kde brát zboží, když si chci založit sekáč?

Vložit odpověď
BarushK

8.5.12 11:45

Ahoj holky, doufám, že mi budete umět aspoň trošku poradit. Mám v plánu založit si sekáč, chci, aby to byl hezkej krámek s vybranejma kouskama, už mám sehnaný i prostory a ke konci měsíce si je asi pronajmu. Jenže první dávku zboží jsem nakoupila v sekáčích v Berlíně, další nakoupím ve velkoobchodech po pytlích, jenže s tím nemám žádnou zkušenost, nevím, jak to oblečení v pytlích vypadá, jestli se to vyplatí a kde by bylo nejlepší to odebírat. Proto se chci zeptat, jestli s tím nemáte nějakou zkušenost. Neporadili byste mi nějaký velkoobchody, co se dají najít u nás v Čechách a kde mají hezký věci, případně nějaký velkoobchody třeba v Německu, prostě něco, odkud bych pravidelně mohla brát část zboží bez nutnosti pokaždý jet až do Berlína osobně do sekáčů… Takže prosím kdybyste měly nějakou zkušenost, případně věděly třeba i o nějaký značce, která je levná a dala by se prodávat, poraďte, děkuju moc!

 

my tu máme třeba sekáč, kde berou věci jen do komise, ale vybírají si co vezmou a co ne - podle sezóny, prodejnosti,.. Když věc vezmou, domluví se, za kolik jí můžou dát- třeba tohle triko bude za 120, majitel dostane 70 %, zbytek je marže. Zboží si tu nechávají asi tři měsíce, pokud se neprodá, vrací ho zpátky. Můžu říct, že je to jeden z nejlepších sekáčů, ale klasické kousky za 10, 20 korun tu opravdu nemají. Spíš jde o značkové věci, někdy ani nenošené. Na druhou stranu mám odtud úplně nové Orsay košile za dvě, tři stovky, nové džíny Blend za 300, krásné koktejlky z Orsay za 400… Možná bys mohla zkusit jít touhle cestou ;)

lenee +130/-22

8.5.12 12:23

 

Přesně ten typ sekáče, jak popisuje lenee by se mi líbil! Ne až tak hlavně kvůli nákupům, jako spíš proto, že bych je asi dost zásobila. Vím, že nějaké podobné „burzy“ byly, když jsem byla malá, a mamka tam pak dávala oblečení, ze kterého jsem vyrostla. Teď mám problém s tím, kam dávat ty věci ze skříně, které už nenosím a neunosím. Zatím to dávám známým, co mají dvě holky v pubertálním věku, takže věřím, že značkové trička, kalhoty a bundy jim přijdou vhod, ale dávám jim to zadarmo, protože mi je hloupé si říkat o peníze, ale přeci jen by nevadilo, kdyby z toho něco bylo. Na charitu je mi líto to dávat, protože když jdu kolem těch oranžových „kontejnerů“ na oblečení, vždy jsou rozkopané, přehrabujou se v tom bezdomovci, a pak to dva týdny lítá po sídlišti.
A tenhle typ sekáče, ten by byl přímo úchvatnej! Nebo třeba jen část obchodu zásobená „klasicky“ a část zásobená „zákazníky“ ! A bylo by to v Praze?
Ale jinak k tématu - do vyhledávače jsem jen zběžně zadala „second hand velkoobchod“ našlo se mi dost odkazů. Co někam osobně zajet, podívat se, domluvit se?

miichalka +882/-142

8.5.12 17:10

 

Nabizim pulku sve skrine:) Jak tu pisou ostatni, sekac s komisnim prodejem by mohl mit uspech. Hodne mych kamaradek resi kam dat stale pekne, ale uz okoukane a nehodici se veci.

Alizon +10196/-1272

9.5.12 16:54

 

Ahoj, nevím odkud jsi, ale v Praze je dost široká nabídka velkoobchodů se zbožím z druhé ruky. Já mám zkušenost se dvěma. V obou je možné si domluvit osobní návštěvu a zboží si prohlédnout. V tomto prvním se platí na kila a mívali dvě kategorie oblečení http://second-hand-textil.cz/cz, v tomto druhém mají asi jen dětské oblečení http://secondhandanglie.mimishop.cz . A pak vím o tomto, ale nic bližšího http://www.brit-tex.cz/

Patane +407/-91

18.5.12 21:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek