Kde se na šlapacím stroji zapíná zpětný chod?

Vložit odpověď
Nosfi

2.7.13 13:26

Patří to sice spíš do diskuze od šití, ale mohli byste mi někdo poradit, kde se na strojích Lada a Siger zapíná zpětný chod na zapošití? Mám oba, ale návody už někde zmizely.

 

Na Ladě podle mě tam, kde nastavujete délku stehu - taková ta páčka na přední straně stroje vpravo. Jedním směrem reguluje délku stehu při šití dopředu, na druhou stranu potom symetricky při zpětném chodu. Na Singru nevím, jestli páčka na podobné pozici slouží k tomu samému účelu, ale tipla bych si, že ano.

ccci +440/-32

2.7.13 13:39

 

Velmi staré šlapací Singrovky prý zpětný chod neměly. Uměly šít jen rovně, na zapošití se musela látka na zapíchnuté jehle obrátit. Říkal mi to pán v servisu, když jsem sháněla starý šicí stroj. Ale asi měl na mysli opravdu staré modely, Novější šlapací modely již to určitě měly. Máme doma starý šlapací Vetiras a ten zpětný chod má. Zpětný chod bývá páčka u kolečka na nastavení délky stehu - musí se držet po celou dobu, kdy chceme šít na zpětný chod.

Sharene +540/-210

3.7.13 10:33

 

Ak myslite stare slapacie stroje mechanicke, ktore nemaju elektricky pohon, tak tie spatny chod obvykle nemali. Ak myslite novsie typy strojov na elektrinu, spatny chod by malo zabezpecovat male tlacitko alebo packa, obvykle na pravej strane tela stroja, ale na kazdom type moze byt trochu inde. Ak ho neviete najst, skuste si vygooglit navod na ten konkretny typ, ktory mate doma.

Lennita +794/-111

3.7.13 12:31

 

Já jí mám vepředu vpravu. Takový nenápadný čudlík ale u něj jemalinká šipka zpět :) Kamarádka ho ale nemá vůbec asi záleží na typu stroje.

Tejezka +77/-135

3.7.13 12:07

 

Máme šicí stroj po babičce, vdávala se v roce 1924, je to značka Minerva a zpětný chod má. Je to ta páčka vpravo, o které se tady píše, když se dá nahoru, stroj šije pozpátku.

dagur +4357/-848

4.7.13 21:35

 

Na stroji, na kterém šila moje mamka, to byla tahle páčka. V „normální“ poloze určuje délku stehu. V opačné poloze to přepnulo stroj na zpětný chod. Myslím, že se nemusela držet, že držela sama. A aby se při dopředném chodu znovu zvolila ta správná délka stehu, tak se páčka nastavovala šroubováním. To držátko na konci páčky není ve skutečnosti držátko, ale něco jako matka, která se dá otáčet, a tím, jak se otáčí, tak se prodlužuje/zkracuje délka páčky, a tím pádem se přesně nastaví zarážka na stupnici a jak dlouhý má být steh. Jestli to tam máte, snadno to pochopíte. Jinak na to zapomeňte.

Takže bych hledala něco podobného. Páčku, která má v podstatě dvě polohy, buď nahoře/dole, nebo vlevo/vpravo.

isko +20302/-2201

4.7.13 21:58

 

Babiččina Minerva zpětný chod nemá, šité se muselo na jehle otočit o 180 stupňů

kočka Míťa +1960/-700

22.7.13 14:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek