Kde sehnat kvalitní oblečení....?

Vložit odpověď
dd2866

6.12.16 12:22

Snažím se stavět nový šatník, ale mám na útratu cca 2-3 tisíce měsíčně (maximálně). Problém je v tom, že i když nakoupím hezké věci a ne zrovna za levno, než k nim dokoupím zbytek, rozpadnou se / vyšisují se / ožmolkují se… Už mě to nebaví, už fakt nemám, co na sebe (skoro doslova). Takže…
.
Kde seženu kvalitní oblečení? Ideálně za slušnou cenu.
.
Slušnou cenou nemyslím tríča za 100, ale spíše, aby mě jeden kousek nestál víc než nájem i s internetem. :)
.
Fakt nechci vypadat pořád odrbaně…

 

Já se budu opakovat, ale já si nemůžu vynachválit Marks and Spencer.
A Lindex mi vyhovuje, co se délek týče. A kvalita je proměnlivá.

Brekekela +837/-69

6.12.16 14:26

 

Většinou kombinuji second hand s výprodejovým oblečením běžných značek. Jde spíš o to vše dobře sladit. I běžné značky FF, CA, HM… mi většinou vydrží dlouho, aniž by se to opralo… jde hlavně o materiál z čeho to je. Něco prostě zežmolkovatí po prvním vyprání, něco drží… takže spíš si všímejte kvality provedení, švů atd. a můžete nakupovat v běžné konfekci, aniž by vás to zruinovalo.

paviocko +657/-112

8.12.16 10:21

 

No ačkoli mám s M&S také poměrně dobrou zkušenost, vzhledem k tomu, že se mi líbí retro móda jsem se začala zajímat o menší výrobce. Je potřeba na to koukat opatrně, většinou ale za mírně vyšší cenu dostanete věci nesrovnatelně kvalitnější. Pokud vás tato móda zajímá, mám dobrou zkušenost s kvalitou i službami v Mia bella, naopak ve všude opěvovaném lazy eye se mi šaty rozpáraly a vzhledem k materiálu - šifon, to půjde jen těžko opravit. U šatů za tuto cenu bych očekávala něco lepšího. Kde kupovat basic trička atd nevím, zkouším teď bambusové tričko z reparády, ale zatím mám asi tři dny, tak nemůžu soudit. Stejně bych uvítala tip na nějaké teplé punčocháče - ideálně s příměsí merina nebo kašmíru, které vydrží a neroztrhnou se po dvou vypráních v rozkroku. Jinak bílé košile a prádlo (kalhotky) Určitě M&S - alespoň mě vydržely, podprsenky caresse, sukně jak kde, M&S občas mívá na zimu teplé vlněné. Džíny Levi's - vydrží roky i ty z outletu, kde mívají často akce jako 2+1 zdarma (na černé pozor, prát naruby a na nízkou teplotu), ty bez elastanu vydrží déle. Svetry bývají občas ve výprodejích nebo v secondhandech docela dobré, mám z kašímru a ze směsi kašímíru a merina. Akrylové nedoporučuji ještě víc než bavlněné, je v nich zima a když jdete někam kde to smrdí je peklo to pak vyvětrat.

Diomen +37/-65

6.12.16 15:36

 

Já osobně kombinuji levnější oblečení většinou z výprodejů s dražšími věcmi. Hodně se mi osvědčily šaty, které ve výprodejích (F&F, Marks and Spencer) pořídím kolem 300-600 Kč. Není mi až tolik líto, když se zničí, ale paradoxně mi vydrží déle než některé dražší věci.
Takže za sebe doporučuji F&F, Dorothy Perkins, Marks and Spencer a pokud není ideální rozpočet, tak hledat ve výprodejích.

BeKaa +8261/-1661

6.12.16 17:55

 

Já mám skvělou zkušenost s Benettonem. Nápadité, někdy trochu ujeté, ale zároveň díky pravidelné nabídce základních kousků se dají věci dobře kombinovat …

Linda Lin +106/-19

6.12.16 13:53

 

Osobně jsem PRO sekáče! Chce to hodně chodit, ptát se a hledat.. Ale pak může mít člověk velmi kvalitní věci za pár šupek! Jako basik trika a roláky třeba za 50 Kč, mám je cca 4 roky a žádné žmolky, žádné vyšisovaná barva… Rifle Tommy Hilfinger, LEE, Levis, Tom Taylor, okolo 100 Kč v sekáčích a vydrží tak 2 roky slušně… Prakticky mám ze sekáčů a outletů skoro všechno (kromě bot a spodního) a vydrží to věky! :)

Prima věci se dají taky sehnat na ZOOTu, mají zkoušírny po celé ČR a mají teď i dost výprodejů, případně párkrát do roka Outlet (věci s drobnýma vadama)… Loni jsme si na jednom koupila dvoje šaty s drobnými flíčky (co pustily po prvním vyprání) za 900 Kč celkem! Původně každé měly stát tak 2500 Kč… takže asi tak. Sekáče a outlety jsou holt dost o štěstí a o hledané velikosti. U mě tak 40 - 44 (jak co), větší prsa, silné nohy… A takové atypičnosti jsou v sekáčích docela dost, v běžných obchodech většinou nic moc.

zelwice +270/-214

15.1.17 13:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek