Jaká kabelka je nejlépe přehledná?

Vložit odpověď
Niemeyer

19.11.15 10:07

Vybírám si kabelku a hlavním kritériem, kromě toho, aby se mi nějak líbila a byla dámského střihu (tj. nic sportovního!) je, aby se v ní netvořil bordel..nebo alespoň minimálně :)

Jenže jsem tolik kabelek nnosila a nevím tedy, jaký typ kabelky udrží věci déle organizované..pokud máte s nějakými konkrétními typy v tomto ohledu dobrou zkušenost, napište.

Třeba konkrétně mám pocit, že jakékoli pytlovité a vakovité kabelky jsou v tomto případě nepoužitelné. Ale, co dál…? Máte nějakou oblíbenou, v níž vše hned najdete:? A co kapsy, jsou potřeba? podělte se o zkušenosti:)

 

Doporučuji vám světlou podšívku. Ve světlé kabelce se klíče hledají mnohem lépe než v černé. No a pak už jen naučit se s sebou nosit co nejméně věcí:o)

+/-

19.11.15 12:27

 

Za binec nebývá odpovědná kabelka, ale její majitelka. Nicméně pro minimalizaci nepořádku je dobré si vybrat kabelku podle toho, co v ní chcete nosit: tomu, kdo do ní dá peněženku, klíče, svačinu a mobil, stačí jedna velká přihrádka a dvě tři kapsičky (telefon, klíče), přenášíte-li obvykle navíc i sešity, slohy s papíry, tablet a podobné záležitosti, nejspíš oceníte tašku uvnitř více členěnou.
A pro jistotu - jednou za nepříliš dlouhý čas provést úklid.

Betty J. +32767/-3909

19.11.15 12:41

 

Doporučuji pořídit organizér. Má spoustu kapes a dobře se v něm udržuje pořádek. Věci si přendáte z jedné kabelky do druhé všechny najednou. Navíc stojí pár korun.

rudá růže +175/-55

20.11.15 15:24

 

Buď kabelka s několika přihrádkami nebo si prostě nosit drobnosti vevnitř v taštičce, aby se vám neválely po celé tašce.

arwenn +6183/-866

19.11.15 12:56

 

Pokud má kabelka nějaké vnitřní členění a je pevná (takové ty hadrovité pytle bez pevného dna nedržící tvar osobně ráda nemám), tak už to záleží spíš na vás, abyste nevlekla tunu blbostí. Pomoct si můžete ještě organizérem, který vám zařídí další přihrádky a kapsičky navíc. Jinak se řiďte spíš svým vkusem a kupte si prostě takovou, co se vám bude líbit a bude se hodit k vašemu stylu. (Osobně se mi třeba líbí aktovky.)

aailyyn +8059/-1745

19.11.15 14:38

 

Já si oblíbila kabelky tohoto typu. Je to z toho důvodu, že jsem studentka, takže potřebuju kabelku, do které nacpu učebnice a skripta bez toho, aniž by se mi pokrčila, nebo posunula jak se jim zachce. Ta moje konkrétně je rozdělená na dvě přihrádky, takže v jedné můžu nosit věci do školy a ve druhé svačinu a pití. Má několik menších kapsiček, takže prostor na peněženku, mobil, klíče, a podobné drobnosti..S „bordelem“ ovšem neporadím, ačkoliv je má kabelka úžasně přehledná, já, jako největší bordelář pod sluncem, v ní stejně během jednoho dne nadělám binec jako po výbuchu :)

Terináč +14/-8

22.11.15 21:33

 

Dávno předtím, než se začaly vyrábět organizéry do kabelek, jsem si ušila obyčejnou taštičku z manželových (tehdy přítelových) starých riflí. Jen díky tomu, můžu kableky střídat, jak se mi hodí - prostě přendám taštičku plus pár věcí, co se do ní nevejdou - peněženku, pouzdro na doklady, telefon, přípdaně třeba obálka, pokud jdu na poštu. Chce to samozřejmě věci v taštičce po použití obměňovat a doplňovat, ale pokud jste četla Foglara, tak vám nemusím představovat KPZ. Za tech par let jsem vyfoceny obsah rozsirila ještě o flash kartu, SD kartu, Endiaron, Clarithin, pinzetu, náplasti, mini kleštičky na nehty, krejčovský metr a lihový fix. Nůžky jsem odebrala poté, co mi je asi tak 6× na letišti zabavili.

Lepší věc pro „zdravé“ kabelky - tzn. bez bordelu v kapsách a kapsičkách neznám, dokonce už jsem pár naplněných taštiček šila jako dárky pro kamarádky :-D

+/-

20.11.15 23:39

 

K těm mravokárným odpovědím o pořádku v tašce. No, já nevím jestli třeba Jane Birkin byla nebo nebyla bordelářka, ale on ve finále je to jedno, protože :

  1. Jak vidíte první ani poslední žena na světě, která toto řeší nejste a jak je vidět nevyhne se to ani slavným
  2. Pokud jste jen z poloviny tak pohledná jako byla Jane, můžete být v klidu, jakékoliv bordelářství Vám bude stejně vždycky odpuštěno :-).

No nic, konec vtipům, moje zkušenost je :
Mně stačí jedna venkovní kapsička na zip (Tam dávám jelení luj, rtěnku, nebo jakýkoliv jiný typ kosmetiky, který potřebuju. Je to snadno po ruce a pokud by tam sáhla nenechavá ruka zloděje, asi by byl dost zklamaný.
Potom jedna malá vnitřní kapsa na zip, nejlépe na té straně, kterou mám u těla. Tam nosím platební karty, kartičky pojištovny , doklady peníze atd. Všechno chci mít zvlášt, protože od té doby, co mi ukradli peněženku i s doklady tyto věci pohromadě raději nemám. Tatko si myslím, že by mě museli rovnou okrást o celou tašku. Malá kassička je přehledná a vždycky z ní vytáhnu jenom tu věc, kterou potřebuju a ne všechny naráz.
Potom jedna vnitřní kapsa na mobil a tot vše. Nic dalšího nepotřebuju. Fakt je, že volím takovou velikost tašky, aby se mi tam toho dost vešlo, ale zároven aby to nebyl moc hluboký vak, ve kterém bych musela lovit. To lovení a následné zuření se mi v minulosti stávalo u příliš a zbytečně objemných tašek.

AnaKarenina +4690/-1312

23.11.15 14:25

 

Radím také organizér, má spoustu kapsiček a je velmi přehledný. Jen tip, mě se osvědčil organizér zapínací na zip (první nebyl), takže když mám kabelku, která má jen patent, zapnu ho a nemusím se tolik obávat zlodějů. Otázkou je, jak udržet pořádek v organizéru :-))))))))

paviocko +657/-112

25.11.15 09:51

 

Já mám tuto, https://www.eobuv.cz/…alk-024.html má sice kapsičky, ale na věci jako jsou léky nebo líčení mám stejně uvnitř speciální taštičku.

Martinaa035 +0/-36

6.4.16 18:14

 

Nevím jak jiné ženy, ale mě se v kabelce bordel netvoří. Drobnosti - jako pár těch ženských potřeb, balzám, malý krém, náhradní punčochy atd, mám v malé taštičce na zip. Zbytek tvoří 5 věcí - doklady, peněženka, klíče, telefon a diář. V tom se bordel udělat nedá. Ten se sám neudělá, ten si uděláte sama :-D (nic ve zlém…)
Pytlovité kabelky nenosím, lepší jsou pevnější, přeci jen je často potřeba sáhnout do kabelky bez toho, aniž by se někam položila a zápasit u toho s pytlovitostí…nic moc.
A osobně - papíry, sešity, pouzdro s psacími potřebami a sváču nenosím v kabelce, ale už v nějaké přijatelné tašce k tomu určené. Kabelka je kabelka a nedělám z ní nějaký pracovní nebo školní bágl.

anahir +1879/-211

20.11.15 09:47

 

Osobně jsem za - čím míň kapes, tím líp - stačí jedna vnitřní krom té hlavní. Ale prodávají se i organizéry do kabelek. Kamarádka to nosila právě do takové velké, kde měla věci i na přednášky…

MP Vladenka +9533/-3345

19.11.15 11:06

 

Bordel si v kabelke tvoríte vy, netvorí si ho kabelka sama. Takže moja najlepšia rada je nebyť bordelár a mať vo veciach poriadok a systém. Bojím sa, že to za vás neurobí žiadny typ kabelky a ani organizér.

Ja ale napríklad referujem veľké a pevné kabelky hlavne preto, aby sa mi tam nekrčili dokumenty a zošity.

Kassasndra +960/-554

19.11.15 11:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek