Jak vyčistit šmír z oděvu

Vložit odpověď
gabrilita

2.12.14 09:43

Zdravím pekelné osazenstvo!
Má někdo z Vás zkušenosti jak nejefektivněji dostat z oděvu šmír alias mazadlo, které se tak rádo dostane na nohavici, pakliže holdujete kolu a nemáte krytku u řetězu? Tyto obtisklé šmouhy vyprat nejdou, zkoušela jsem i jar, mýdlo s jelenem a určitých „babských rad“ / např. olej/, se bojím.
Předem děkuji všem!

 

myslím, že jste zvolila špatný postup, kvůli kterému už to nemusíte vyčistit. zaprala jste to. na šmír se vážně má nejdřív použít třeba ten tuk, máslo, sádlo, nechat chvíli působit, pak třeba žlučové mýdlo a dát teprve vyprat. mělo by to pustit. když jste to nejdřív vyprala, tak asi ani osvědčené rady nezaberou. zkusila bych ještě to žlučové mýdlo (mají v DM), nechat působit a vyprat. někde jsem četla i technický benzin, ale nevím, kde se shání, nikdy jsem ho nepoužívala.

gabrilita: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246192/-57510

2.12.14 10:49

 

Na praní skvrn od šmíru je určen monteráček. Koupíte ho v každé drogerii. Naneste v hojném množství a vyperte napřed ručně, pokud by nepomohlo, naneste znovu, nechte působit a hoďte do pračky.....

Caramela +347/-71

2.12.14 13:10

 

Já jsem zrovna nedávno slyšela na ČRO2 rady co čím vyprat. Na asfalt a šmír radili tuk, ideálně sádlo. Ale říkala jsem si, čím pak asi vyperete tu mastnotu? Tak nevím. Zkuste třeba ušpinit nějaký starý hadr a pak pomocí sádla vyprat ten. Když se to nepodaří, vyhodíte ho a nebude Vás to mrzet.
Osobně používám na skvrny Ariel proti skvrnám (takový ten gel) a zatím vypral všechno - krev, ostružiny, rajskou omáčku. Stačilo nalít na skvrnu a hodit do pračky. Ale jestli bude dost silný i na šmír..??
Omlouvám se za reklamu ;)

+/-

2.12.14 10:41

 

Já to dostala ze světlešedých kalhot žlučovým mýdlem, flek zmizel bezestopy.

xyz +24795/-3291

2.12.14 20:36

 

Ředidlem. Nebojte se toho, že zapáchá - použijte ho a pak normálně vyperte.

Dezidera +269/-47

5.12.14 19:41

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek