Jaký střih kabátu

Vložit odpověď
Renee

11.11.15 14:49

Vážení,
ráda bych si pořídila klasicky zpracovaný zimní vlněný kabát (tj. bez lepení, s použitím klasické žíněnky a dalších všívacích výztuh). Vzhledem k tomu, kolik v něm bude hodin práce (a metrů materiálu), bych ráda, aby mi nějakou sezónu vydržel (do smrti to být nemusí, ale skoro).

Měřím 165 cm, mám tak plus mínus 57 kg, typ postavy v zásadě přesýpací hodiny s mírnou tendencí měnit se v hrušku :-), výrazný pas, kratší nohy. Věkem spíše již dáma nežli dívka ;) Kabát bude projmutý, ke kolenům, barva asi camel.

Původně jsem měla vyhlídnutý dvouřadový střih s výrazným límcem a la seventies (viz foto, jen kratší), ale dumám, že jsem na to možná příliš malá, takže svou lásku k velkým klopám začínám trochu přehodnocovat. Takže jakže? Jednořadový s klasickou, ne příliš rozměrnou fazónou? Nebo dvouřadový? Nějaké podnětné myšlenky? Díky.

 

Jednoznačně jsem pro projmutý a ke kolenům. Co se týče těch klop, nevidím tam snad takový problém v tom, že jste vzrůstem menší, jako spíš ve faktu, že ten kabát chcete nosit hodně let. V takovém případě je nejlepší volit co nejjednodušší střih. Je dost možné, že za dva roky už bude sedmdesátkové retro z módy a zase si na něj nějaký ten rok počkáme. Podstatné je, zda vám na tom záleží. Pokud je vaše láska k takovým límcům stálá a změny v trendech ignorujete, nejspíš vám bude jedno, že nebudete oblečená podle poslední módy. Pak do toho klidně jděte. Ale pokud se vám to jen momentálně zalíbilo, protože je to znovu v kurzu, dost možná budete za tři roky toužit zase po něčem jiném. Já bych byla asi spíš pro něco univerzálnějšího. Co se týče toho, zda jednořadý, nebo dvouřadý, to je čistě na vás. Volte tu variantu, která se vám líbí víc.

Renee: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

13.11.15 17:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek