Kde obléknout maminku? Praha

Vložit odpověď
krťouch

23.10.14 10:35

Dobrý den všem. Moje maminka už je trošku nešťastná ze svého šatníku a hlavně z momentálního výběru v obchodech. Je menší postavy, do 160cm, ale silnější. Velikost tipuju tak 46/48? Má takové ty „slovanské“ proporce - silnější spodní část těla (boky, lýtka), plnější prsa, ale přitom horní část těla, hlavně ramena, působí subtilně, má výrazný pas. Nenosí vůbec sportovní módu, kalhoty má jedny do zimy, jinak nosí hlavně sukně (dílové, rozšířené, nic pouzdrového) v délce cca do půl lýtek (často musí konfekci zkracovat, navíc jí málokterá dobře sedí - když je dobře přes boky, v pase plandá a točí se, takže dost jich má myslím nahoře do gumy a vršky nosí přes, rozhodně nazastrkává nic do sukně) a k nim blůzky, trička, svetříky (tam je zas problém v délce - většina jich je k sukni moc dlouhá, zvlášť pro výšku 160cm). Přes to jedině kabát, v létě sáčko nebo něco volnějšího, bundu ani jiné sportovní kousky vůbec. Ráda bych jí pomohla něco vybrat, neb má oblečení už veskrze starší a chtělo by to obnovit, ale tápu, kam zajít. Napadá mě Marks and Spencer nebo CaA (možná? dřív se tam dalo něco vybrat, teď si nejsem jistá), přičemž MaS je tak náš cenový strop. Nejvíc teď potřebuje asi podzimní kabát („baloňák“, jak tomu říká), ale asi by si nezvykla na žádný přepásaný trenčkot (holt je x let zvyklá nosit volnější, pásky nenosí vůbec). Budu moc vděčná za tipy na konkrétní obchody. Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

Pro nekonfekční postavu je nejlepší nechat si oblečení šít,Konfekce počítá s konfekční postavou…to jinak nejde,pro ostatní je tu švadlena,najít ji asi není jednoduché,spousta jich to vzdala…protože s násupem levných řetězců se zájem o šití snížil..Dřív to bylo běžné,moje maminka si i nám šila vše…tchýně si šila jednodušší věci,třeba rovnou sukni,ale jinak chodila ke švadleně.Názor,že je to drahé neberu,co je lepší?mit almaru plnou levných šmejdů z řetězců nebo mín ale kvalitních a padnoucích věcí…

krťouch: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vlm +63714/-9269

23.10.14 11:12

 

Obávám se že to máme my starší ženy všechny těžké… Já také využívám švadlenu. Že to je problém nejen pro vaši maminku si můžete přečíst ve zdejší diskusi:
https://www.modnipeklo.cz/…damy-45-787/.

krťouch: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Zoe +2709/-400

23.10.14 14:03

 

Na kalhoty do MaS - mají vysoký sed, některé gumu vzadu nebo na boku, prodávají je ve zkrácené délce a mají dostatek velikostí 16 a 18. Tchýně (stejná postava jako vaše maminka) už nechce chodit do jiného obchodu než MaS.
Svetříky - MaS, mají je kratší, chce to počkat na slevu (koupen za 260 Kč minulý týden)
Baloňák - ten už tchýně shání bez úspěchu několik let a očividně není sama

krťouch: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Lenka1234567 +94/-24

24.10.14 08:51

 

Moje maminka nějaký čas chodila k paní Ptáčkové na ulici Kováků na Smíchově. Byla to móda pro plnoštíhlé ženy a majitelka dokázala skvěle poradit. Kousky nebyly zrovna levné, ale dotazem na maminku jsem zjistila, že tam již několik dva až tři roky nebyla (dříve zakoupené kousky jsou nadčasové a velmi kvalitní, takže nemá potřebu doplňovat šatník). Takže nevím, jestli obchod pořád funguje.

krťouch: Odpověď mi pomohla, děkuji!

pozdni_ctyricitka +1003/-342

26.10.14 19:04

 

Na asos.com mají řadu Petit pro menší postavy, kolem 160 cm. Ceny nízké, poštovné zdarma, a obrovský výběr, takže určitě najdete i něco konzervativnějšího pro starší dámu.

krťouch: Odpověď mi pomohla, děkuji!

helele +61/-16

24.10.14 20:10

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek