Jaké materiály jsou kvalitní?

Vložit odpověď
Mulis

6.1.13 19:41

Rozhodla jsem se, že vzhledem ke svému věku (35 let) si pořídím nový šatník. Už v něm bude méně bavlněných triček s obrázkem a méně mikin, zato více alespoň trochu elegantního oblečení. Ovšem pro mě je pohodlí nade vše, takže rozhodně nechci nic, co škrtí, v čem se budu potit, co bude jakkoliv nepohodlné. A nyní ta otázka: jaké materiály jsou kvalitní?
Rozumějte, doteď jsem oblečení posuzovala podle toho, jestli je ze stoprocentní bavlny, ale některé oděvy (kalhoty, sukně) do společnosti asi bavlněné být nemají, že?
Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

No, z bavlny se dá ušít kde co, ale proč nosit bavlnu, když můžete nosit hřejivou vlnu, vzdušný len nebo nádherné hedvábí…? (Což je mimochodem otázka spíše v oboru surovin, ne materiálů, jichž je bezpočet.)
Zajděte si na hlavní stránku MP a v sloupci Rubriky klikněte na Praktické rady. A čtěte.

chekotay +4662/-961

6.1.13 20:40

 

To je dost blbá otázka. Vemte si třeba zrovna to bavlněné triko, dejme tomu 95% bavlna, 5% elasten. Budete mít dva kousky, jeden bude z bavlny s dlouhými vlákny a z úpletu s vysokou gramáží. Druhé bude tenké a z horší odrůdy (nebo jak to nazvat) bavlny. Na tom druhém bude pravděpodobně znát už první praní, ale první zůstane krásné.

Audrey.Piper +5705/-1594

6.1.13 20:06

 

Přesně, jak píše Malatí d.d., každý druh materiálu může být kvalitní i nekvalitní, záleží na jeho zpracování, na tom, jak byl vyroben a také jakým způsobem se použije. Není bavlna jako bavlna, není polyester jako polyester etc. Některé vlastnosti materiálu jsou obecné, ale kvalita k nim rozhodně nepatří, kvalitní může být každý druh materiálu, když se dobře vyrobí a správně použije.

Karin +43234/-7501

7.1.13 11:10

 

Přesně, není to jen o názvu metriálu, ale o konkrétním kousku oblečení. I hedvábí či bavlna (zejména bavlna) může být někdy pěkný kus hadru a naopak kvalitní, dobře zpracovaný polyester může udělat parádu. Ale přesně - nejlepší je začít s rubrikou praktické rady.

Malatí d.d. +756/-208

6.1.13 21:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek