Jaký volit střih pro hedvábné šaty?

Větévka

09.05.12 17:47

Moc bych si na promoci přála šaty z hedvábí, bohužel je nikde nemohu sehnat. Zkoušela jsem 1-2-3, kde mají nějaké kousky z hedvábí, ale ‚zprasené‘ acetátovou nebo jinou umělou podšívkou. No a když už si je budu nechat šít, musím vymyslet nějaký ten střih. Zhltla jsem článek o hedvábí, byla to makačka na bednu, ale vydedukovala jsem, že pravděpodobně nejlepší látkou pro tento projekt bude šantung, dupion a nebo krepdešín.

Teď k tomu střihu, vzhledem k tomu, že o výrobě šatů nemám ani páru, tak nevím, jestli střihy, které by se mi líbily je možné z hedvábí ušít tak aby nevyjely švy a švadlenu u toho šití netrefil šlak. Jediné co vím, je, že to musí být hedvábí a délka po kolena. Na promoci budeme mít taláry, tak si myslím, že rukávy nejsou nezbytně nutné, popřípadě si přes ramena něco přehodím.

Jsem poměrně malá blondýna, mám 158 cm, postava přesýpacích hodin se špekem na břiše. Barvu jsem si představovala nějakou blush/baby pink, navy blue, světlou olivově zelenou, nic křiklavého, jsem hodně světlá.

Budu moc ráda když se v Pekle najde nějaká dobrá duše, která mi poradí.


Reklama

 

Každý střih, který ukazuješ, jde z hedvábí ušít, ale každý z jiného. Určitě doporučuji přečíst o hedvábí i text na webu sartoru, a pokud budeš nakupovat u nich, tak ti určitě i rádi poradí.

Ani +7632/-2740

10.05.12 02:32

 

Dobrá švadlena nebude mít se zpracováním hedvábí problém. Šantung a dupion se hodí dobře na kostýmky a pouzdrové šaty, pokud budete chtít něco ve stylu 50. let s širší sukní, bude sukně trošku trčet. (Podívejte se na článek kde Áda popisuje výrobu plesových šatů, jsou tam i fotky). Krepdešín je splývavý a širší sukně z něj vypadá moc dobře. Existují i hedvábné podšívky, pokud budou šaty podšívkované (pouzdrové šaty to vyžadují). Podívejte se na stránky prodejce hedvábí Sartor.

Bugatti +50087/-5454

09.05.12 18:06

 

Hedvábí se dá koupit i jinde, než v Sartoru, v Praze je velkoobchod, kde prodávají italské hedvábí. Zrovna šiji z nádherného saténu, na šedé půdě starorůžový puntík, střih podobný, jako je na obrázcích.
Acetátová podšívka je pod hedvábí vhodná, rozhodně vhodnější, než pongé, které někde nabízejí.

Linie +17862/-3138

09.05.12 20:37

 

Acetát je přírodní tkanina (takže se podle toho také mačká :) ). Jakožto podšívku bych ji rozhodně nezatracovala. S hedvábnou podšívkou zkušenosti nemám.
Doporučuji napřed konzultovat se švadlenou, případně látku vybrat s ní… A samozřejmě v obchodě s látkami vám určitě také poradí, jen si vemte s sebou obrázek s šaty …

ZetKa +1362/-258

10.05.12 23:09

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama