Jak si sbalit na rok dopředu?

Vložit odpověď
Veselý Puntík

23.9.12 11:29

Milé dámy, určitě je vás víc, které někdy řešily otázku, jak si zabalit na na delší dobu dopředu. Po Novém roce odlétám na Nový Zéland, a to minimálně na rok. Potřebovala bych poradit, jak si účelně a prakticky zabalit, abych se vešla do jednoho kufru o maxiváze 23 kg a příručního zavazadla o maxiváze 8kg. Určitě s sebou budu muset mít tyto věci: notebook, spacák, turistické boty a sandály, softshellku. Problém je v tom, že já v zásadě nemám moc sportovní šatník. Jak si tedy rozumně zabalit pro různé příležitosti, aby toho zároveň nebylo moc, ale netrpěla jsem počátečním nedostatkem? Připomínám, že tam budu celý rok i přes jejich zimu, kdy je u nás léto. Dost mě ničí představa brát si s sebou zimní bundu. Je mi jasné, že něco si tam budu muset koupit, ale nechci utrácet jen za svršky. Jak si tedy sbalit na sport i do divadla, na túru i na koncert, do práce i na doma, aby se to vešlo do jednoho kufru a ještě to spolu ladilo? A ty boty mě trápí nejvíc, zaberou vždycky nejvíc místa… díky za Vaše tipy :)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Řešila jsem tohle loni na půlroční cestu do Norska. Jestli půl roku, nebo rok, je už totiž celkem jedno. Musela jsem se taky vejít do 23 kil, společnost se kterou jsem letěla nepovolovala přibrání dalšího zavazadla, ale určitě se na to podívejte, protože pokud to jde (a mělo by skoro všude), tak se to určitě vyplatí. Jinak jsem si vzala relativně málo věcí na oblečení, ale aby se daly dobře kombinovat. Takže pár trik/halenek, které se hodí jak k sukni tak ke kalhotům, boty na běžné chození, slušné boty, výletnické boty a takhle od každého něco. To, co víte, že je tam třeba levnější než u nás si kupte až tam. A nejlepší je, když vás přijedou navštívit přátelé/rodina a něco ti dovezou a to, co už nepotřebujete zase odvezou :) A tip na konec - navléct toho na sebe co nejvíc z těch těžkých věcí na letišti, do batohu si dát nějaké velké tašky a po odevzdání zavazadel to ze sebe shodit a narvat do těch tašek! :D Já na sobě měla legíny, kalhoty, triko, svetr, mikinu, zimní kabát, čepice a dvě šály a ty nejtěžší boty, co jsem měla :D

nigge +1019/-242

23.9.12 11:41

 

Já podobný problém řešila přibližně před měsícem, kdy jsem zase na rok odjížděla do Anglie. Vyřešila jsem to tak, že jsem si zabalila věci asi tak na měsíc dva dopředu, k tomu přihodila dva zimní kabáty (abych je nemusela kupovat tady, když loni jsem je draze pořizovala nové), a všechno dala do těch pytlů, ze kterých jde vysát vzduch, takže se mi vše do kufru krásně vešlo. Zbytek oblečení jsem brala hlavně univerzální, dobře kombinovatelné kousky. A zbytek si dokupuji tady na místě, podle toho, co se mi v obchodě líbí, a co usoudím, že „nutně potřebuji“. Ono vám to totiž stejně nedá, nezajít do obchodu a neudělat si něčím radost.

Jinak balila jsem téměř dva týdny před odjezdem - probrala jsem celou skříň, vyndala na hromádky, co jsem si myslela, že bych si s sebou měla vzít. A během těch dalších dnů jsem ty hromádky postupně redukovala, a vyndávala z nich věci, o kterých jsem usoudila, že až tak nutně nepotřebuji. Zůstalo mi pár triček s krátkým rukávem, pár triček s dlouhým rukávem, pár svetrů, čtvery kvalitní džíny, čtyři šátky na „obměnu“ outfitu, dvě podzimní bundy, dva zimní kabáty. Vzala jsem si s sebou i jednu krabičku s doplňky jako jsou korálky, náramky apod. Kosmetické věci a věci na hygienu jsem si brala jen minimum - zaběhnout si pro tělový krém, šampon a sprchový gel můžete po příletu na letišti a nemusíte si tím zabírat místo v kufru.

miichalka +882/-142

23.9.12 14:39

 

Záleží, kde na Zélandu budete. Kamarádka byla v oblasti, kde bylo takové vlhko, že vyprané oblečení nikdy neuschlo a po třech nošeních zplesnivělo. Takže všichni neustále kupovali nové. zato bylo velmi levné (kvalitní kousky tam neměly smysl…) Takže napřed se informujte, jaké podnebí bude tam, kam jedete, a tomu se přizpůsobte.

+/-

23.9.12 14:00

 

Já jsem tento problém řešila tak, že jsem si vyhledala ty aerolinky, kde šlo za přijatelnou cenu připlat za další zavazadlo, takže pokud ještě nemáte letenku, doporučila bych Vám tuto variantu (třeba skyteam).

Ale pokud to nejde, tak si s sebou vezměte ty dražší věci (turist. boty, notebook, zimní boty, kabát, spacák,…) a pak co nejuniverzálnější kousky, které můžete snadno vzájemně kombinovat a třeba nějaké doplňky. Z kosmetiky si vezměte jen to nejdůležitější na první dny.

KláraN +799/-236

24.9.12 08:53

 

Byla jsem v podobné situaci a vesměs souhlasím s předchozími komentáři.
Takhle zpětně bych to zhodnotila asi obšírněji: Hodně záleží na tom, co tam chcete dělat a kde budete bydlet, protože ty věci navíc, co nejsou oblečení, zaberou snad ještě víc místa v kufru. Nevím, jaké jsou na Novém Zélandu ceny, ale rozhodně bych, v případě, že není možné si dokoupit levně další zavazadlo, minimalizovala kosmetiku. Sbalit si jen to, bez čeho nepřežijete a nějaké maličké balení sprchového gelu a šampónu pro úplný začátek a zbytek koupit na místě. Docela mi pomohlo, že jsem všechny kabely k elektronice a blbosti jako foťák nacpala do batohu k notebooku. Poslední dobou to redukují, ale dřív mohl mít někde člověk počítač jako extra zavazadlo - to bych si zjistila.
Já jsem odjížděla do zimy, takže bunda byla jasná volba, ale stejně jak někde ve školce :) se jako nejlepší věci ukázaly punčocháče (v mínus dvaceti je pod kalhotama nosí snad všichni, co jsou ochotní opustit budovu) a košilky. Což je na druhou stranu celkem levné, takže pokud tam začínáte létem, s množstvím zimního oblečení bych to nepřeháněla a sbalila rukavice a čepici. Plus zjistila cenu balíků na NZ, po Evropě to bylo kolem 1000Kč za deset kilo.
A taky vzít věci, co se málo mačkají a co se nemusí moc žehlit,což je výhoda i při transportu v těch pytlích, o kterých tu už bylo slovo. A ve výsledku člověk zjistí, že když jede někam na dva týdny, bere si těch krámů úplně stejně - co kdyby.
Nevím, co preferujete za boty, ale asi bych na ně ty kila v kufru obětovala. Já jsem třeba byla vážně ráda, že jsem si s sebou vzala boty na cvičení.
Každopádně přeju velmi dopředu úžasný rok tam v kraji Pána prstenů.

p.s. úplně mimo oblečení: Osvědčil se nám vzít s sebou prášek do perníku, když chtěl člověk zabodovat s něčím snadným :)

Joannie +182/-6

24.9.12 14:37

 

Takovou situaci jsem taky řešila při odletu do Francie …pytle co radila @miichalka , jsou super, taky jsem tak balila spoustu věcí, drogérie jsem si nebrala skoro žádnou, jen oblíbené šminky a šampony a podobné blbosti jsem si koupila jen ty nejmenší balení, abych měla na první týden než se trochu rozkoukám.
Z oblečení jsem si vzala jen pár oblíbených univerzál kousků co se dají kombinovat ke všemu a většinu hadříků si stejně nakoupila až tam, když jsem přijela na místo, tak jsem si koupila trendy levných šuntů, před odjezdem do domoviny byly tak ko, že mi nebylo líto ty věci vyhodit a naopak investovat do dražších nadčasových hadříků, které jsem pak zvládla u nás v republice utahat další 2-3roky. Víc jsem si nabrala "sportovního oblečení " a jedny pořádné boty a bundu do hor.
A co mi chybělo poslali rodiče balíkem :)

Catherine +410/-199

23.9.12 16:45

 

Já jsem jela na rok do Států v době, kdy bylo povoleno 2× 23 kilo. Odjížděla jsem s dvěmi skoro prázdnými zavazadly, zpátky jsem platila za nadváhu. Jela jsem tedy do lokality, kde je (skoro) jen teplo. Takže pro mě bylo úplně zbytečné si tam tahat kožený kabát - který jsem měla jako „plášť“ v letadle. Ale můžu rozhodně potvrdit, co bylo rečeno výše - kosmetiku a spotřební věci rozhodně netahat a použít ty vysávací pytle. 100% se vrátíte s víc věcmi než budete odjíždět, tak pokud by zbylo volné místo v kufru (což asi nezbude), tak to není od věci. Chce si to asi hodně zjistit o místních cenách a poměrech, já půlku věcí skoro nepoužívala…Jo a nenakupovat oblečení před odjezdem, spíš si ty peníze nechat na tam a koupit potom, co na místě vyhodnotíte, že je potřeba.
No a z konkrétních kousků oblečení, u kterých jsem si říkala, že by nebylo špatné je mít, když jsem tam byla - univerzální pružná bílá trika s různými délkami rukávů - jdou pod šaty, do sportovních věcí, pod letní topy…džíny max. jedny - když se zničí, koupí se nové. Boty do hor bych asi vzala z domova, stejně jako bundu. Spacák budete používat často? Nemůžete si ho tam třeba od někoho půjčit? Záleží, co máte za práci, já ve svém pracovním oblečení můžu jít klidně do divadla (kancelářská krysa - tj. pouzdrovky, kostýmky). Z bot se asi vyplatí vzít, co nejkvalitnější jde, vzhledem k tomu, že jich nebude mít tolik, aby se daly často střídat. černé lodičky, casual placky/tenisky, žabky, sportovní tenisky a něco na zimu.
(No trochu dlouhý příspěvek, ale doufám, že aspoň něco bude trochu přínosné)

kate08 +262/-19

25.9.12 12:47

 

Za sebe radim brat to nejnutnejsi na zacatek. Vsechno nakoupite tam,levneji,jine znacky,co u nas nejsou…ja to takhle mela v Australii. Doted nechapu,jak jsem vsechny ty hadry a boty dotahla do Cech;)

Ceresa +4899/-1543

29.9.12 00:02

 

Nikdy jsem si na tak dlouho nebalila, ale rozhodně bych si sbalila ty nejdražší kusy, abych je nemusela kupovat znovu.

jumbee +3956/-1324

23.9.12 11:40

 

Na přestěhování je nejlepší najmout si cargo kontejner a je po starostech, co si vzít a co ne. Tedy za předpokladu, že budeš bydlet rok na jednom místě. Já takhle táhla do Afriky celou svoji knihovnu (doma v ČR zůstal jen Kája Mařík a Děti z Bullerbynu), šatnu a kus kuchyně, dále kolo, počítač, matraci atd.

Miluna Mia +1317/-740

23.9.12 11:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek