Krajkové šaty. Jaké boty?

Vložit odpověď
Ofélia

12.8.14 08:35

Dobrý deň, na synovu Stužkovú som si kúpila čierne krajkové šaty, po akých som vždy túžila. Neviem však, aké topánky a kabulku k nim - farba, štýl… Poradíte?

 

Úplně obyčejné lodičky bez zdobení (výška podpatku je jen na vás, v čem umíte chodit) a k tomu jednoduché hladké psaníčko-obálku opět bez zdobení.
A barva??? K černým šatům úplně jakákoli, co máte ráda a co seženete - stříbrná, zlatá, fialová, modrá, zelená, červená, žlutá…

Ladie +2065/-353

12.8.14 15:10

 

Co je špatné na podobných botách, jako má modelka? S kabelkou neporadím, v tom se nevyznám.

+/-

12.8.14 13:15

 

Ja by som navrhovala lodicky farby nude, po nasom: telove. A aby sa zabranilo upornemu ladeniu, tak kabelku napr. tmavsiu tyrkysovu a v tej istej farbe nejaky detail/doplnok (naramok, nausnice,..).

Monet +82/-21

22.8.14 23:53

 

Můžete si vzít jakékoliv jednoduché společenské lodičky. Zvolte barvu, která myslíte, že vám nejvíc sluší, cítíte se v ní skvěle a máte ji ráda. Můžete si vzít i nude, i když to vás asi napadlo, protože je tu obecně hodně doporučovaná. Vyhnula bych se akorát botám s aplikací krajek, vzorovaným a nejspíš i těm potaženým nejlacinějším saténem - krajka se s krajkou většinou tluče a se saténovým leskem také obvykle nevypadá úplně dobře. Hlídala bych i intenzitu barev - je to možná jen můj dojem, ale jedovaté barvy, co vypalují oči, mi ke krajce v naprosté většině případů přišly laciné. Vždycky se mi vybaví New Yorker a ty jejich tahací krajkové šaty v neonových a zářivých barvách. Ale třeba to bylo právě laciným materiálem…

Pokud chcete použít víc než jednu barvu (např. jinou na psaníčko a jinou na boty) a netušíte, jakou vybrat, tak jako základ vám může posloužit tahle paleta:

Dáváte k sobě protilehlé barvy. Primary obvykle na větší plochu a complementary na menší. I když to asi nefunguje na 100 %, jako čistě orientační východisko mi to častokrát pomohlo.

Ofélia: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

12.8.14 14:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek