Kabát, jenž se nezplstí?

Vložit odpověď
Maxmiliana

2.3.13 08:07

Nazdárek vespolek,
asi už máte všichni jarní náladu a jen já sháním (ve výprodejích) zimní kabát. Doteď jsem měla normální, většinou tmavé, ne moc kvalitní, ale levné kabáty. Jejich problém ovšem je, že se po 1 sezoně nošení neuvěřitelné zplstí a vypadá opravdu škaredě.
Tak prosím o radu: Jaký materiál se nezpstí?? V jakých obchodech se dívat, příp. kolik si musím připravit peněz.
Díky

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Já bych řekla, že na výprodeje ze zimy je už v řetězcích teď trochu pozdě. Slevy byly už v lednu, ne teď na začátku března. Řetězce už nahodily sáčka, kabáty jsou dávno pryč. Já si koupila asi za dvanáct set kabát na netu, na jednom armyshopu. 70 % vlny, zbytek viskóza. Se slevou, původní cena okolo dvou tisíc. V českých kamenných obchodech budou i dva tisíce na slušný kabát bez slevy nejspíš málo.

aailyyn +8057/-1745

2.3.13 14:21

 

vlna.

jakmile je kabát cca víc než 50% polyesterový, vydrží asi dvě nošení, pak začne plstnatět. (navíc ani nehřeje) třeba kabát se složením 60% vlny, 40% viskozy ale mám už dvě sezóny a je pořád stejný.

cena může být jakákoli, záleží, kde kupujete, já mám skoro všechny kabáty z ebay-, votočvohoz- secondhandu a stály mě třeba 300 kč bez poštovného (i úplně nové). záleží i na složení, čím víc vlny, tím víc peněz. i na mimibazaru jsem viděla fajn kabáty dokonce s kašmírem do 1000 kč. nové se dají koupit v obchodě odhadem od 2000 kč kvalitní, s vlnou mám i docela fajn kabát z FaF, zrovna měli akci a stál myslím 800, nosím ho dvě sezony beze změny.

Jiná Realita +246226/-57511

2.3.13 11:50

 

Vlna, kašmír, příměr umělého vlákna jen max. 20% a nebude nic dělat hodně dlouho, žádné žmolky.Vyplatí se koupit nový kousek klasického střihu, mám kabát z OP Prostějov již 4 roky a je stále jako nový, je fakt, že stál 4 000 ve slevě, ale jsem hrozně spokojená. Chce to mít jeden dlouhý a pak ještě něco ke kolenům. Do kabátu se vyplatí investovat. Tip na bazary je dobrá věc, chce to trochu úsilí a dá se koupit i nový, jednu sezonu nošený taky vypadá nově, mám s tím zkušenosti.

kočičííí +3737/-1104

2.3.13 12:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek