to, ušetřit si práci s ručním šitím, ale zároveň se vyhnout lepidlu (nebo znáte nějaké natolik spolehlivé, aby vydrželo časté praní?). Pokud jde o mě, nemusí to být pružně přišité, tričko je volnější. Díky za rady :)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Jestliže chcete, aby byl výsledek hezký, nezbude, než flitry přišít v ruce. Jde to celkem rychle, doporučuji zadním stehem. Pokud trváte na šití strojem, šijte entlem, ale nazlobíte se se seřízením šíře a délky stehu, flitry budou pod patkou drhnout, rychleji to bude v ruce. Lepení nedoporučuji.

linda21: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19645/-3301

7.11.17 06:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek