Jak zateplit pánský kabát?

Bobina_Usata

19.02.14 16:05

Chystám se šít pánský kabát, látka měla být původně silnější vlněná, ale přítel si nakonec vybral takovou docela slabou, prostě se mu líbila, tak jsem si řekla, že bych mezi svrchní látku a podšívku dala vrstvu vatelínu, máte s tím někdo zkušenost? Na co si mám dát pozor, bude tam ten vatelín dost držet? :) Nemáte třeba nějaký návod? odkaz na postup? trochu se toho bojím, jestli to dám dohromady :)


Reklama

 

Zateplila bych jenom tělo, rukávy mohou zůstat bez vatelínu. Podšívku s vatelínem na podšití těla můžete proštepovat a šít pak dohromady jako jednu látku. Nebo si můžete koupit proštepovanou podšívku s vatelínem jako hotový materiál. Mám takový kabát koupený, ale kdysi jsem to takhle šila..

Bobina_Usata: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4216/-839

19.02.14 19:56

 

Souhlasím s dagur, u kabátu bych zateplila pouze tělo. Přidáte-li vatelín i do rukávu, existuje riziko, že to bude vypadat moc „bundově“ - rukáv bude hůř ohebný, „tuhý“.

Určitě si podšívku a vatelín prošijte dohromady - budete tak mít jistotu, že Vám při praní/čištění nebude nikam cestovat. A možná bude kvůli proteplení potřeba o centimetr přidat na střihu (záleží, na jakou látku byl původně koncipován). Hodně zdaru!

Bobina_Usata: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Martishka +901/-68

20.02.14 09:10

 

Ano, fakt pozor na velikost, i slaby vatelin kabat dost zmensi. Min prace bude s hotovou prosivanou podsivkou. Taky muzete vsit vrstvu mekkeho flisu.

Bobina_Usata: Odpověď mi pomohla, děkuji!

DanielaS +59686/-3420

20.02.14 11:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama