Jak přišít flitrový pásek na látku?

Vložit odpověď
linda21

30.10.17 09:28

Jsem šicí primitiv, proto se ptám zkušenějších :) Chtěla bych si „vylepšit“ povlak na polštář (nepružná látka) a možná i nějaké vhodné tričko (pružná látka). V galanterii mají různé typy flitrových pásků/stuh (nebo jak se tomu říká). Viděla jsem nějaké fotky na Pinterestu, kde je třeba vylepšené tričko, ale nebyl u toho návod.
Můj dotaz je: mohu na obyčejném stroji (není to overlock) obyčejně přišít/prošít flitrový pásek na pružnou/nepružnou látku nebo je na to speciální postup/jehla/patka atd?? Jde mi o to, ušetřit si práci s ručním šitím, ale zároveň se vyhnout lepidlu (nebo znáte nějaké natolik spolehlivé, aby vydrželo časté praní?). Pokud jde o mě, nemusí to být pružně přišité, tričko je volnější. Díky za rady :)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Jestliže chcete, aby byl výsledek hezký, nezbude, než flitry přišít v ruce. Jde to celkem rychle, doporučuji zadním stehem. Pokud trváte na šití strojem, šijte entlem, ale nazlobíte se se seřízením šíře a délky stehu, flitry budou pod patkou drhnout, rychleji to bude v ruce. Lepení nedoporučuji.

linda21: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19617/-3296

07.11.17 06:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek