Jaké oblečení na formální příležitost?

Vložit odpověď
Drakaina

9.9.12 19:58

Dobrý den,
mám boty, které jsou na fotce (hnědé kožené lodičky s přezkou) a potřebovala bych poradit, jaké oblečení se k nim hodí. Jedná se o oblečení na pracovní schůzky, schůze apod., kde se očekává formální styl oblečení.
Jsem poměrně vysoká, mám štíhlou postavu ale ne tyčkoidní (slovanské křivky). Dvacet pět let. Vlasy mám tmavě zrzavohnědé po lopatky, hnědé oči. Sedí mi barevně spíše teplé barvy než studené.
Děkuji za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Píšete, že boty jsou kožené, takže asi nebyly úplně levné a tím pádem se mou radou asi řídit nebudete, ale já myslím, že by bylo nejlepší, kdybyste je věnovala nějaké tetičce a koupila si něco elegantnějšího. Tohle se podle mě k formálnímu oblečení vůbec nehodí, zavání to pekelnou „sportovní elegancí.“ Asi budu mít spoustu červených ramínek, ale tohle jsou fakt hrozně ošklivé boty. Jste mladá štíhlá žena, tak si kupte něco šmrncovnějšího. Jestli nechcete vysoký podpatek, tak existuje spousta hezkých bot i bez něj a pro Vaše účely se hodí určitě líp.
(Obrázky: Baťa a Deichmann)

Rabbit-Heart +8943/-2610

9.9.12 20:47

 

Dlouhé široké kalhoty s puky, smetanové například.

Alhambra +10070/-1596

9.9.12 21:09

 

Nevím, jak moc vážně se porady a schůzky u vás berou nebo jaký typ klientů potkáváte, ale pokud jde jen o to nedojít v riflích (což je většina případů), pak bych zkusila asi takovéto kalhoty: http://www.shockleybroscustomclothing.com/…wn_pants.JPG. Střih bootcut, mimochodem vstřícný ke slovanské postavě, díky širším nohavicím sponu zakryje, ale musím říct, že já osobně ji pekelnou neshledávám (to se mi spíše ekluje ten podpatek).

To Rabbit-Heart: ty první boty na Vaší fotce (od Bati) mám a varuju, že po několika málo nošení mám pěkně doničený podpatek - ta proužkovaná část podpatku je totiž nalepená fólie a pokud se poškodí (mě stačily kočičí hlavy a křivé dlaždice na brněnských chodnících, kdy podpatek zapadl do spár), tak se odhaluje podklad, který je bílý. Takže spodní část podpatku je bíle kropenatá, je vidět každá rýha, prostě peklo. Jinak botky jsou pohodlné, kožené, o to žádná, ale asi nevhodné do venkovních prostor.

skylor +2165/-348

9.9.12 23:52

 

Barevne nevim, spis typove by se mi libilo treba tohle.

llolla +20399/-3436

9.9.12 20:45

 

No, pokud jde o barvu bot, tak hnědá nepatří mezi klasické „formální“ barvy. V českých krajinách je to trochu rozvolněné, ale např. v Anglii nebo v Americe je zpravidla nepřípustné, aby si muž na vysoké pozici vzal k obleku na formální příležitost hnědé boty. Ty si např. anglický gentleman vezme o víkendu ke hnědému obleku. (viz kniha Opravdový gentleman - Berndhard Roetzel) Ale tolik o mužích… Možná, že by se Vaše boty hodily k formálnímu stylu, kdyby alespoň nebyly ozvláštněné tím knoflíkem na přezce a liniemi na špičce, ale takhle asi opravdu ne. Na opravdu formální příležitosti bych si koupila černé, příliš neozvláštněné boty klasického tvaru (někdy dá dost práce, než je člověk najde, boty se serepetičkama jdou, z nějakého neznámého důvodu, na odbyt víc) a tyto hnědé si nechala na události, které nevyžadují striktně formální oděv. :)

Coctopusmaka +1000/-274

9.9.12 21:04

 

Boty sú podľa mojej mienky veľmi pekné, mne sa tento štýl páči. Je to športovo elegantný štýl, treba preto aj kostýmček napr.twídový, z úpletu.. . Hodili by sa k nim aj šaty, nie klasická elegancia, ale napr.puzdrové z úpletu so sakom (Zara). K takýmto topánkam sa skvele hodia širšie a dlhšie úpletové sukne, to už ale nie je formálny štýl. Na vyslovene formálne pŕiležitosti sa nehodia (to naozaj tie klasické lodičky), ale na bežné pracovné schôdzky ich užijete. Záleží čo a kde robíte.

Sépia +2254/-928

11.9.12 00:28

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek