Jak se žehlí kabát?

Vložit odpověď
pavoto

11.1.13 14:33

Prosím, poraďte mi, jak postupovat při žehlení kabátu - 70% vlna,10% kašmír. Vím, že se má napařovat, ale netuším, jestli svisle na ramínku, nebo naplocho na žehl. prkně… Díky za všechny tipy. P

Najdete v encyklopedii: Vlna

 

Vlna se nesmí žehlit ??? A jak si myslíte,že se kabáty šijí?
Neopatrným napařením na ramínku docílíte „rozpaření“ ,zvlní se vám švy,kraje a klopy a nadělají se boule. Takže pokud je potřeba jen lehce „polechtat“ ,radila bych na ramínku. Ale nervát na to páru jako v teleschopu (mimochodem totální nesmysl),ale profouknout kousek,přidržet si šev napnutý a chvíli počkat,až vychladne a pak pohračovat.
Pokud je potřeba si dát s kabátem více práce,tak je samozřejmě nutné prkno a pokud nemáte teflonový návlek na žehličku,tak bavlněnou látku - nikdy nežehlit „naostro“ kvůli leskům. Přední kraje a dolní okraj vzít po rubu,klopy samozřejmě taky. Vždycky,když danou část vyžehlíte,nechat vychladnout(předpokládám absenci prkna s vývěvou) Nakonec pověsit na ramínko a doladit :-) Vlastně to není konec,konečná je vyžehlení podšívky NASUCHO!!! bez páry!!!
Přeju hodně štěstí :-) Snažila jsem se to napsat,co nejstručněji,ale jsem trochu „profesionálně postižená“ a vím,že to není sranda a špatně vyžehlené sako nebo kabát mi tak nějak nedělají dobře :-)
Ps: Když aktivní tchýně,ač švadlena sáhne žehličkou na sako mého syna(po tanečních jezdí k babičce) pokouší se o mě intenzivně infarkt :-)

winpetra +492/-83

11.1.13 19:32

 

mužete žehlit s napařováním ,ale po vnitřní straně ,jde to uplně bez problemu ,žehlim tak všechno vlněné

zdena l +424/-451

11.1.13 17:52

 

Pokud máte žehličku s parním rázem, pak svisle na ramínku. Na žehlicím prkně na to můžete jít dvěma způsoby: buď napařovací žehličkou (dobré je zkusit si napřed třeba na záložce délky, jestli se s látkou neděje nějaká neplecha) nebo obyčejnou žehličkou přes něco vlhkého (ideální je klasická plena nebo utěrka). Pak existuje ještě jedna poněkud extrémní možnost - pověsit nad vanu, pod kabát dát hrnec s horkou vodou a zabednit koupelnu, dokud pára neudělá svoje.

Betty J. +32767/-3909

11.1.13 17:57

 

No, já se přiznám, že se toho bojím, protože už jsem jednou zimní vlněné sako žehlením zkazila. Takže já žehlím vlněné kabáty/saka tak, že je dám do čistírny a následně si je do skříně pověsím dokonalůe vyžehlené. :-)

dost_bot +24132/-3771

13.1.13 12:03

 

klidně na prkně, ale zásadně přes vlhkou utěrku, bavlněnou plínku a podobné kusy textilu, nicméně samozřejmě opatrně

Moir +23896/-3814

12.1.13 21:11

 

No nejsem žádný znalec, ale vlna se přece nesmí žehlit?! A pokud jej chcete napařovat, tak jedině na ramínku.

PavlinkaK +733/-186

11.1.13 17:23

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek