Kostkované triko

Vložit odpověď
Ladmila

9.2.15 20:32

Dobrý večer,
známá mi ušila toto kostkované triko s dlouhým rukávem.
Má široký výstřih a látka je hodně umělá.
Myslíte že je to nositelné? Osobně se mi nelíbí ten vzor a moc nevím co s tím.

Děkuji za Vaše reakce.

L.

 

tak, pokud se vám nelíbí, nedělejte si násilí a nenoste ho. nebo ho „povyšte“ na domácí obleček.

motiva +1352/-285

9.2.15 20:50

 

Odpověď sama moc dobře víte - zjevně se vám triko nelíbí (a já vás naprosto chápu). Ovšem protože Vám triko ušila známá, máte pocit vděčnosti (nebo čeho), že byste ho měla nosit („není přeci tak strašné“)… Nemusíte, nenoste ho, netrapte se. Skutečně. Nedělejte kompromis, který není kompromisem, ale 100% vyhověním domněnce, že se máte podřídit, že se to tak sluší a patří.

Z osobní zkušenosi radím odložit definitivně (do kontejneru s oblečením atp.), aby se dilema a trápení neopakovalo, když triko najdete za pár měsíců na dně skříně.

Ladmila: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Brandejska +62/-12

9.2.15 22:09

 

… je mi to tedy trochu žinantní… mně se dost líbí, nechcete za něj třeba čokoládu?

opal_k +1356/-131

10.2.15 16:13

 

Mně by se taková psychedelická věc líbila a dokážu si jí představit nakombinovat se spoustou věcí :-) Nicméně uvádíte „umělý“ materiál a teda, že z fotky to na stopro neposoudím, je-li to taková ta fuj-látka na první dotyk, určitě to nenoste! Ráno vám v tom nebude úplně pohodlně a dopoledne už budete zavánět jako tchoř…Jinak to říct nejde, pardon. Nemám problém s pocením a i při třiceti stupních mi stačí se kolem deodorantu jen mihnout, ale jak si obléknu něco takového, cítím sama sebe a to je prostě odporné.

Danýska +329/-56

9.2.15 22:47

 

Já jen doufám, že ona známá není registrovaná na MP :)

+/-

10.2.15 10:21

 

Nikdo po vás nemůže chtít, abyste nosila něco, co nechcete. Já podobné dary-nedary chvíli pietně uchovávám ve skříni na čestném místě, případně si je jednou vezmu na návštěvu k dárkyni, aby viděla, že jsem její práci a péči ocenila, a pak ho daruju někomu, komu se líbí („když ono jí to tak slušelo a taky se jí tak strašně líbilo, že jsem jí ho prostě musela dát“) nebo s láskou vyperu s něčím barvícím nebo na vysokou teplotu a pohřbím v kontejneru.

Ladmila: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evženie +2337/-330

9.2.15 23:11

 

Samozřejmě souhlasím s tím, že nemá cenu nosit něco, co se Vám nelíbí, ale na druhou stranu, co když si Vaše známá rozklikne své triko na pekle a bude hodně zklamaná, že si tady veřejně necháte potvrzovat svůj názor… Možná by bylo lepší jí normálně říct, že sice umí šít, ale pro vás je to moc divoké a umělé na nošení a je škoda, že jste se neporadily… Záleží samozřejmě na tom, jaké je Vaše známá povahy - jestli přijme a zužitkuje pozitivni konstruktivní kritiku a nebo raději uvěří těm výmluvám o hřebíku apod.

Lenka-muller +61/-21

11.2.15 09:23

 

Pokud nemáte o nové věci nouzi, tak to triko nenoste. Věnujte ho někomu, komu se bude opravdu líbit, nebo ho dejte do kontejneru na charitu.
Sama přeci cítíte, že se Vám asi úplně nelíbí, když se na něj ptáte.
Ale přesto bych Vás chtěla požádat, abyste ho neničila - neprala na vysokou teplotu nebo s něčím barevným, jak tu někdo radí, je určitě někde někdo, komu se bude hodně líbit (mně přijde hodně hezké, ale nevím, jestli je příjemný materiál) a kdo ho bude rád nosit.

Lucienka_M +2930/-357

10.2.15 21:24

 

Ten vzor by se kombinovat určitě dal, ale o to tady asi moc nejde, že? Nemá smysl nosit něco, co se vám nelíbí, případně co vám nevyhovuje materiálem. Od známé je hezké, že vám tričko ušila, nicméně by asi udělala lépe, kdyby se s vámi předem poradila alespoň o výběru látky (vzor, materiál). Některé lidi prostě nenapadne se zeptat, případně si pomýleně myslí, že znají vkus toho druhého. Stává se to často. A já chápu, že byste jí nerada ublížila, kdyby se například na tričko zeptala a vy jste musela přiznat, že už ho nemáte. Jsem mrcha, takže bych to řešila nějakou výmluvou (z materiálu jsem dostala vyrážku, obarvilo se mi v pračce, zachytila jsem se o hřebík a roztrhlo se…). Nakonec kdyby na to přišlo, můžete jí říct, že se vám její práce líbila a nechat ji ušít něco jiného, tentokrát podle vlastního návrhu.

Takže za mě: ne, nenoste ho, pokud se vám nelíbí a necítila byste se v něm dobře.

andiedvorakova +8745/-1219

10.2.15 01:19

 

Střih není špatný. Ale já bych triko nenosila. Oblékáme se přeci do věcí, které se nám líbí, dělají nám radost. Ne do čehokoli, co nám někdo dá:-).

sou.mei +42/-33

10.2.15 07:41

 

Pokud se vam nelibi, hodte to nekam hluboko do skrine, nebo noste doma. Jinak kdyz se divam do sve skrine, tak ja bych k tomu dala uzkou modrou pouzrovou sukni, modre lodicky/balerinky, velbloudi kabelku a vyrazne hranate nausnice. Kombinaci je plno a nemusi to byt nutne jen dziny a tenisky.

Ladmila: Odpověď mi pomohla, děkuji!

madline +877/-230

10.2.15 19:24

 

Napřed jsem si říkala, že je to tak padesát na padesát, střih pěkný (vypadá i pečlivě ušité), ale ten vzor. Pak jsem rozklikla detail a ten vzor ne. Dobře by se kombinovalo, to ano, s tolika barvami, někdo by ho asi vynosil, ale pokud se Vám osobně nelíbí, zařiďte se podle Brandejsky výše - charita a spol. Známé můžete říct, že Vás triko škrabe, abyste se vykroutila (popřípadě jí ho i s tím vrátit).

vias +8420/-2384

9.2.15 22:23

 

Nenosím nic, v čem se necítím dobře. To poradím i Vám :) . Pokud je Vaše známá „na pohodu“, tak bych jí narovinu řekla, že se v něm necítím a že ho vracím. Nevidím na tom nic špatného. Nebo jestli máte pocit, že by se jí to dotklo, tak ho prostě pošlete dál, třeba někomu uděláte radost. Pochopila jsem, že to nebylo šité na Vaše přání a přece nebudete x-let skladovat něco, co se vám nelíbí.

zizi68 +687/-147

10.2.15 22:54

 

Mně se ten vzor (i střih) naopak docela líbí. Ale umělotinu bych taky nosit nechtěla (a na doma už vůbec ne). Pokud se v něm sama sobě nelíbíte, když si ho vyzkoušíte, ani vám není pohodlné, tak ho nenoste. Přece nečekáte, že vám tu někdo poradí opak :). Pokud vám nesluší, pak by mohlo pomoci se v něm vaší známé předvést, třeba až bude u vás na návštěvě („Zkoušela jsem si to triko od tebe a myslím, že mi ten vzor moc nejde, co myslíš ty?“). Když sama uvidí, že to není ono, tak ji určitě nebude mrzet, že ho nenosíte. Pak jí ho s klidným svědomím můžete vrátit nebo darovat někomu jinému (případně na charitu).

Ladmila: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kapka_v_moři +586/-126

19.2.15 16:03

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek