Který z klobouků nosit?

Vložit odpověď
BendfisZVC

21.12.14 22:29

Dobrý večer, při probírce šatníku jsem narazila na klobouky, které moc nenosím. Ne že bych na to neměla odvahu, ale nejsem si jistá, zda mi daný klobouk sluší a je vhodný k mému věku (22 let). Nechci vypadat jako stará-mladá.

Mám tedy několik otázek:
1. Který z těchto nosit? Lze krémový (bílý) nosit v zimě?
2. Je klobouk určen na denní nošení nebo spíše na slavnostní příležitosti?
3. Co dělat, pokud je klobouk „propučený“(povrch klobouku není rovný)? Dá se to nějak spravit?
4. Na jedné z fotografií je zevnitř klobouku igelit, co s ním? Nechat, ustřihnou? (Klobouky mám většinou se sekáčů nebo poděděné, takže nevím, jestli to tak u nových klobouků bývá :))
5. Co dělat, pokud je klobouk trošku větší? Slyšela jsem o nalepení pásky zevnitř.

Děkuji za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Tabulka dámských velikostí

 

1.Víceméně všechny vám slušely, některé více, některé méně, ale bude záležet na tom, jak doladíte ostatní oblečení a účes. Jen ten kostkovaný pánský mi přišel trochu moc. Všechny ostatní bych já osobně klidně nosila.
2. Klobouk noste kdykoliv se na to cítíte, klidně denně. Jiná věc je, že abyste se v klobouku cítila denně dobře, je potřeba určitá povaha a nebo trénink, počítejte s tím, že se na vás lidé budou víc dívat. Ne každý a ne pokaždé to unese. Klobouk vám taky trochu splácne vlasy, což se ne vždycky hodí.
3. Deformované klobouky se dají napařit nad horkou vodou, napnout na vhodnou formu či jemně prsty vyrovnat do požadovaného tvaru a nechat uschnout. Papírové slamáky jsem pro ztužení stříkala škrobem ve spreji nebo silným lakem na vlasy.
4. Igelit jsem nikdy v žádném klobouku neměla, ale klobouk má dýchat, takže je tam podle mě jen z hygienických důvodů - odstranila bych ho.
5. V každém klobouku bývá tzv. potní páska, jejíž obvod lze zmenšit tím, že na ní založíte klínek a zašijete to. Tak vám bude držet i klobouk o dvě, tři čísla větší. Pokud tam páska není, pak ano, lze ji nově všít a udělat s ní výše uvedené.

Evženie +2337/-330

22.12.14 01:04

 

Já bych ten kostkovaný klobouk a la Clouseau nezavrhovala, pokud se k němu oblečete v pánským stylu, tak bude skvělý. Samozřejmě s dívčími šatečkami to fungovat nebude.
Ten vínový „bonbonek“ se mi na vás nelíbí, přijde mi babkovský, ten bych zase vyřadila já.
Dle mého názoru máte jednoznačně hlavu na klobouky, takže je noste.

defilenaiguille +32282/-2250

23.12.14 12:30

 

Dobrý večer. Asi mě za můj názor ukamenují, ale dovolím si jej napsat. Podle mě jste kloboukový typ, podle mě jste typ, kterému by slušel i pytel od brambor, ale zpět ke kloboukům. Díky obroučkám, které používáte se k vám nehodí skoro žádný klobouk barevně. Hodil by se pouze pokud by ostatní oblečení ladilo s kloboukem. Fialový vršek + fialový klobouk. Červený vršek + červený klobouk, etc…Pak se obruby snadno „přeskočí“. Pokud by ostatní oděv nekorespondoval s kloboukem, tak to obruby brýlí ruší.
Jste nádherná, ale zvolila jste výrazné brýle, MMCH, moc vám sluší, ale klobouk už je doplněk k brýlím na druhou. Pokud byste měla např. čočky, nebo nevýrazné obruby, pak klobouky užívejte dle libosti. Bude radost na vás pohledět.

CyberCate +227/-103

26.12.14 22:39

 

Řekla bych, že nosit můžete všechny. Jen některé by chtěly jiný účes a pozor, červený a kostkovaný klobouk si moc nenotuje s tvarem vašich brýlí. Pokud máte ještě jiný tvar obrouček, možná by stálo za to zkusit, jestli by to nebylo lepší. Ale do klobouků rozhodně jděte, moc vám sluší:-)

Caramela +347/-71

22.12.14 12:37

 

Fialový kulatý, krémový a vzorovaný pánský mě nenadchly. Jinak OK, sluší Vám to.

Krakorec +499/-83

27.12.14 22:58

 

Mně se líbíte v těch se širší krempou, ty pánské tralaláčky vám nesluší, na běžné nošení je asi nejideálnější ten první tmavý nebo fialový bonbónek. Ale ten světle fialový vám sluší naprosto nejvíc, pokud k němu máte dostatečně elegantní oblečení a pro nějakou společenskou řpíležitost bych nosila i ten. Moc se mi líbí i vaše brýle, sluší vám.

motiva +1352/-285

22.12.14 17:49

 

jedna známá měla taky takovej klobouk (ten pánskej hned po tom bílým) a nikdy ho neměla s čím nosit. Vzala si ho jen jednou v životě na takovou maškarní ujetou párty, když šla za myslivce a moc jí to seklo.

ip.kkk +766/-382

25.12.14 23:54

 

Mě se líbí všechny, možná bych byla opatrná s tím fialovým širokým možná i bílým, jinak si dokážu představit, že se dají nosit abyste vypadala na svůj věk a hezky. Moc zajímavý je ten bobíkový, kamarádka ho umí nosit hodně šik, ale její fotky sem vkládat nebudu. Tu nějaká inspirace z webu

Markymar +694/-194

27.12.14 17:26

 

Ja bych nenosila ten panskej (co je na fotce hned za tim bilym), jeste jsem nevidela nikoho, kdo by v nem nevypadal jako „holcici detektiv“ (nevim jak jinak to nazvat, asi to pusobi jako cast kostymu), navic to dela divnou hlavu a tak vubec. U ostatnich hodne zalezi na vasem celkovem stylu- kdybyste potrebovala konkretni radu, tak je tu tema Pro lidi, co tapou v mode.

llolla +20399/-3436

22.12.14 09:35

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek