Kostým "mladě"

Vložit odpověď
zelwice

11.9.17 19:54

Dobrý den,
je mi 25 a čekají mě státnice a pak shánění práce (=pohovory). No a protože už si přijdu docela jako VELKÁ HOLKA, koupila jsem si svůj první kostýmek - sako a sukni, šedý tkaný vzor (haha). Sukně z fotky je moje. Dobré zpracování, klasický „sekretářka“ styl (jasně že bussiness, dělám si srandu) :D Věřím, že jej na události nadcházející unosím.
Jenže standardně nosím takovou spíš veselou a barevnou módu (sukně, šaty), květiny, proužky, mašličky ve vlasech a tak. Můj dotaz zní, jak si obléct „klasický“ kostým s tím, abych v tom nepůsobila úplně jako sekretářka anebo generace mojí mamky (50+)? Jasně, že se nabízí klasická bílá či světlá košile/rolák + lodičky, ale to je přesně moje vize „sekretářky“. Nebo to na pohovory moc nepřehánět se stylem a držet se „my-mamma-style“? Díky za tipy a rady.

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Jsou outfity, které se hodí jen pro některé věkové skupiny a potom jsou outfity, které jsou věkově neutrální. Business styl bývá z velké části věkově neutrální.
I když si oblečete kostým, nemusíte vypadat jako stará-mladá. Kupte si k němu moderní stylové doplňky.
V jejich volbě záleží na tom, o jakou práci se ucházíte.
Pokud se jedná o pozici, kde je očekávána serióznost (právo, bankovnictví, soudnictví, politika…), potom se raději držte klasiky a moc neexperimentujte, minimálně dokud i nebudete jistá, že nešlápnete vedle.
Pokud se jedná o pozici, kde je vyžadována spíše kreativita (média, vzdělávání, reklama…), potom vsaďte spíše na veselé a barevné kousky. Nechcete přece vypadat jako nudná úča, která během pěti minut uspí půl třídy.
Pokud je jedná o pozici v oboru, který je považován za mužský, potom se raději vyhněte typicky ženským barvám a vzorům.
Mašličkám ve vlasům se raději vyhněte, abyste nepůsobila infantilně.

zelwice: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Hayele +430/-212

12.9.17 12:53

 

Záleží na tom, v jakém oboru budete práci hledat. Klasické kostýmy už dnes k vidění moc nejsou, pokud to pracovní zařazení vyloženě nevyžaduje. Šedá je neutrální barva, takže abyste kostým odlehčila, doplňte ho barevnou halenkou, kabelkou… Sukni a sako nemusíte nutně nosit jen jako kostým, sukni klidně doplňte barevným svetříkem a k saku si klidně vezměte kalhoty v jiné barvě. Aby kostým působil ležérněji, klidně bych se nebála vzít si pod něj tričko (jednobarevné,na tělo, z kvalitního materiálu).

zelwice: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evergrace +168/-15

18.9.17 11:09

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek