Jakou koupit stuhu přes šaty

Vložit odpověď
Judy24

23.11.14 13:59

Dobré odpoledne,

potřebuju na jednu formální akci zakomponovat do svého oblečení mašli. Rozhodla jsem se, že nejlepší bude si ji uvázat přes šaty kolem pasu a tak teď sháním stuhy a nejsem schopná se v nich zorientovat.

Přestavovala bych si šíři zhruba 10 cm a barvu nějak ještě vymyslím, ale nejsem schopná poznat, jaký bych měla zvolit materiál (ještě nevím jaké šaty budu mít, takže jestli můžete nabídnout varianty i vzhledem k tomu; jako k jakému materiálu šatů teoreticky jakou stuhu, tak budu moc ráda) stuhy, kde ji koupit, jestli je to vůbec reálný nápad; chtěla bych, aby byla ideálně rovně a to také nevím, jestli jde zařídit.

Přikládám nějaké fotky pro ilustraci.

Předem díky za rady,

J.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci na pohovor

 

Osobně s širokými stuhami v pase nemám kdovíjak úžasné zkušenosti, stuha se mi vždy „sroluje“ do provázku, takže ať už je originálně široká jakkoliv, nemá to moc efekt. Obvzlášť stuhy v šířce kolem deseti centimetrů držet hezky nebudou a mašlička také nebude tak krásná jako na obrázku. Chce to nejlépe mašli šitou a když už stuhu, tak opravdu pevnou (jenže to už jsou obvykle stuhy krojové ap. a to nevím, jestli by se vám hodilo), nebo tedy spíše látkový tunýlek, jak píše Dadoo, nejlépe zpevněný vlizelínem nebo něčím podobným.

Aboladen +1635/-466

23.11.14 20:51

 

Kupte si látku. Požadovanou šíři „stuhy“ x2. Sešijete tunel, začistíte krátké konce a pak už můžete vázat. Pokud by měla být mašle z jednoduché látky, začistíte některé materiály nad plamenem svíčky. Pak aranžujete a vážete.
A nebo šitou mašli - pak, nejlépe pod její jednou polovinou, vedle uzlu, schováte zapínání. Tam bych se ale už domluvila se švadlenou.

Judy24: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dadoo +128797/-24839

23.11.14 16:28

 

I na obrázku to nejsou klasické mašle kolem pasu, uvázat a hotovo. Šla bych na to cestou, co naznačuje Dadoo, přidala do pasu vyztužení /Vlizelín…/ a mašli určitě naaranžovat zvlášť, sešít a jen spínat na ty patenty. Úpně nejhůř se nosí těm, co jim nejvíc sluší - úzký pas a pak výrazné boky jsou důvodem, že se pruh látky krabatí a kroutí. Ba ne, sluší i ne tolik okřivkovaným postavám, když se to umí. Držím palce.

Josefka +7983/-927

23.11.14 21:50

 

Materiály a tak neporadím, ale řekla bych, že by bylo dobré na tu stuhu přišít třeba patentky nebo háčky a uvázanou mašli přišít k tomu, protože při obyčejném zavázání se to docela pochopitelně shrne a tak pěkně jako na fotkách to vypadat nebude.

+/-

23.11.14 14:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek