Kostým "mladě"

zelwice

11.09.17 19:54

Dobrý den,
je mi 25 a čekají mě státnice a pak shánění práce (=pohovory). No a protože už si přijdu docela jako VELKÁ HOLKA, koupila jsem si svůj první kostýmek - sako a sukni, šedý tkaný vzor (haha). Sukně z fotky je moje. Dobré zpracování, klasický „sekretářka“ styl (jasně že bussiness, dělám si srandu) :D Věřím, že jej na události nadcházející unosím.
Jenže standardně nosím takovou spíš veselou a barevnou módu (sukně, šaty), květiny, proužky, mašličky ve vlasech a tak. Můj dotaz zní, jak si obléct „klasický“ kostým s tím, abych v tom nepůsobila úplně jako sekretářka anebo generace mojí mamky (50+)? Jasně, že se nabízí klasická bílá či světlá košile/rolák + lodičky, ale to je přesně moje vize „sekretářky“. Nebo to na pohovory moc nepřehánět se stylem a držet se „my-mamma-style“? Díky za tipy a rady.


Reklama

 

Jsou outfity, které se hodí jen pro některé věkové skupiny a potom jsou outfity, které jsou věkově neutrální. Business styl bývá z velké části věkově neutrální.
I když si oblečete kostým, nemusíte vypadat jako stará-mladá. Kupte si k němu moderní stylové doplňky.
V jejich volbě záleží na tom, o jakou práci se ucházíte.
Pokud se jedná o pozici, kde je očekávána serióznost (právo, bankovnictví, soudnictví, politika…), potom se raději držte klasiky a moc neexperimentujte, minimálně dokud i nebudete jistá, že nešlápnete vedle.
Pokud se jedná o pozici, kde je vyžadována spíše kreativita (média, vzdělávání, reklama…), potom vsaďte spíše na veselé a barevné kousky. Nechcete přece vypadat jako nudná úča, která během pěti minut uspí půl třídy.
Pokud je jedná o pozici v oboru, který je považován za mužský, potom se raději vyhněte typicky ženským barvám a vzorům.
Mašličkám ve vlasům se raději vyhněte, abyste nepůsobila infantilně.

zelwice: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Hayele +291/-158

12.09.17 12:53

 

Záleží na tom, v jakém oboru budete práci hledat. Klasické kostýmy už dnes k vidění moc nejsou, pokud to pracovní zařazení vyloženě nevyžaduje. Šedá je neutrální barva, takže abyste kostým odlehčila, doplňte ho barevnou halenkou, kabelkou… Sukni a sako nemusíte nutně nosit jen jako kostým, sukni klidně doplňte barevným svetříkem a k saku si klidně vezměte kalhoty v jiné barvě. Aby kostým působil ležérněji, klidně bych se nebála vzít si pod něj tričko (jednobarevné,na tělo, z kvalitního materiálu).

zelwice: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evergrace +136/-9

18.09.17 11:09

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Růžově květinový Jared Leto

Americký frontman hudební skupiny 30 Seconds to Mars Jared Leto na... Celý článek


Reklama

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek


Reklama