Jaký šicí stroj Janome vybrat?

Vložit odpověď
přes-dívka

26.4.16 19:53

Dobrý den,

chci si pořídit šicí stroj, zřejmě Janome kvůli dobrým recenzím a poměru cena/výkon. Váhám ale jaký model. Recenzí už jsem přečetla víc než dost, ale stále se neumím rozhodnout. Chtěla bych šít relativně často (min. 2× do týdne). Zvažovala jsem modely 415 a 423s kvůli celokovové konstrukci. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s jednotlivými modely, jejich výhody a nevýhody. Rámcový rozpočet 6-10 tis.
Předem děkuji za odpovědi!

 

Je tu několik diskuzí o tom, jak vybrat šicí stroj. Já osobně preferuji šicí stroje s rotačním chapačem, což ani jeden z vámi vybraných není.

Moir +23896/-3814

26.4.16 22:06

 

Pokud budete více šít, doporučuji model 423. Šije knoflíkovou dírku v automaticky v jedné operaci. Do speciální patky vložíte knoflík a šijete jednu dírku jako druhou. V modelu 415 je dírka ve 4 operacích. Tzn. nastavíte šíři stehu, ušijete půlku dírky, přenastavíte stroj a ušijete uzávěrku, otočíte látku, opět přenastavíte a ušijete druhou půlku dírky a opět uzávěrku. Těžko budete mít všechny dírky stejné.
Jinak jsou zhruba stejné. Ještě doporučuji dokoupit patku na všívání skrytého zipu. Určitě ji oceníte.
Takže já bych šla do 423 :-).

rudá růže +175/-55

26.4.16 21:24

 

mám Janome 423S už 8 let a spokojenost. byl na seřízení asi po 4 letech a ted ho nechám zase. je to dobrá mašina, není moc věcí, které by mi neprošila - jak mi říkal prodejce - „s dobrou jehlou prošijete všechno“. Šiju hedvábí, satén, samet, úplet, bavlnu, rifle. Jsem jen hobby švadlena, ale myslím, že i to, že stroj se stále prodává (a dokonce za vyšší cenu než sem ho koupila tenkrát já) svědčí o tom, že je žádaný i kvalitní. Já váhala mezi Brothere a Janome a vyhrála japonská kvalita s celokovovým tělem. Co se šití knoflíkových dírek týče - pro mně byl požadavek právě ta úplná automatika, kde se nemusím o nic moc starat.
Na šití úpletu jsem naposledy zvolila válcovou patku (místo podstatně dražší kráčející) a bez problémů.

whitehorse +901/-82

11.5.16 10:10

 

Já šiju na Janome 415, stroj mám cca 3 roky, zatím vše v pořádku.
Je jednoduchý na ovládání a pro hobby švadlenku jako jsem já stačí (opravy oděvů, patchwork, povlaky, apod). Tento týden jsem poprvé zkoušela šít knoflíkové dírky, není to úplně profi, ale stydět se za to nemusím. Toto je asi nevýhoda oproti tomu druhému modelu.
Výhodou je určitě celkem tichý chod, celokovová konstrukce (stroj je sice těžší na přenášení, ale netřepe se při práci na stole), prošije téměř vše - zkracuji často rifle a zatím bez problémů.
K Janome jsem si letos v lednu dokoupila overlock Brother 3034D, aby i např. vnitřky povlaků vypadaly více profesionálně (overlock na obyč. šicím stroji je takový nijaký a dost pomalu šije). Na šití úpletu se teprve chystám :)

Elefantino +25/-2

29.4.16 09:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek