Kolová sukně - jaký materiál?

Vložit odpověď
lorinka14

12.5.15 19:33

Z jakého materiálu ušít kolovou sukni? Šila jsem je zatím z plátna - na naučení supr, ale celkem se mačkají a chtěla bych vyzkoušet něco kvalitnějšího. Jaký materiál byste mi doporučili? A jakým šikmým proužkem pak sukni začistit (materiál)? Případně jakou nití šít? Jsem teprve začátečník a pokud by tady byla nějaká dobrá duše, byla bych jí moc moc vděčná :)

PS: Objednávat budu nejspíše z některého z níže uvedených eshopů, tak pokud by ten materiál mohl být vybrán z těchto stránek …

http://www.evi-latky.cz/
http://www.textilforum.cz/odevni-latky
http://www.dumlatek.cz/8-odevni

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

nějak si neumím představit, že nakupujete látku přes internet, měla byste ji vzít do ruky, zkusit, jestli se dobře nese, nemačká a nevytahuje se, obzvlášť úplety by se mohly po ušití táhnout, materiál závisí i na účelu, ke kterému sukni chcete nosit, jestli do společnosti, tam bych volila třeba tenký žoržet, začišťovala bych šikmým proužkem z téže látky, ten proužek se dá i sešít z více kratších kousků, ale jsem stará škola, třeba vám mladší poradí nějaké moderní vychytávky.

motiva +1352/-285

12.5.15 21:45

 

Záleží, jestli chcete, aby sukně splývala nebo naopak trčela, kolik do toho hodláte investovat. Rozhodně pro začátečníka doporučuju zajít do metráže (je mi jasné, že v některých městech je to horší s nabídkou) a nechat si poradit. Na úplet pozor, ty levnější se budou vyvěšovat. Co do krčivosti se přírodní vlákna mačkají - sem tam to rozbije vzorek látky. Zkuste viskózu, ale opravdu to chce osahat, zkusit pomačkat už v obchodě. Před šitím látku určitě vyperte - šikmý proužek bude nejlepší z téhož materiálu (existují také zakladače, taková vychytávka), ale dá se koupit bavlněný hotový.

Snoopy100 +5793/-472

13.5.15 09:14

 

Kupte si nějakou lehkou šatovku nebo tenkou kostýmovku, směsový nebo zcela umělý materiál. Látku vyperte tak, jak ji potom budete dál prát. Všijte zip, vsaďte do pásku /nezapomeňte na poutka na pověšení./. Sukni pověste a nechte ji aspoň do druhého dne vyvěsit, raději ale déle. Pravidlo je, že čím řidší látka, tím má déle viset. Teprve potom si ji oblečte a nejlépe za pomoci další osoby udělejte délku, kterou začistíte raději v ruce.
Pro začátek se vyhněte úpletům a všem tahavým potvorám, budete mít dost práce se srovnáním a založením délky.
Látku vybírejte raději ne zcela světlou, aby jste nemusela šít i podšívku.

Linie +19645/-3301

13.5.15 18:51

 

Pokud jste začátečník, tak se hlavně nepouštějte do saténu, nebo hedvábí - je to jak živé a mizerně se to šije, chce to už hodně zkušeností. Já právě došívám kolovou sukni ze šifónu (ne hedvábného), ale tam je zas nutná podšívka, aby vám nebylo vidět, však víte kam:-). Možná byste mohla zkusit nějaký úplet bavlna/viskoza s elastenem,

Caramela +347/-71

12.5.15 20:03

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek