Kolová sukně - jaký materiál?

lorinka14

12.05.15 19:33

Z jakého materiálu ušít kolovou sukni? Šila jsem je zatím z plátna - na naučení supr, ale celkem se mačkají a chtěla bych vyzkoušet něco kvalitnějšího. Jaký materiál byste mi doporučili? A jakým šikmým proužkem pak sukni začistit (materiál)? Případně jakou nití šít? Jsem teprve začátečník a pokud by tady byla nějaká dobrá duše, byla bych jí moc moc vděčná :)

PS: Objednávat budu nejspíše z některého z níže uvedených eshopů, tak pokud by ten materiál mohl být vybrán z těchto stránek …

http://www.evi-latky.cz/
http://www.textilforum.cz/odevni-latky
http://www.dumlatek.cz/8-odevni


Reklama

 

nějak si neumím představit, že nakupujete látku přes internet, měla byste ji vzít do ruky, zkusit, jestli se dobře nese, nemačká a nevytahuje se, obzvlášť úplety by se mohly po ušití táhnout, materiál závisí i na účelu, ke kterému sukni chcete nosit, jestli do společnosti, tam bych volila třeba tenký žoržet, začišťovala bych šikmým proužkem z téže látky, ten proužek se dá i sešít z více kratších kousků, ale jsem stará škola, třeba vám mladší poradí nějaké moderní vychytávky.

motiva +1236/-268

12.05.15 21:45

 

Hlavně nebrat viskózové úplety s elastanem. Loni jsem si šila ani ne kolovou, jen víc rozšířenou sukni z předepraného úpletu a po jejím prvním vyprání jsem musela zastřihnout okraj a založit to znova. Na viskózovou tkaninu bych taky nevsázela, a když, tak bych lem sukně dělala až po vyprání a usušení hotové sukně vyvěšené za pásek. Hledala bych látku, která se při tahu do diagonály ani nehne, a to je třeba si osahat. Záložku jsem zkoušela přilepit lepicí mřížkou, ale nedrželo to, tak jsem to začistila v ruce standardní „neviditelnou“ krokvičkou. Prošití strojem bych nedoporučila, opravovat zkřížený lem je horší práce než začistit pět metrů ručně.

benyka +67822/-18829

13.05.15 10:27

 

Záleží, jestli chcete, aby sukně splývala nebo naopak trčela, kolik do toho hodláte investovat. Rozhodně pro začátečníka doporučuju zajít do metráže (je mi jasné, že v některých městech je to horší s nabídkou) a nechat si poradit. Na úplet pozor, ty levnější se budou vyvěšovat. Co do krčivosti se přírodní vlákna mačkají - sem tam to rozbije vzorek látky. Zkuste viskózu, ale opravdu to chce osahat, zkusit pomačkat už v obchodě. Před šitím látku určitě vyperte - šikmý proužek bude nejlepší z téhož materiálu (existují také zakladače, taková vychytávka), ale dá se koupit bavlněný hotový.

Snoopy100 +5760/-470

13.05.15 09:14

 

Kupte si nějakou lehkou šatovku nebo tenkou kostýmovku, směsový nebo zcela umělý materiál. Látku vyperte tak, jak ji potom budete dál prát. Všijte zip, vsaďte do pásku /nezapomeňte na poutka na pověšení./. Sukni pověste a nechte ji aspoň do druhého dne vyvěsit, raději ale déle. Pravidlo je, že čím řidší látka, tím má déle viset. Teprve potom si ji oblečte a nejlépe za pomoci další osoby udělejte délku, kterou začistíte raději v ruce.
Pro začátek se vyhněte úpletům a všem tahavým potvorám, budete mít dost práce se srovnáním a založením délky.
Látku vybírejte raději ne zcela světlou, aby jste nemusela šít i podšívku.

Linie +17862/-3138

13.05.15 18:51

 

Pokud jste začátečník, tak se hlavně nepouštějte do saténu, nebo hedvábí - je to jak živé a mizerně se to šije, chce to už hodně zkušeností. Já právě došívám kolovou sukni ze šifónu (ne hedvábného), ale tam je zas nutná podšívka, aby vám nebylo vidět, však víte kam:-). Možná byste mohla zkusit nějaký úplet bavlna/viskoza s elastenem,

Caramela +347/-71

12.05.15 20:03

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama