Koupě overlocku

Vložit odpověď
šeříková

17.5.13 11:59

Dobrý den,
rozhodla jsem si koupit overlock, abych nemusela všechno, co šiji, začišťovat v ruce. Šiju si tak jeden kus oblečení za 2 měsíce a šicí stroj mám šlapací Singer z roku 1927 :)
Potřebovala bych od Vás poradit, jaký overlock si koupit, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými značkami a cenovými skupinami. Popřípadě ocením jakékoliv vaše osobní zkušenosti s konkrétními overlocky.
Přiznám se, že se v tom vůbec nevyznám, takže je pro mne každá rada drahá :)
Předem moc děkuji za odpovědi

 

myslím, že když najdete v diskuzi vlákno Burda-domácí šití, pár rad tam najdete.. nějaký šicí stroje, over/coverlocky se tam řešily..

megusa +4489/-328

17.5.13 12:22

 

s konkrétním overlockem Vám sice neporadím (můj janome je starý už cca 15 let, a pořád skvělě šije). každopádně koupi doporučuji, i když šijete méně. Jakmile uvidíte ten profesionální vzhled švů, kouzlu šití propadnete! :)
určitě doporučuji projít tyto diskuze, pomůžpu Vám s výběrem; vpravo jsou kategorie podle značky.
http://www.sici-stroj.cz/diskuse/

Svým způsobem jsou overlocky všechny stejné- prostě oříznou materiál a obnitkují, žadné extra funkce :) určitě ale ať má diferenciální podávání, umožní práci s elastickými materiály. 4-nitné stroje jsou dnes už asi všechny. Také volné rameno může ulehčit práci- pro šití dětského oblečení se určitě hodí. dalším aspektem při výběru už je jen dostupnost servisu a finanční možnosti :)
http://www.raj-siti.cz/…ky/cz/c-909/

Olivera +990/-80

18.5.13 13:51

 

Nedělejte to. Jestli opravdu šijete jen jeden kousek za dva měsíce, je overlock pro vás zbytečný a drahý přepych. Raději si kupte šicí stroj s entlem, kterým můžete začisťovat vše kromě úpletů.

Linie +19645/-3301

18.5.13 10:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek