Jaké materiály jsou kvalitní?

Mulis

06.01.13 19:41

Rozhodla jsem se, že vzhledem ke svému věku (35 let) si pořídím nový šatník. Už v něm bude méně bavlněných triček s obrázkem a méně mikin, zato více alespoň trochu elegantního oblečení. Ovšem pro mě je pohodlí nade vše, takže rozhodně nechci nic, co škrtí, v čem se budu potit, co bude jakkoliv nepohodlné. A nyní ta otázka: jaké materiály jsou kvalitní?
Rozumějte, doteď jsem oblečení posuzovala podle toho, jestli je ze stoprocentní bavlny, ale některé oděvy (kalhoty, sukně) do společnosti asi bavlněné být nemají, že?
Děkuji.


Reklama

 

No, z bavlny se dá ušít kde co, ale proč nosit bavlnu, když můžete nosit hřejivou vlnu, vzdušný len nebo nádherné hedvábí…? (Což je mimochodem otázka spíše v oboru surovin, ne materiálů, jichž je bezpočet.)
Zajděte si na hlavní stránku MP a v sloupci Rubriky klikněte na Praktické rady. A čtěte.

chekotay +4634/-944

06.01.13 20:40

 

To je dost blbá otázka. Vemte si třeba zrovna to bavlněné triko, dejme tomu 95% bavlna, 5% elasten. Budete mít dva kousky, jeden bude z bavlny s dlouhými vlákny a z úpletu s vysokou gramáží. Druhé bude tenké a z horší odrůdy (nebo jak to nazvat) bavlny. Na tom druhém bude pravděpodobně znát už první praní, ale první zůstane krásné.

Audrey.Piper +5684/-1591

06.01.13 20:06

 

Přesně, jak píše Malatí d.d., každý druh materiálu může být kvalitní i nekvalitní, záleží na jeho zpracování, na tom, jak byl vyroben a také jakým způsobem se použije. Není bavlna jako bavlna, není polyester jako polyester etc. Některé vlastnosti materiálu jsou obecné, ale kvalita k nim rozhodně nepatří, kvalitní může být každý druh materiálu, když se dobře vyrobí a správně použije.

Karin +38908/-6821

07.01.13 11:10

 

Přesně, není to jen o názvu metriálu, ale o konkrétním kousku oblečení. I hedvábí či bavlna (zejména bavlna) může být někdy pěkný kus hadru a naopak kvalitní, dobře zpracovaný polyester může udělat parádu. Ale přesně - nejlepší je začít s rubrikou praktické rady.

Malatí d.d. +754/-206

06.01.13 21:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

AlexMonhart: Batoh, co se stane v mžiku psaníčkem

Značka Alex Monhart vyrobila batoh, který se pár tahy změní v... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama