Určení typu - jaké barvy mi sluší?

Vložit odpověď
Julianna

20.7.12 21:09

Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami, které by byly vhodné pro mě. Na Pekle se hodně mluví o studeném a teplém typu, ale já se nedokážu ani do jednoho zařadit.
Mám dlouhé středně hnědé vlasy, modrošedé nepříliš výrazné oči a narůžovělou pleť s pihami.
Takže co si o tom myslíte? Jaké barvy byste nosili vy na mém místě?

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Dobře se to dá poznat podle toho, jestli Vám sluší stříbro nebo zlato. Stříbro - studený typ, zlato - teplý typ. Ne všichni lidi jsou úplně vyhranění, ale je to taková šikovná pomůcka ;-)

Kity +190/-23

20.7.12 21:29

 

Hm, málo údajů, to je spíš věštění. Podle pleti bys mohla být studený letní typ,odpovídaly by tomu i oči. Jenže středně hnědé vlasy - do rez, víc do blond, spíš do čokoládova, mahagonova? Hodně pihaté zas bývají bývají podzimní typy a taky mají světlou pleť. Spíš bych si sedla k zrcadlu s různými barvami oblečení a zkoušela přikládat blízko k obličeji. Jestli jsi studený typ, nebudou ti slušet teplé barvy ( hořčicová, béžová,rezavě hnědá, khaki apod.)- budeš vypadat „nezdravě“ Ale zas je to i o vnímání barev- třeba žlutá může být jak teplá ( žloutková), tak studená (citronová). Záleží, jestli máš pro odstíny oko.Někdo to třeba"nevidí" vůbec. Koukni třeba sem: http://www.beauty-style.cz/…pologie.html
Chtělo by to fotku, ale je mi jasné, že každý k tomu odvahu nenajde…

Chany +14970/-1559

20.7.12 21:23

 

Julliana, pýtaš sa na nesprávnom mieste - aké farby ti pristanú ti poradí len odborník, nie ženy ktoré ťa nikdy nevideli a ani neovládajů náuku o farbách. Môžeš sa skúšať sama ,, zaradit" do farebného typu, ale bez potrebných znalostí, a pomôcok k farebnej analýze si ľahko vyberieš nesprávne. Farebných typov je viac, 12 a najnovšie 16! Ten popis naznačuje niektorý letný typ, ale vidíš svoje farby správne? A letných typov je viac, to že vyzeráš podobne ako Ziné nemusí znamenať, že vám pristanú rovnaké farby. Ja ti doporučujem dať si spraviť farebnú typológiu, len tak dostaneš kompetentnú odpoveď na svoju otázku, a zistíš ktoré farby ti najlepšie pristanú. Takto je to naozaj veštenie ;-)

Sépia +2253/-928

21.7.12 01:48

 

Pokud nenajdes odpoved na internetu nebo v literature, nech si poradit u odbornika.

Robena +16567/-2356

21.7.12 10:12

 

Na tvém místě bych investovala peníze a čas do profi barevné typologie. Investice se ti mnohokrát vrátí. Čas- nebudeš v obchodech trávit čas zkoušením věcí, které ti barevně nesednou a rovnou sáhneš po správných odstínech. A peníze? Nekoupíš už něco co až dodatečně zjistíš, že tě „přebije“ nebo „vyblije“ a pak to bude ležet ve skříni nevyužité. Takže moje rada zní - zeptej se profíka.

Helenuše +6502/-1410

21.7.12 09:03

 

Vedle internetu a odbornice/odborníka lze vypátrat svůj barevný typ podle knížek:
Dagmar Březinová Ženy a jejich styl nebo obsáhlejší Veronique Henderson, Pat Henshaw Jaká barva mi sluší. V obou knihách je i mnoho dalších rad ohledně oblékání, účesů a líčení.

Zoe +2709/-400

21.7.12 11:00

 

Zkuste si porovnat které barvy se k Vám více hodí.

Viktorie H. +5820/-1936

4.8.12 17:29

 

Nemusíš být ani vyhraněně teplý, ani vyhraněně studený typ, můžeš být klidně někde mezi. Zkus, co radí Chany. Já bych ještě doporučila držet se jemnějších barev, ne výrazných, protože mi připadáš spíš jako neutrální, jemný typ. Tj. ne rudá, ale korálová, ne trávově zelená, ale jemná mořská atd.

Ada Pekelná +21070/-7941

24.7.12 17:16

 

Tak to je jako bych četla svůj popis a já jsem letní typ. Sluší mi tedy studené barvy, nejlépe různé odstíny modré, studenější odstíny zelené (např. smaragdová), fialová nebo šedá. Černá nebo bílá také nejsou špatné. Výrazné barvy ano, ale nepřeháním to s nimi, aby mě nepřebily.
Vyhýbám se zemitým tónům: hořčicově žluté, cihlově červené, rezavě hnědé apod. Nenosím ani lososovou, meruňkovou nebo hráškově zelenou. S béžovou a hnědou nakládám opatrně, snažím se, aby na oblečení nepřevládala a abych ji neměla přímo u obličeje.

Ziné +687/-210

20.7.12 23:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek