Kabát z viskózy

Vložit odpověď
aailyyn

14.10.17 17:22

Milé peklo, opouští mě zvolna zimní kabát a hledám náhradníka. Nosila jsem kabát vlněný, jenže kabát s vyšším podílem vlny v běžných řetězcích prakticky nevidno. Tenké polyesterové hadříky si kupovat nechci, toužím po hřejivém zimním kabátu. V jednom e-shopu mi padl do oka kabát ve složení 50 % viskóza a 50 % polyester za cenu, která je pro mě za tenhle kus oblečení v pohodě akceptovatelná. Druhý adept má ještě vyšší podíl viskózy, cena stále zvládnutelná. S tímhle materiálem valné zkušenosti nemám, hledala jsem vlněný, tak se tážu, koupit nebo nekoupit? Co mě čeká?

 

Viskóza nebo polyester máte u kabátu prašť jako uhoď. Viskóza nehřeje.

aailyyn: Odpověď mi pomohla, děkuji!

AnoNe +12739/-3082

16.10.17 00:28

 

Běžte jinam než do levných řetězců. Na zimu vážně nemá smysl kupovat cokoli jiného než vlnu, jsou to vyhozené peníze, i když za kabát dáte třeba „jen“ 1500.
Zkuste třeba Peek & Cloppenburg, Marks & Spencer, jsou to také řetězce, ale s lepším výběrem.

Ada Pekelná +21074/-7941

18.10.17 17:15

 

Viskóza je vlákno vyrobené z celulózy, tedy z dřevní hmoty, stejně jako papír. Dřevo se rozemele, projde složitým procesem výroby a potom se tryská do nekonečného vlákna a zpravuje na přízi. Je to tedy čistě přírodní, ale rostlinné vlákno jako bavlna či len…tedy nehřeje, není k tomu důvod, rostliny a stromy zima netrápí, tudíž se během evoluce nedělo nic pro vytvoření hřejivosti… Pokud se chceš zahřát, musíš zvolit jakékoliv živočišné vlákno nebo alespoň směs, tedy nejlépe směs více než 50%. Je to vlna, alpaka, angora, kašmír, ale i hedvábí, které je unikátní tím, že v teple chladí, v zimě hřeje. Nejdostupnější je tedy asi vlna - naprosto unikátní materiál, přírodní duté vlákno, které jako jediné hřeje, i když je mokré. Takže v tomto případě nešetřit a zakoupit vlnu. Pořídila jsem cca před 10 lety 100% vlněný kabát šitý na míru za 8000,–Kč od Kateřiny Jaré z Brna (Lidická) a byla to asi nejlepší oděvní investice mého života. Vřele doporučuji! Katrincola
PS: svetr bych uměla zařídit - materiál na www.katrincola.cz a jak uplést na https://www.youtube.com/…-qZ-96mhqSIg ;-)

Katrincola +1/-0

31.10.17 08:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek