Kde sehnat selvedge džíny?

dittta

30.07.14 16:09

Kde v Čechách nebo na webu kupujete selvedge džíny? V případě webu mě zajímá jen EU, u věcí z USA je problém s clem, vracením a spol.


Reklama

 

Promiňte, co to je, selvedge?

Marbuša +2376/-308

31.07.14 09:21

 

Selvedge džíny nejsou zdaleka jen o proužku při ohrnutí, ale o kvalitě denimu a jeho tloušťce respektive o hmotnosti a kvalitě látky, ze které jsou ušité. U běžných džín je do 10 oz / čtvereční metr, selvedge mají okolo 15, masivní kousky i 23 . Takové džíny nejenže daleko více vydrží, ale navíc nebývají z výroby barevně stabilizované a tudíž se nádherně operou a ošoupou, u každého tak, jak je nosí. Osobně nakupuji s velkou spokojeností na www.okayamadenim.com . Vynikající ceny, dodání bez poštovného z Japonska do 4 dní . Pozor selvedge džínovina je o dost dražší než oybčejné džíny, moje osobní zkušenost ale napovídá, že také daleko lepší. džíny bez problémů vydrží několik let a vypadají pořád lépe. Blíže třeba zde http://www.stylesurfin.cz/…lvedge-magic.

gonga +120/-23

02.11.15 12:42

 

Jestli to správně chápu, jsou to takové ty ohrnuté džíny s vnitřním proužkem, co je po stranách barevný (obvykle bílý)? Nejsem technický typ, co se týče látky a šití, takže nevím, v čem je konkrétně rozdíl, ale nějak z toho mám pocit, že chcete džíny, které jsou založené schválně - jako módní prvek - a ne, protože by vám zkrátka byly dlouhé a byla jste líná je zkrátit, že? Kdyby mi někdo chtěl vysvětlit, v čem jiném je ještě rozdíl od klasických džínsů, jen to uvítám :)

V obchodě jsem to tu nikde neviděla, ale na www.asos.com mají pár dámských a spoustu pánských. Nepíšete, jestli je chcete pro sebe, nebo pro přítele/manže­la/tatínka/sy­na. Internet mi většinou vyhazuje pánské kalhoty, tak proto si nejsem jistá… Ale napadá mě, že Levi´s by měli určitě nějaké mít. Jste z Prahy, tak tam to určitě nebude problém se u nich mrknout :)

andiedvorakova +8735/-1219

31.07.14 10:55

 

Mám dojem, že to mají snad každé levisky, takže asi v obchodě levis :)

arw +2285/-683

31.07.14 13:16

 

Pokud Vám jde o 7/8 ohrnuté džíny, tak ty jsou teď skoro všude. Včera jsem je viděla v H&M, Orsay, M&S, Camaieu…Podle newsletteru je mají i v Espritu, ale v kamenném obchodě jsem je neviděla…

šedá myš +113/-58

31.07.14 14:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Metalické odlesky vládnou letošnímu létu

Metalické kabelky jsou zvlášť pro léto vždy velmi aktuální. Jednak... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
5 typů kravatových uzlů

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Můžete mít sebekrásnější kravatu, ale pokud místo uzlu vážete... Celý článek


Reklama