Jak zúžit kalhoty

Lizzie

05.02.13 20:16

Dobrý večer,
nedávno jsem si koupila nové kalhoty, ale nějak se mi nepovedlo odhadnout svojí velikost. V pase a na bocích jsou mi dost volné. Potřebovala bych nějaký návod na to jak je zúžit. Za švadlenu se mi necce dávat peníze, protože mi většinou oblečení spíš zničila než opravila. Šicí stroj doma mám.
Díky za každou radu


Reklama

 

No, jestli máte možnost kalhoty vyměnit, raději to udělejte. Zužování kalhot je otrava. Aby to nevypadalo blbě, musíte odpárat horní díl a zabrat zvlášť nohavice v bocích a zvlášť „pásek“. A u toho stále dávat pozor, aby vám nové švy po opětovném sešití dohromady navazovaly.

Nohavice zužte klasicky, tj. nahoře zaberte, kolik potřebujete a poté vytvořtě „trojúhelník“, kdy bok kalhot bude přepona a zabraný díl jedna z odvěsen. Potřebujete tu zabranou látku zašít do ztracena a toto vám to umožní. U pásku záleží, z kolika je dílů. Pokud z jednoho, je to jednodušší, tam stačí zabrat v části u zipu. Je-li ze dvou, bude potřeba celý kus zúžit na bocích. Tím, že máte pásek odpáraný od nohavic, by to mělo jít snadno. Finální přišití nemám moc ráda - tam doporučuju si to nejdřív nastehovat, abyste si byla jistá, že okraj látky z pásku (rub) nikam neuteče a bude to celé dohromady sedět. Jak už jsem zmiňovala, finálním sešitím obou dílů dohromady si dejte pozor, aby vám nové švy na sebe navazovaly.

Ať se zadaří!

Martishka +901/-68

06.02.13 09:04

 

Tak nechoďte ke švadleně, která vám věci ničí, ale zkuste jinou, na kterou seženete dobré reference.

Martini90 +2109/-350

05.02.13 20:43

 

já bych je radši šla vyměnit, pokud je to možné. je to úprava náročnější a pokud nevíte co s tím, nemusí se povést…

elesse +1748/-398

05.02.13 22:10

 

Kdyby to bylo jen v pase, tak poradím klíny, ale jestli i na bocích, tak bych se opravdu obrátila na švadlenu. I když je pravda, že taky záleží na látce

Yla +1330/-199

05.02.13 20:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Oblečená neoblečená Lake Bell na Emmy Awards 2017

Než se budete před plesovou sezónou radovat z nových šatů, raději... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama